Родители и деца

Каков е вашиот менструален циклус?

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Mama Ane on 07.12.08 0:46

на 28 дена. Првите 2 дена обилни, последниот малку, без никакви болки
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20796
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Ance-J on 07.12.08 1:46

na 29 dena i mi trae 4 maksimum 5 dena tocna sum kako svajcarski saat
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18998
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by рипче on 07.12.08 1:48

На 28 дена, и ми трае 5 дена од кој обилни се само првите два.
avatar
рипче
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 60
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18392
Registration date : 2008-11-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Emi on 07.12.08 21:30

Mama Ane напиша:на 28 дена. Првите 2 дена обилни, последниот малку, без никакви болки

исто вака, само последниот ден осеќам гадење и ме боли глава ама секогаш
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21186
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by tinyyy on 12.12.08 14:41

Jas otkako znam za mene imam neredoven ciklus, ne znam kako ke bide za zabramenuvanje ponatamu mn se plasam .......
avatar
tinyyy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 33
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 18598
Registration date : 2008-10-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Misticia on 12.12.08 14:44

пред да се породам беше како саат а сега не личи на циклус туку на синусоида со променливи амплитуди и фрекфенции
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19223
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by vecki on 12.12.08 14:50

odkako se porodiv so tretovo pred tri meseci dobiv prv pat i toa dobivam na 28 dena sto nikogas ne se slucilo nekogas dobivav i na dva tri mesec
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20850
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Biljana795 on 12.12.08 15:13

Otkako sum dobila za prv pat pa se do sega mi doaga rebovno znaci na 27-28 dena.Samo ednas vo zivotot mi ima zadocneto.I sekogas pred da dobijam me bolat gradite,kukovite,glavata.Katastrofi.Mi tae po 4-5 dena vo posledno vreme.Inaku porano mi traes mnogu poveke po 7 dena i mi bese obilna i posle zavrsuvanjeto na menstruacijata mi oslabuvase krvta.Neznam dali e od toa ama sekogas taka mi bese.Ama vo fevruari pravev laparoskopija polse toa piev klomifen i mi se sredi krvarenjeto.A i sega nemam bolki.Kaj sekoj e individualno.
avatar
Biljana795
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 99
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19201
Registration date : 2008-06-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Irena Trajkovska on 12.12.08 15:23

Имам редовно добивам од 26-28 ден и обилно.Ми трае по 7 дена.Ужас
avatar
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 40
Локација : Цврсто на земја
Расположение : Супер
Поени : 19146
Registration date : 2008-06-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Jovana's mom on 12.12.08 16:30

Пред породувањето имав редовен циклус, а сега не сум добила уште !
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 19175
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by naivnna on 17.12.08 15:36

dobivam redovno recisi sekogas tocno na 28 den a mi trae 5-6 dena
avatar
naivnna
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 433
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : taka-taka
Поени : 18469
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Girl***** on 17.12.08 23:48

Na 28 - 29 den mi doaga varirase porano(28- 33 ) ama nikogas ne preskokna mesec da nemam . Mi trae 7 -8 dena ne mi eobilna trosam okolu 8 uloski vo prvite 6 dena i potoa pregoam na dnevni zasto epten imam malku ama ete . Nemav nikakvi bolki ama poslednive meseci si gi imam po mlku sto mnoooggg uu menervira zasto nemav ama bas nikakvi . A da i prethodnata godin 3 meseci po red imav neizdrzlivi bolki koi duri ni so inekcii ne pominuvaa a nemase nisto naruseno Smile
avatar
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 18859
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Natalija on 18.12.08 10:34

Sega nikakov, gledam deka pocna da se poremetuva. Ednas kasnenje, pa se ga i podranuvanje.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19182
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by kokice on 18.12.08 14:15

Пред да останам бремена добивав редовно на 28 дена и траеше 3-4 дена. Ама болки имав ужасни некогаш и се онесвестував од болка. Откако се породив добив дури сега на 13 овој месец и да ви кажам ништо не осетив, никакви болки :cool!:
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18398
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by majuvce on 18.12.08 23:22

Многу ми е чуден овој циклус, крварам веќе 3 дена по малку и тоа кафеаво. Дури понеделник се закажав за на лекар, и некако многу ми е чудно, кој ќе издржи дотогаш...инаку ми доцнеше две недели...
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Natalija on 19.12.08 8:23

Majuvce, pa mozno e da si bremena. Kolku sto jas imam procitano, toa cudnoto za koja mislilme deka e menstruacija, vsusnost ne e. Ajde daj Boze, da castis. Ti postam mnooogu sreca za vo ponedelnik. A test napravi?
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19182
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by majuvce on 19.12.08 9:47

Не, не успеав тест да направам, ама сигурна сум дека не сум бремена. А и левиот јајник ме боли многу, особено денес.
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Natalija on 19.12.08 10:59

Napravi sto pobrgu. So tolku docnenje i ne e potrebno da bide prvata utrinska urina. Siguren ce bide rezultatot.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19182
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by majuvce on 19.12.08 23:45

мислам дека нема смисла да правам тест. ми прекина кафеавото, сега е црвено, ќе ми кажат што се случува во понеделник, ќе издржам дотогаш
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by mirecv on 20.12.08 0:47

kako prvo pozdrav do site a tebe majuvce ako si vo iscekuvanje za bebence mozda ke te opustam malku so moevo iskustvo imeno za prvata bremenost mi kasnese 10 dena pa dobiv kafeavo ama bukvalno po desetina kapki dnevno pa premina na crvena svetla krv uste 2 dena jas si pomisliv deka mi e ciklus i si spiev na usite bidejki ne planirav bebe i koga sledniot mesec ne dobiv na ginekolog se potvrdi deka sum veke 10 nedeli bremena
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 19569
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by SonjuS* on 20.12.08 2:06

Dali e mozno da kasni menstruacijata...ako si bolna pred toa???
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19446
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by mirecv on 20.12.08 2:18

da i da ne zemas antibiotici vo poveke slucaevi doaga do poremetuvanje na ciklusot i virusna infekcija da e
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 19569
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by SonjuS* on 20.12.08 2:58

Zemav antibiotici...a kolku vreme moze da kasni???
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19446
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by slatka87 on 20.12.08 8:30

najdobro e da odis na lekar. toa ti e najsigurno.
avatar
slatka87
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 31
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 18521
Registration date : 2008-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by natali on 20.12.08 9:48

Neznam SonjuS najsigurno ti e srcka da odis na lekar jas i koga sum bolna i koga pijam antibiotici sekogas na vreme mi doaga 28-29dena veke ako pomine 30dena ke znam deka sum bremena ama nikako da mi zadocni a tolku posakuvam da ne dobijam ama toa mi e,inaku kaj site e razlicno taka sto moze i od antibiotik tebe da ti kasni no kako i da e najdobro e da odis na lekar
avatar
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19506
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каков е вашиот менструален циклус?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот