Родители и деца

Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by baby24 on 07.12.08 17:48

Mm pred da se porodam sekogas vikase : jas se ke pravam samo peleni ne menuvam nemozam se grozam.Ama koga se porodiv druga prikazna ,da vidite kako stanuva u polnok da menuva peleni.Mu vikam sega a neli nema sansi se dr samo peleni ne,e sega mu bilo merak.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18978
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by avanturistka on 07.12.08 17:51

mila ima 22 meseci nikogas do sea i nema smeneto pampers.se veli ke praam samo toa ne.....sreka svekrvami so e blisku do nas pa koga ne sum doma da ja vikne da ja preoblece inaku ke ja ostavi takva.....

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19045
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Viktorija78 on 07.12.08 17:54

mm ne menuva peleni ,a stalno mu vikav da nauci da proba deka ne e nisto tesko, e denes mu rekov deka uste malku ke pocne da kazuva, pa taka da i ne mora da uci za uste malku.
Bravo za vasite mazi
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18460
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Cece Miloskovska on 07.12.08 17:59

Mojot soprug vo se mi pomaaga, pa duri i pomalku e dosaden demek on se podobro raboti. Koga NIkola bese mal (a sega e demek golem 8 meseci) toj go banjase i go oblekuvase, a i sega dosta cesto se slucuva nautro dodeka jas se spremam za na rabota toj da go oblece Nikola. Daj boze samo da ne mu zdosadi toa i sekogas da mi pomaga vaka so deteto, a inaku nikako da go nateram da go hrani e toa nikako nemoze, m bilo strav mnogu da ne mu se zasrknel.
avatar
Cece Miloskovska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : ekstra
Поени : 18220
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by NatalijaS on 07.12.08 18:01

da, duri i pobrz e od mene
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18277
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by jana_aerodrom on 07.12.08 18:01

i menuva ama obavezno me vika ako e iskakana da vidam dali ubavo ja izbrisal
avatar
jana_aerodrom
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 109
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : sekogas pozitivna
Поени : 18083
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by rich_bitch1 on 07.12.08 20:38

e mojot ne menuva.se drugo okolu emili ke napravi ama toa nesaka
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20188
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by tanja_simon on 07.12.08 20:48

Ne mm nikogas mu nema smeneto peleni na sinmi se drugo ke napravi samo toa nesaka. 👪

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18243
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Anjuska08 on 07.12.08 21:51

мм пелена има сменето само еднаш и тоа да не го видам за да не му речам дека не прави како требаSmile Инаку помага во се околу неа освен околу пелените, вели дека јас подобро го правам тоа...
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 18270
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by vecki on 08.12.08 0:09

tri deca imame a ni edna pelena nema smeneto toa ne uspeav da go nateram a i da zeme kuznae kako ke ja stavi
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20595
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by macush on 08.12.08 0:15

O tesko prasanje Very Happy Very Happy Very Happy
Ako e mockano bebeto moze iako i toa tesko,a dokolku e kakano e toa nema sansi nikogas.Mu se gadelo i nikogas gi nema ni izbrisano po golema nuzda. Mama e tuka za se Smile Smile
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18513
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by sneze on 09.12.08 11:42

БАш така - Мама е тука за се . ММ никогаш не сменил пелена , зошто му смета мирисот и знае да поврати па после јас и тоа да го чистам , а колку ќе ми помогне тоа да му менува на малиот само пелени , ама нема .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18929
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Mama Ane on 09.12.08 11:45

Само кога е мочкан менува ама не нешто интензивно, ептен ако му речам и обавезно погрешно е залепен Smile. летоска го оставив на кратко да го почува и ко за беља баш тогаш завршил работа. Го бутнал цел под туш и се средиле. гадлив е мм многу Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20541
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by sneze on 09.12.08 11:46

гадлив е мм многу ------------------исто така и мм. Ама добро твојот се снашол некако , мојов ќе ме викаше па кај и да сум да сменам пелена.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18929
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Emilija on 09.12.08 12:01

Менува и не се буни. Сега ако можам јас и ако може да почека тогаш чека, иначе менува без разлика дали е какан или мочан.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19574
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by sunset on 09.12.08 12:51

Ednas dvapati mu ima smeneto pampers,samo ako ne bese iskakan,ako e togas go nosese kaj svekrva mi dole ako jas ne mozam Smile.Drugo moze se da napravi ama pampersot najtesko ni odese
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 18481
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Kinky on 09.12.08 14:18

Menuva od prviot den.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19734
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Ilince on 09.12.08 14:21

nikogas dosega....
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19268
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by moja Ina on 09.12.08 14:23

Само двапати до сега.
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 19469
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Roze on 09.12.08 14:24

Do sega ne e menuval a i ne e izrazil zelba za natamu ke se potrudam da go naucam

Roze
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 68
Age : 38
Локација : Stip
Поени : 18220
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by jasmina i ace on 09.12.08 14:25

Uste od sega go spremam: ima da menuvas pampers , da go kapis , da go doteruvas , da go ranis, da trcas po niv i A DA NE VELIS hihi hihi hihi :sae: :sae: :sae:
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18428
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Simona's mom on 09.12.08 20:40

Често и менуваше пелени и ми велеше дека јас сум и ставала премногу павловичева Smile
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18683
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Freya on 09.12.08 20:45

menuvase, menuvase Smile))........koga ke mu se razvikav Smile))
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 19055
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Lottie on 09.12.08 21:43

менуваше, дури и беше постручен од мене.
avatar
Lottie
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 18
Age : 47
Локација : Skopje
Поени : 18025
Registration date : 2008-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Juni08_Andrea on 09.12.08 22:35

Prv se naucini da menuva peleni,i toj spiese na bolnica so nas.Koga si dojdovme doma ,toj me ucese kako treba.I sega menuva,bilo da e pomockana ili pokakana.Isto ja kapi,i dava mlekce, e sega go ucam da i dava da jadi so lazicka.Nekni dodeka jas spiev ,ja ranel pa i na noseto mu dale.
Za da ja oseti i tatkovata ljubov mora sve da pravi sto pravam i jas.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19924
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Дали вашиот сопруг менува пелени на бебушот?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот