Родители и деца

Туѓото мислење за вас

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by mama on 22.06.08 18:15

Зад секој добар коњ се крева прашина!!! Воопшто не се замарам кој што и како кажал за мене! Јас секогаш се кажувам во лице и ги ценам лугето кои што го прават истото!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Irena Trajkovska on 23.06.08 16:10

Воопшто не ми гајле што мислат другите за мене.Не се мешам во туѓи животи па затоа не сакам да се мешаат во мојот.Порано не ми беше сеедно ама сега баш ми е гајлеSmileТатко ми вели:Радувај се додека зборуваат за тебе, значи вредиш!
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 19136
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by STAR * on 23.06.08 16:17

Денес ретки се оние луѓе кои имаат добра душа и се искрени, повеќето се навистина дволични и кога би го прифатиле тоа како факт, полесен би ни бил животот. Се соочувам често во мојот живот со луѓе што без никаква причина (барем од моја страна не дадена ) сакаат да ти наштетат и да ти напакостат, дали злобата им е во крв или што е работата не знам, ама едно знам дека колку толку добро проценувам карактери и таквите луѓе се трудам да ги држам на дистанца.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19825
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by mama on 23.06.08 16:18

Irena Trajkovska напиша:Татко ми вели:Радувај се додека зборуваат за тебе, значи вредиш!
Татко ти е паметен човек!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19540
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Bu_Bi on 23.06.08 17:48

И јас воопшто не се секирам шо ќе речат или помослат за мене другите оти на денешницава и да си арен со сите пак нема да чиниш и колку поарен си толку повеќе во очи му си и уште повеќе зборуваат а ако се секирам за тоа тогаш кај ми е крајот......
avatar
Bu_Bi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 91
Age : 36
Локација : prilep
Расположение : јупиииииии
Поени : 19211
Registration date : 2008-06-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by maca on 24.06.08 14:05

zenski site imame eden zivot i treba da si go ziveeme kako sakame. i jas porano se zamarav mnogu za toa sto ke recat drugite ama veke ne. jas, koga sme veke kaj pogovorkite moeto moto > daj boze da mi slucuvaat samo ubavi raboti pa neka ima za sto da ogovaraat drugite i zavidvaat.

maca
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 1
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 19352
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by STAR * on 24.06.08 14:29

Е баш така маца , што би се рекло нека пукнат душманите !!! Камо среќа нека ни завидуваат а не да не жалат.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19825
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by sashka26 on 24.06.08 14:47

Ne se zamaram so rekla kazala,neli pozadi dobar konj prasina se diga,i se smeskam koga gledam do kade odi covekovata glupavost :afro:
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 19318
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Lili on 24.06.08 15:03

More od iskustvo sum naucila te zboruvaat ako ti ljubomorata ,zaviduvaat i sl.taka duri i pocnav da ignoriram koj so rekol za mene.A od kako se omaziv posebno zasto togas svativ deka ama bas navistina lugeto znaat da si zboruvaat muabeti od pamet.eve naprimer bidejki se omaziv za mn.kratko vreme od kako pocnavme vrska so mazotmi cel Veles zborese deka sum trudna.Daj boze da sum si mislev,ama eve seuste ne ni mozam da ostanam!!!!!!!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19318
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by rich_bitch1 on 24.06.08 15:07

за тебе збореле дека си трудна ,а за мене дека сум стерилна зашто цела година немав дете.и тоа ни повеќе ни помалку него фамилијата на мм.ама тоа е што вика сашка26 пуста човечка глупост,ма колку се за жаленје таквите толку не се тешки.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20433
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Lili on 24.06.08 15:13

A so mislis na mazotmi familijata ne zbori za mene takvo nesto,i toa ne posirokata familija tuku tatko mu.Mu vika:ti vikav jas prvo napolnija pa posle...

uffffffffkolku me bolat ovie raboti.pa zatoa sega izbegavme da ziveeme kaj dedo mi vo kukata,pa namesto dete da gledam jas starec od 85god.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19318
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by rich_bitch1 on 24.06.08 15:17

зарем е можно и вакво нешто ? sokiran оо боже колку праисториски луѓе живееле на оваа земја.и како реагира маж ти на оваа примедба?па дали си ти воопшто во контакт со тој човек?јас дефинитивно не би била
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20433
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by vesna83 on 24.06.08 15:17

ilijana ke ti dade gospod i bebence da si cuvas posle losoto sekogas doaga dobro ako pravis dobro dobro ke ti se vrati samo optimizam i ne se zamaraj koj sto rekol :napred devojko
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19220
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Lili on 24.06.08 15:35

rich_bitch1 напиша:зарем е можно и вакво нешто ? sokiran оо боже колку праисториски луѓе живееле на оваа земја.и како реагира маж ти на оваа примедба?па дали си ти воопшто во контакт со тој човек?јас дефинитивно не би била
mene mi kazuvas :-).Pa kako moze da reagira????!!!!!!!za pomalku od edna nedela posle taa svadba stanavme od tamu.Sega tuka ne doaga on nikako,samo svekrvami,greota e da se zalam od zenata,dusata i se kine od nego,dusa davase za mene sekogas me podrzuvase!
A jas kako sum si glupavicka se zaboravam posle den dva i prostuvam.So da pravam za site mene mi e zal,za se naogam opravduvanje.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19318
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by jordanova_l on 24.06.08 23:20

pa neznam...ako recam deka ne ze zamaram so toa ke bidam ne realna so sekojdnevieto,megutoa kako minat godinite i si so pogolemi obvrski toa ti doaga kako posledno.

liljance ajde dusicko ne mi se zali pred tebe e ubavoto.samo gospod da ne stiti.znaes za so ti zboruvam. se ke dojde na mesto.

jordanova_l
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 2
Age : 52
Локација : veles
Поени : 19120
Registration date : 2008-06-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Lana on 24.06.08 23:34

edna na mene mnogu draga Kiki ,na edno mesto ima napisao .....auuuuu bas me briga Smile..... pa taka nekako i jas
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19898
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Irena Trajkovska on 25.06.08 10:14

mama напиша:
Irena Trajkovska напиша:Татко ми вели:Радувај се додека зборуваат за тебе, значи вредиш!
Татко ти е паметен човек!
Затоа си го сакам најмногу на свет flower Од него научив многу за животот.Тој е реален човек и секогаш го кажува она што го мисли.На многу луѓе тоа не им се бендисува ама подобро е во лице одколку позади во грб.Исто така и тој прифаќа критики и ако се корисни ги применува
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 19136
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by obicna on 04.08.08 20:03

moja Ina напиша:Единствено мислење кое ми е важно и за кое можам да се замислам но не секогаш да го прифатам е мислењето на мм. За другите воопшто не се замарам.

Se soglasuvam potpolno so tebe moja Ina.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20754
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by solzicka2 on 09.08.08 23:41

Neka zboruvaat da ne me zaboravat
avatar
solzicka2
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 112
Age : 42
Локација : makedonija
Расположение : ok
Поени : 18947
Registration date : 2008-07-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by marijana on 09.08.08 23:58

jas ne se zamaram so takvi luge neka zboruvaat mnogu mi e gajle mene mi e bitno mene i mm da ni e kako sto treba a drugite neka "treskaat zabi" hihi
avatar
marijana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 62
Age : 32
Локација : македонија
Расположение : супер
Поени : 19147
Registration date : 2008-06-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by bella_67 on 13.08.08 1:44

i jas voopsto ne se zamaram so takvi luge
nemaat drugo sto da pravat pa samo mani naogaat
ic ne me tangira toa
avatar
bella_67
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 30
Age : 50
Локација : skopje
Поени : 18895
Registration date : 2008-08-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by lejdi on 17.08.08 15:37

Sekoj koga ke slusne ubavi muabeti za sebe se gordee,e sega ako iam neubavi muabeti kazano i zgora na toa nevistna e toa boli.Mene licno me interesira mislenjeto za mene od drugite pa mozebi za nesto ne sum vo pravo pa ke go prifatam podobroto.A sega i nema so kogo da se zamarm.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 19013
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by SonjuS* on 17.08.08 16:16

Site vikaat mene voopsto ne me interesira sto drugite mislat za mene...a samite znaete deka toa ne e tocno..i jas taka vikam mnogu mi e gajle sto ke recat a ustvari potsvesno me interesira...ako e dobro togas vo red..ama ako e loso a toa nesto ne sum go napravila...bas ke mi bide krivo..zosto seto toa da se kazuva a ne e tocno..
sekogas postojat zli lugje koi sakaat da ti nastetat..a seto toa poradi ljubomora..poradi toa sto vie ste podobri od niv..
ponekogas se prasuvam zosto ne postojat ljuge koi ke mislat samo dobro bez da pomislat na losoto...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19436
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by bella_67 on 17.08.08 21:53

pa dobro jas razbiram nekoj blizok dobronamerno da mi kaze nesto,e togas navistina ke se potrudam da smenam ama ako nekoj sto voopsto ne mi e biten vo zivotot da rasprava za mene kakva sum sto sum toe ne mi se dopaga i se trudam da izbegnuvam takvi luge
avatar
bella_67
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 30
Age : 50
Локација : skopje
Поени : 18895
Registration date : 2008-08-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by desi on 18.08.08 18:52

bella_67 напиша:pa dobro jas razbiram nekoj blizok dobronamerno da mi kaze nesto,e togas navistina ke se potrudam da smenam ama ako nekoj sto voopsto ne mi e biten vo zivotot da rasprava za mene kakva sum sto sum toe ne mi se dopaga i se trudam da izbegnuvam takvi luge
potpolnose slozuvam so bella bitno mi e samo sto mislat najbliskite a toa sto nekoj nemal popametna rabota pa se zamaral so mene voopste ne mi e gajle
avatar
desi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 356
Age : 35
Локација : veles
Поени : 19090
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Туѓото мислење за вас

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот