Родители и деца

Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by winnie the pooh on 09.12.08 22:37

mojov uste od sega go rcnav malku i vika kako da ne, toa ke pravam...be sto im e namazive, a jas mu vikam ako be ljubovce ke naucis ne se sekiraj, a on se nervira Smile
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 34
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 17555
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Emi on 10.12.08 23:02

менува, Да, ама кога е какана вика Емиииииииииии
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 19536
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by mamalina on 13.12.08 15:19

Peleni menuval,gi hrani ,a za banjanje,za preoblekuvanje toa ne moze ne mu sedat mirni!
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 37
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 17306
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by snezanab.f on 13.12.08 15:22

Нема сменето до сега ,а не ни помислува на такво нешто.Се друго прави го храни, бања...
avatar
snezanab.f
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 17
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 16700
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by magi on 13.12.08 16:11

vecki напиша: ni edna pelena nema smeneto toa ne uspeav da go nateram a i da zeme kuznae kako ke ja stavi
Istoto ke go kazam, i blaze si vi sto vi pomagaat mazite kaj nas toa malku go ima.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 17383
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Strawberry on 13.12.08 21:36

nikogas nema smeneto
avatar
Strawberry
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 54
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : бебешко
Поени : 17066
Registration date : 2008-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by taci on 13.12.08 21:39

И мојот исто така, се плаши да смени пелена, божем ке го и3еде детето.
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 16755
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Kikic on 13.12.08 21:40

па само во неделите кога е дома .инаку преку недела по цел ден не е дома и кога ќе дојде не го оптеретував со тоа
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 17545
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Emilija on 13.12.08 21:45

Порано беше интересен...само ќе ми викнеше какан е и јас ќе дотрчав и ќе му сменев пелена. Откако почнав да му одговарам ако супер ајде сега пресоблечи го, почна редовно да го пресоблекува без да вика какан е.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 18179
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Jovana's mom on 16.12.08 16:28

Никако и нема сменето пелена, се плаши да не и откачел нешто hihi
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 17525
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Sandra_Anja on 16.12.08 16:51

I menuva od prv den, duri pocesto i od mene :shame:
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18332
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by tanjaaa on 17.12.08 1:02

ovoj mojov vika deka nemalo sansi on da smeni pelena vika se ke pravam ama toa ne pa aj da vidime so ke bide
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 30
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 17179
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by BubeM on 29.12.08 2:51

Менува. И ужива во тоа. Но сепак, јас најчесто и менувам пелени.
Почна од пред еден месец (може и повеќе) да ја бања и сега тоа е негова задача.

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 39
Локација : Скопје
Поени : 17489
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Ivanova Biljana on 29.12.08 3:16

Koga bese pomal Voislav mu menuvase a sega veke ne
avatar
Ivanova Biljana
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 16
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : fine
Поени : 16535
Registration date : 2008-12-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Sanja_Ivana on 29.12.08 10:37

Povremeno i menuva peleni, pretezno jas i menuvam, a za banjanje dvajcata ja banjame, retko koga jas ja banjam sama, ako e na rabota,
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 18093
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by vesna velkova on 30.12.08 23:03

додека неодев на работа не и менуваше ама сега остануваат сами понекогаш и цел ден и сакал нејќел и менува и ми вика па не било тешко hihi
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 17451
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by okce on 30.12.08 23:11

Da menuva uste od prviot den koga se vrativme od bolnica.ja bajname zaedno,a koga treba da pie od aptamilot i dava i toj.Navecer ako ne sum odmorena ke stane ke napravi mlekce i ne me budi me ostava da pospijam zasto cel den sum bila jas so bebceto.Srckicka e!!!
avatar
okce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 232
Age : 42
Локација : Strumica
Расположение : ekstra
Поени : 18567
Registration date : 2007-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by BubeM on 31.12.08 2:02

Браво за таткото на Ана

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 39
Локација : Скопје
Поени : 17489
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by kokice on 09.01.09 22:11

маж ми пелена има сменето само еднаш и тоа се препоти додека да ја извади пелената, па со влажни, па павловичева, па друга пелена.
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 16748
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by STAR * on 09.01.09 22:12

Да можам да кажам дека одкако е Адријан роден повеќе пати му има он сменето одколку јас .
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 18185
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Mimi22 on 09.01.09 22:57

На почетокот се правеше само околу пелените не се мешаше.Ама во последно време кога не е на работа(одично во недела)ме остава сабајле да поспијам он и памперс ке смени и ке го нарани.Имам право и јас еден ден на подолго спиење. flower
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 33
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17030
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by bella* on 09.01.09 23:21

Се случувало и тоа чудо hihi Ама и искрено немало потреба од тоа, јас сум со бебето 24/7
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 17573
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by BubeM on 12.01.09 22:14

ММ почна почесто да менува пелени. Но сепак негова работа е бањањето. Повеќе сум јас по пелените... Smile

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 39
Локација : Скопје
Поени : 17489
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Eni on 12.01.09 23:31

Менува уште од првиот ден , единствено тешко му паѓаше врзувањето на шведската ама и тоа брзо помина(за 1 месец)
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 31
Локација : Macedonia
Поени : 16711
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by BubeM on 13.01.09 17:22

е ние само на памперс сме, па немавме проблем со шведскита Smile

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 39
Локација : Скопје
Поени : 17489
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот