Родители и деца

Ракомет

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 9:39

Гледам во спортскава тема нема ракомет. Јас сум многу голем љубител на ракометот, никогаш не сум се занимавала со него, но обожавам да гледам. Последниве денови е актуелно Европското ракометно првенство во жени. Дали го следите? дали ги бодрите нашите македонки (иако половина не се баш наши)? Вчера ми беше криво, на гости бев, па не ја гледав утакмицата со Хрватска, па гледам победиле. Браво за нив. Со германија кога играа гледав и штета што изгубија, ама не треба да се разочаруваат. Следен натпревар со Србија во сабота. Напред Македонија Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Kikic on 05.12.08 9:54

Mama Ane nie vcera pieve vo kafanata sampanj za niv
Jas mnogu go sakam rakometot zasto trenirav 13 godini.
Gi sledam site natprevari na rakometarkite.
Vo sabota ke gledame i ke navivame
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18930
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 10:00

И јас како заразена сум со него. Сакам Марија да почне да тренира. Дали знаеш од која возраст е најдобро да се почне? Ја гледам и она се интересира пошто кога гледам дома како опиена од телевизорот сум. Во сабота јас може и ќе идам да ги гледам. Само напред..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Kikic on 05.12.08 10:04

Uf jas pocnav da treniram od treto oddelenie onaka za zanimacija pa posle prfesionlano.Za sega mislam deka skolata na Kastratovic e najdobra za rabota so deca.Pa taa posle ke gi raspredeluva .
Inaku moite deca jas nema da dozvolam da treniraat rakomet kosarka .Zasto se mnogu grubi sportovi a i kaj nas toa mnogu loso funkcionira samo oni si gi znaat zadkulisnite igri.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18930
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 10:08

Знам дека е многу груб спорт, мислам дека нокти си зариваат додека бранат. Ама ионака сме на мисла на некој спорт да ја запишеме, маж ми сака на карате, ама мене не ми прави кеиф. Ракометов некако ме влече и може од што ми е криво јас што не сум тренирала, па сакам да и наметнам. Уствари она е таа која ќе си одлучи што би сакала.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Kikic on 05.12.08 10:15

Mama Ane ako jas se prasuvam moze odbojka tenis plivanje.Toa se sportovi koi nemaat verbalni kontaki a pomagaa za pravilno razvivanje na deteto i fizicki i kako osoba.
Jas imam povredi na kolenta od koi i edna operacija se od tie butkanja i padovi.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18930
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 10:17

А мене касно ми е сега да почнам да тренирам? SmileSmileSmile

Знам Кикич, мислам дека пливањето е најдобро
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Kikic on 05.12.08 10:21

Moze i odbojka kaj nas sega doprva se razviva odsekogas mi se dopagal toj sport i sega koga ke gledam odbojka gi gledam kako ribi se site mnogu mnogu ubav sport
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18930
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by hormonce on 05.12.08 10:37

Јас тренирав исто како и Кикич ракомет 13 години и мислам дека е многу убав спорт,само е малку прљав во смисла на удирање,паѓање. Исто и јас си имам и ден-денес мака со колената (менискус) ,понекогаш и рамото знае да ми се откачи.

За мене е најубаво да ја дадеш на пливање или тенис.
Иако секој спорт носи последици,таму барем нема физички контакт.
Телото правилно се гради во пливањето.Е сега во секој спорт се формираат дефиниции на телото (мускулатурата).
Затоа сум во рамениците како двокрилен плакар и листовите на нозете ми се како на маж. hihi

ВО ЗДРАВО ТЕЛО,ЗДРАВ ДУХ!!!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18708
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 10:38

Хахах значи потпунки ти не користиш Smile.. Сепак јас многу си сакам ракомет Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Kikic on 05.12.08 11:01

Ej a da me vidite mene na stikli kakvi linii na lisotvite mi se gledaat .Porano mi bese sram da oblecam stilki ama sega bas ubavo mi izgleda toa.Hormonce jas inaku ooperirav ligament skinat i meniskus
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18930
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by SonjuS* on 05.12.08 11:45

Интересна тема..ај да се приклучам...
хормонче ме насмеа...хахахха абе закон жена ееееееееејјјј

Обожавам спорт и многу ми е криво што не тренирам нешто..порано одев на кошарка..ама кратко време...
Кога би имала деца би ги пуштила да тренираат...и јас сум за ракометот...или може тенис...

А ова што се случува кај нас...европсково првенство...вчера нерви на крајот искинав...за малку ќе им израмнеја..
сакам еве а ја пофалам Андреева..Портјанко и вчера и Бујанова се покажа...и Красноја иако прв пат ја гледав...Very Happy

Мене ракомет ми беше царски во времето кога играа Кастратовиќ па Радуловиќ..па Киселјева..Боева...па Маслова...нема да се роди таква генерација...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19181
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 11:48

Ех Соњуш, јас мислам дека тоа време се навлеков на ракометов Smile. Малку и јас душа немав ама знам дека утре че победат.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by SonjuS* on 05.12.08 11:51

Утре со Србија...леле само ако не победат... Very Happy
Вчера ги гледав Србинкиве со Германија..добро играат...едно време и водеја..
не знам што ќе биде со нас...утре
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19181
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Mama Ane on 05.12.08 11:53

Јас ќе си ги бодрам, па што биде нека биде. па и они сите најмногу поскауваат да победат. Концентрација само и мислам дека ќе ги средиме. А и публиката е тука секогаш за нив. Напред Македонија
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20531
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by mamicka on 05.12.08 11:53

Ubav mec bese sinoka. Mnogu me izraduva pobedata i iskreno se nadevam deka utre pak ke pobedime
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19463
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by sunshine on 05.12.08 16:12

Vcera bev na utakmicata i odlicno bese. Atmosferata bese super i sakam da vi kazam deka ako mezete treba da prisustvuvate tamu sigurna sum deka na site kje vi bide fino.
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19449
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by SonjuS* on 06.12.08 18:30

Zeni ke gledame rakomet??
Ke navivame vecer za nasive rakometarki...
Jas od doma a vie ???
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19181
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by hormonce on 06.12.08 18:34

Јас кај другарка ми ќе гледам.Заедно трениравме ракомет и ќе биде жустро!!! Секогаш се караме ,хахаха,чекори беа,не,пробивање беше hihi
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18708
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by SonjuS* on 06.12.08 18:42

hahahha zakon e taka vo drustvo... Very Happy:D:
ejjjjj sedmerec...pa ne bese kaj svirna sega sudijava....
leleeeee pa ne ja isklucija 2 min..a trebase... Very Happy:D:D
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19181
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by jasmina i ace on 06.12.08 18:43

ahhhhh ke pobudalam od sport hihi hihi hihi ama nereseno ne ni bega
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18418
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by jasmina i ace on 06.12.08 18:44

koj saka da se kladi na 0 nudam 10 koefic hihi
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18418
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by SonjuS* on 06.12.08 18:45

abe ne kaza za Makedonija kolku e?da tepa?
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19181
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by jasmina i ace on 06.12.08 18:47

1.50 za nasive
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18418
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by jasmina i ace on 06.12.08 18:47

2.50 ZA DR NASI HAHHAA
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18418
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ракомет

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот