Родители и деца

Хербалајф!

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 23.02.09 23:29

Па и јас сега се замислив scratch , :hmm ............. ама луѓево многу се фалеа некни ептен им се познава.......... не знам навистина .............. :hmm
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17665
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 24.02.09 0:17

Uspesi nema edinstveno ako ne se pridrzuvate onaka kako sto treba da se pie ...

Se znae :

Dorucek -sejk
Rucek -parce leb ,rucek , salata ... + mal desert
Vecera - sejk

Od sekoe zemanje na sejkot i jadenjeto treba da pominat minimim 4 saati ... + voda ... malku poveke ... rezultat mora da ima ..
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bubamara on 24.02.09 0:21

Мајка ми пиеше хербалајф, ама сега зборам за уште пред десет години сигурно. Тогаш знам дека и го праќаа по пошта, немаше тука претставништво. Во комбинација со прашокот и капсулите ослабе 15 кила, рака на срце си се придржуваше, и имаше ептен добри ефекти, се препороди жената. И како физикус, и здравствено.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19018
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 24.02.09 15:32

Мама Ане има ли резултати? Како ти оди? Ти само шејкот го пиеш или и тие апчињата за регулирање на метаболизмот?!
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17665
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 24.02.09 15:37

Само шејкот Таци, сега за сега нема некоја драстична разлика во килажа, негде околу 3 кг ама во обем некако повеќе покажува, ај во четврток сум на мерење кај нив па ќе ве известам
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by taci on 24.02.09 15:44

Таа другарката истото го кажува во обем многу и се забележува таа за 1 месец има намалено 8 кг. ама многу и се приметува во рамениците. додека кај дечкото повеке и во килажа тој мислам дека има намалено околу 12 кг за еден месец.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 17665
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by bella* on 24.02.09 15:48

А каде одиш на мерење мама Ане?
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18483
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by magi on 24.02.09 16:58

A znae li nekoj dali deluva na pritisokot da ne go namaluva zasto jas so ovie proizvodi za slabeenje samo od pritisok si imam problemi.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 25.02.09 8:15

bella* напиша:А каде одиш на мерење мама Ане?
На улица Железничка, во нивите сгради пред Љуц кафаната, после мерење на јадење идам Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 25.02.09 11:12

Дали некој може да ми каже дали Хербалајф влијае на месечниот циклус? Првпат после долго време ми каснеше 4 дена, таман мислев тикер ќе ставам, добив Smile. Освен ова што пијам, во изминатиов месец ништо друго не сум земала.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by magi on 25.02.09 11:19

Hahaha mama Ane a ti za ticker se spremas.Ne znam ama jas mislam deka sigurno ti e od toa no sepak neka kaze nekoj postrucen.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 26.02.09 21:04

abe ajde luge kazuvajte za herbalife se slabee ili ...kako vi ide na tie so piete
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17631
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 26.02.09 21:17

lida напиша:abe ajde luge kazuvajte za herbalife se slabee ili ...kako vi ide na tie so piete

Pa kako ne se slabee ... procitaj sto imaat napisano site ...
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 26.02.09 22:22

a so kolku ispieni kutii moce da se ocekuvaat rezultati i dali dava cuvstvo na sitost?
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17631
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by danielaval on 26.02.09 22:34

Баш ќе го нарачам ама не знам дали ќе ми го испратат по пошта бидејќи не сум од скопје ќе се распрашам утре неможам веќе да се поднесам имам 72 килограми многу сум разочарана во врска со тежината
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 34
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 17754
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 26.02.09 22:55

Jas ispiv 4 kutii i oslabev 17 kg .... sitost se custvuva uste vo 5-6 pienje mislam da casi .. ke vidite barem kaj mene bese taka ..
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 26.02.09 23:02

a posle prvata kutija kolke oslabna Lana? i piese samo sej kili i apcinja vikaat i tie bile dobri
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17631
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 26.02.09 23:10

Lide ... poima nemam kolku oslabev samo znam deka prvata e udarna .. posle normalno doaga stagnacija pa pak pocnuva ... jas piev samo sejk ,i da bidam iskrena koga go piev prviot koga bese veke na pola go poracav vtoriot se so strav sto bi bilo ako ovoj mi se potrosi ... Smile .. mnogu e dobar probaj .. Ona sto se veli deka prvo se namaluva obimot a ne kilata .. samite masni kletki se praznat .t .e se izdisuvaat na nekoj nacin,a posle doaga do slabeenje ..
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by lida on 26.02.09 23:41

fala ti te prasav za ova kolku oslabna od prvata kutija posto planiram da mu zemam na maz mi pari pa da nerece ti dadov pari a ti sea ni gram ne oslabna :hit:
avatar
lida
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 388
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17631
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Misticia on 28.04.09 14:57

треба да се придржуваш кон тоа а јас лично се сретнав со човек што ослабнал 20 кила за нецела година ( покрај тоа човекот е здрав и витален и не ја враќа тежината)
ако сакате ќе ве однесам да поразговарате како
јас сакам да се здебелам и тоа е можно
и мислам да се зачленам
засега не сум зачленета (7000 е членство се мислам) но кој сака (ако сте од скопје) можам да ве однесам да видите само преку ден околу 3 и пол некаде во центар во скопје и можат да ви продадат ако сакате да си купите

и друго кажете ми дали е вкусно зошто ако не е јас ќе баталам и дебелеење и се не јадам блуткави јадења
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by delfinka on 28.04.09 15:07

jas ja pocnav temata i vi garantiram deka se slabee
bidejki se imam obideno i so mnogu drugi stimulativni stredstva no rezultata edinstveno dobiv o herbalajf a kako dieta od proteinskata,no so nea potoa vrativ 2pati poveke
toa e najiskren odgovor
i bez zalazuvanje,rezultati se postigaat samo so poslusnost i upornost
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18316
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Misticia on 28.04.09 15:21

ме убедивте ќе се зачленам и се надевам ќе се исплатат тие 7000
кој сака хербалајф нека пише л.п.

ама само тие што им треба

јас знам многу девојки што се таман а сакаат да се како мене
јас сакам да сум како нив и многу слабеење не чини
баланс
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18483
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by baby24 on 30.07.09 10:57

Nesto temava ja podzaboravivte ili so e rabotava Smile Mama Ane da te prasam poso gledam tuka ti si koristela herbalife dali da frlam pari ili ne mi preporacuvas jas ne treba da oslabam kojznae kolku okolu 7 kg da si se vratam na staro sakam, od poragajov navaka mnogu mi smetaat tie 7-8 kg so gi kaciv pa dali e efikasno da mi kazes da probam ,poso iskreno ne sum bas po vezbanjeto a i nemam mnogu vreme za takvo nesto.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18493
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 30.07.09 11:00

Кога го пиеш треба да се придржуваш пак при јадењето, значи неможеш да јадеш, да пиеш хербалајф и да ослабнеш Smile Мене ми помогна што убаво се осеќав, симнав во обем некое кило ама брзо си ги вратив после Smile Јас сум зависник од благо и се додека не престанам да си јадам ќе си имам вишок Smile
Најискрено соред мене, откако испив една доза, не се исплати да дадеш пари за тоа, кога и без тоа ако се придржуваш малку може да има ефект Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 30.07.09 12:01

Mama Ane напиша:Кога го пиеш треба да се придржуваш пак при јадењето, значи неможеш да јадеш, да пиеш хербалајф и да ослабнеш Smile Мене ми помогна што убаво се осеќав, симнав во обем некое кило ама брзо си ги вратив после Smile Јас сум зависник од благо и се додека не престанам да си јадам ќе си имам вишок Smile
Најискрено соред мене, откако испив една доза, не се исплати да дадеш пари за тоа, кога и без тоа ако се придржуваш малку може да има ефект Smile


Da ja potpisam Ane .. vaka ne se slabee so Herba Life ..

Mora striktno da se pridrzuvas na upatstvata i togas ima uspeh ,ako se raboti kako gore napisanoto se debelees bidejki vnesuvas mnogu poveke od toa sto i predhodno si vnesuval ....
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19168
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот