Родители и деца

Хербалајф!

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Хербалајф!

Пишување by delfinka on 08.12.08 22:47

dali nekoja od vas na forumov ima probano herbalajf pomosno sredstvo za slabeenje?
jas go koristev mnogu odamna no veke vo skopje neznam kade da go najdam!
a rezultatite bea fenomenalni!!!!!!!!!!!
pisete za vaseto iskustvo i informacii kade moze da se najde sega?
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by avanturistka on 08.12.08 22:48

delfinka kazimi gi fenomenalnite iskustva od herbalifot.za kolku vreme kolku kg,i dali smees da jades.mislam normalno ili ne.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sonja colakova on 08.12.08 22:52

делфинка мислам дека можеш да го најдеш во скопје спроти нова железничка во една од зградите видов реклама. изгледа таму им е преставништвото. Јас го имам користено многу одамна пред 15 години од здравствени причини и ми помогна. мајка ми за 3 месеци со хербалајф ослабе 20 кг и не ги врати килограмите.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18008
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by avanturistka on 08.12.08 22:57

a treba da se drzi nekoja posebna dieta ili ne

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sonja colakova on 08.12.08 23:03

Колку што се сеќавам се пие три пати на ден по една чаша пред јадење, за слабеење без посебна диета. Незнам сега да не имаат нова формула.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18008
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by tanja_simon on 09.12.08 0:00

a dali moze tuka po aptekite da se najde

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17743
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 09.12.08 0:08

Jas sum zacleneta vo herbalife ako vi treba nesto izvolte
A sejkot za slabeenje go koristev i e stvarno dobar
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.12.08 11:02

КОи се тие производи .Сум слушнала за прашок, и некакви формули 1,2,3 . Знае ли некој да ми објасни како се користат и колку чинат и каде може да се најдат.???
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 09.12.08 13:56

na site im go preporacuvam Herbalajf bidejki jas se preporodiv od kako pocnav da go pijam ... sega imam uste pola kutija no ja pijam od vreme na vreme ,a koja e cenata na sejkot Janaxxxx pls kazi mi ?
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Mama Ane on 09.12.08 13:59

И јас сакам да знам за цената и каде можам да го купам, ајде Јана информирај не
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20041
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Kinky on 09.12.08 14:13

Jana, ima li Herbalife preparat za kacuvanje na tezinata?
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19234
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.12.08 14:16

""na site im go preporacuvam Herbalajf bidejki jas se preporodiv od kako pocnav da go pijam ... sega imam uste pola kutija no ja pijam od vreme na vreme ""---ЛАНА - Што е ова што си го пиела ? ЗАмена за оброк , таблетки или?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 09.12.08 14:20

Sneze da ..piev zamena za obrok .. no jas ispiv 4 kutii ,a ovaa petata taka si ja matkam so mene stalno i pijam koga ke mi tekne ..
Tabletki piev so sejkot samo prviot mesec bidejki mi pravea zatvor pa prodolziv samo so sejkot ... ma odlicno e .. nemam zborovi ..
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.12.08 14:26

Колку чини Шејкот и за колку дена е ,за доручек е или ?А таб . колку се? И за крај каде ги купуваше и се слабее ли ? ФАЛАААААААА
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 09.12.08 14:31

sneze напиша:Колку чини Шејкот и за колку дена е ,за доручек е или ?А таб . колку се? И за крај каде ги купуваше и се слабее ли ? ФАЛАААААААА

Neznam za tuka ,no jas vo Bg go zimam okolu 50 evra ... menuvav dorucek i vecera ,rucav normalno (leb,salata ,rucekot ..desert) Tabletite bea okolu 30 evra .. i gi imas za mesec i pol .a sejkot trae tocno mesec dena ...se slabee ako si discipliniran i toa sto ke go izgubis poveke ne se vraka .. ma super e .. toa me spasi od site milion dieti i razni gluposti koj sto gi piev do togas ...MOLAMMMMMM Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 09.12.08 14:41

ок ФАла а видиш не приметив дека си од Белград. КАј нас викаат дека потешко се наоѓаат.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by delfinka on 09.12.08 22:18

devojki jas go koristev pred 7-8godini i mi trebase da simnam 4kg.istite preparati(tableti i sejk)se koristat i za slabeenje i za odrzuvanje i za popravanje na kilogramite!
togas ,znaci pred nekolku godini gi kupiv okolu 60evra,i trebase da gi koristam 1mesec,znaci dozata sto ja zemav bese za 1mesec.jas gi koristev 1nedela i oslabnav 6kg,a vo obem mnogu,neznam kolku tocno,no se sekavam deka pantalonite mi pagaa,pa prestanav da go pijam deka nemav poveke potreba.
sega sum popravena nenormalno mnogu i se trudam veke 1godina na najdam vo skopje,mi ponudija isto herbalajf no ne bese istiot,zatoa ve prasuvam kade moze da se najde!
na orginalnata kutija pisuva na germanski!!!!!!!!!!!
znaci se drugo e imitacija,veruvajte!!!!!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 09.12.08 23:11

Vaka devojki znaci za slebeenje ima edna formula se pije sejkot kako zamena za dorucek i vecera ima od jagoda vanila i cokolado, zaedno se pijat i tableti od rastitelni vlakna. Sejkot kosta 3100 denari od pred 2 dodini odprilika postoi kancelarija vo skopje kaj stara zeleznicka, se odrzavaat postojano prezentaciii vo Best western hotelot megutoa za potocno moram da preprasam ako nekoja saka da poraca nesto ke vi dadam broj kade da se javite da si poracate se plaka odma a i rezultatite se odlicni. A za Lana imame mnogu kolegi od Belgrad koj doagaat vo Skopje na prezentacii i nie odime neli tamu e mnogu porasireno odkolku vo Makedonija ali sepak super e. Inace jas do pred 1 godina se bavev mnogu so toa sega od koga dojdov od germanija poslabo no sepak za mene si poracuvam i vitamini i sve!
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 09.12.08 23:15

delfinka напиша:devojki jas go koristev pred 7-8godini i mi trebase da simnam 4kg.istite preparati(tableti i sejk)se koristat i za slabeenje i za odrzuvanje i za popravanje na kilogramite!
togas ,znaci pred nekolku godini gi kupiv okolu 60evra,i trebase da gi koristam 1mesec,znaci dozata sto ja zemav bese za 1mesec.jas gi koristev 1nedela i oslabnav 6kg,a vo obem mnogu,neznam kolku tocno,no se sekavam deka pantalonite mi pagaa,pa prestanav da go pijam deka nemav poveke potreba.
sega sum popravena nenormalno mnogu i se trudam veke 1godina na najdam vo skopje,mi ponudija isto herbalajf no ne bese istiot,zatoa ve prasuvam kade moze da se najde!
na orginalnata kutija pisuva na germanski!!!!!!!!!!!
znaci se drugo e imitacija,veruvajte!!!!!
Izvini Delfinka megutoa na herbalaj kutiite pisuva na poveke jazici sepak kako sto ti napisav na msn ti imas nekoj drug herbalife pieno ili pak nesto mnogu slicno jas mozam da ti poracam i od germanija ke odime zaedno ako sakas bidejki sme tuka vo distributivniot centar i ke vidis deka Herba life e sosema drugo nesto i nikogas ne se prodavalo vo apoteki prodavnici i dr. Veruvaj mi deka ti imas nekoj germanski proizvod pieno sto se vikal po nekoja slucajnost isto herbalife.
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by sneze on 10.12.08 12:07

Kако се слабее со хербалајфот во скопје што го има ? И каде поточно се наоѓа продавницата. и тел. број. ?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18429
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Ance-J on 10.12.08 12:19

ajde koj znae neka pisuva i jas sakam da znam
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18243
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lottie on 10.12.08 12:24

и јас би сакала контакт телефон за да се распрашам. до сега не имала потреба за диети и диетски производи ама после пороѓајот треба да симнам неколку килца. гледам кажувате добри работи за Хербалајф па не е на одмет да го купам и пробам.

али мој совет до сите вас а и подсетување за мене е дека без физичка активност нема добри и здрави резултати. па ајт сите на пешачење, планинарење, орбитрек и сл Smile
avatar
Lottie
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 17525
Registration date : 2008-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by delfinka on 10.12.08 22:45

ok jana ako ti taka mi vikas taka neka bide!
ti se slusas!!!!!!!!!
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18301
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Lana on 10.12.08 23:19

Kako se slabee ?? .. Se slabee po mene mnogu zdravo bidejki sejkot sodrzi se sto na organizmot mu e potrebno i sto nema da se lepi Smile .. Koga pocnav da go pijam kosata i noktite mi bea da ne kazam sovrseni .Nikogas vo zivotot nemozev da imam ubavi i dolgi nokti no od kako pocnav da go pijam sejkot pocnaa da bidat pocvrsti i da rastat pobrgu. Sega za zal pak gi izgubiv bidejki ne pijam redovno :(

Se slozuvam so Lottie ,pobrgu i uste poveke ke se simnuva koga ke se ima nekoja fizicka aktivnost ,samo pustoto koga da se najde vreme za toa .. mene trenazerot doma pocna da mi sluzi kako zakacalka za alista :shame:

I mojot Sejk ima deklaracija napisana na srpski taka da normalno e deka koga ke vleze vo zemjata taa ista deklaracija da bide napisana i na makedonski ....
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19153
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Janaxxxx on 10.12.08 23:22

delfinka напиша:ok jana ako ti taka mi vikas taka neka bide!
ti se slusas!!!!!!!!!
^
Lelelle gluposti delfinka nesakav nisto loso jas kazuvam za ovoj herbalajf sto rabotam jas so nego toj go ima vo cel svet sakav samo da ti kazam deka mozebi se razlicni proizvodi od tie ti sto mislis ili pak bile istite pak se prodavale vo apteka vo poslednive dve godini kolku sto sum zapoznaena osven od ditributeri nemozes da kupis. A i jas sto zboram nesakm voopsto jas da se slusam sekoj ima pravo da kaze sto saka!!!!


Последната промена е направена од Janaxxxx на 10.12.08 23:27. Мислењето е променето 1 пати
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 35
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18123
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Хербалајф!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот