Родители и деца

Крвна слика

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Viktorija78 on 25.12.08 7:48

Vcera bevme na kontrola, hemoglobinot mu e 99 ,skoro 4 meseci piese Ferum lek ,vnesuva mislam dovolno se sto treba ,veke i cela zolcka jade. Sega treba da prodolzime so sirupot uste 1 mesec.
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18710
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by tanja_sr on 26.12.08 12:58

nie sme dobri vcera proverivme krv hemoglobinot ni e 122
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18787
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by verce on 26.12.08 13:02

Bas mi e zal za Atanas sto mora uste eden mesec da pie sirupje ,Ama ne grizi se Viktorija se ke se sredi. Smile
Bravo tanja_sr odlicno samo prodolzete da ruckate
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20245
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by moja Ina on 26.12.08 13:07

На Ина хемоглобинот и е 104 и докторката ми рече дека е ок за нејзина возраст.
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19719
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by tanja_sr on 26.12.08 13:39

probajte so sokot od cveklo nas mislam mnogu ni pomogna ,a i jadevme cesto meso,spanak,zolcka...
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18787
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by nikolina008 on 30.12.08 11:29

tanja_sr, a osven sokot od cveklo pievte li i sirup
avatar
nikolina008
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 310
Age : 34
Локација : nekade
Расположение : podobro
Поени : 18730
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by tanja_sr on 30.12.08 11:30

da nikolina pievme 1 mesec legofer
avatar
tanja_sr
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 42
Локација : strumica
Поени : 18787
Registration date : 2008-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Viktorija78 on 30.12.08 22:20

Sok od cveklo ima vo Zegin na FRUKTAL, samo dodavam C vit, i jabolko ili morkov, go pie, pa ke vidime sega kako ke bide. Meso jade kolku sto treba, zolcka, spanak...
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18710
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Anika on 30.12.08 23:07

И мојата е слаба со хемоглобинот, ама не сака да јаде месо, спанаќ и жолчка, ептен имаме проблеми со јадењето, све буткаме на сила. Почнав да и правам природен сок од цвекло со морков и лимон и јаболи и ќе видиме наредниот пат како ќе и биде крвната слика.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Viktorija78 on 30.12.08 23:11

Anika , kolku i e hemoglobinot? Kolkavo e devojceto?
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 40
Локација : Doma
Поени : 18710
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Anika on 30.12.08 23:15

19 месеци, хемоглобинот и беше 110 пред 1 месец. не дека е лошо но на долна граница е.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Anika on 17.01.09 21:13

На Ева денес и земаа крв и моноцитите и се покачени. Знае ли некој да ми каже што значи тоа?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 21:47

mislam deka e viroza ako se pokaceni monocitite i limfocitite

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 21:49

Anika kolku e visoka i teska Eva?kaj mene maskovo e totalna sprotivnost od sestra mu,jade ama e tabietlija epten

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Sun on 17.01.09 21:50

http://mk.wikipedia.org/wiki/%D0%9B%D0%B5%D1%83%D0%BA%D0%BE%D1%86%D0%B8%D1%82
провери тука на википедија ,писува несто повеке
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18756
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by BiljanaM on 17.01.09 21:54

и нам ни го препишаа Легофер и пиеме сокче од цвекло со јаболка .Воислав го пие ама ништо друго не сака да јаде .Има нон стоп афти на јазичето
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 32
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18578
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 21:56

Baknez do Voislav mojot sin e Vojdan?na koja vozrast e?

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by BiljanaM on 17.01.09 22:03

па и јас сакав Војдан ама Воислав бидна по свекорот ,година ипол е тој а Војдан ?
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 32
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18578
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 22:07

Utre polni godina ipol vie koga napolnivte?Kja mene svekor mi e Vojo a ovoj Vojdan

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Anika on 17.01.09 22:08

jasmina,mina напиша:Anika kolku e visoka i teska Eva?kaj mene maskovo e totalna sprotivnost od sestra mu,jade ama e tabietlija epten

Не знам колку е висока, последен пат кога и ставаа вакцина на 18 месеци не ја мереа во висина а тежеше 12.400. Крупна е, покрупна за разлика од повеќето деца на нејзина возраст. А твоето колку кила има?

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by BiljanaM on 17.01.09 22:09

па пред седум дена и мојот свекор се вика Војо flower
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 32
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18578
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 22:13

Da super e masala.Mene kerkata na 12 meseci mi bese 12.400kg a ovoj e siten 11.800 na 18 meseci

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Anika on 17.01.09 22:15

Не е ситен таман е. Повеќето дечиња на таа возраст толку тежат.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18778
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by BiljanaM on 17.01.09 22:17

Воислав е усте поситен 11 килца е.Ништо не јаде само млекце пие и тоа навечер само
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 32
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 18578
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by jasmina,mina on 17.01.09 22:18

dAli deka Eleonora,kerkava mi bese krupna pa mi e cudno.ama taa i denes e krupna visoka za vozrasta i teska ne debela no golema.Inaku pak iako imam problem so moljakanje okolu jadenjeto ima ok hemoglobin malovo 126

jasmina,mina
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2244
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : kako vremeto :-))
Поени : 20229
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Крвна слика

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот