Родители и деца

Килажата по порoдувањето

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sara on 28.04.09 14:20

Орбитрек - јас земав и за 1 месец го продадов, и мене ми служеше како закачалка, се додека не се запишав на аеробик - се ме мрзеше да вежбам.
Епа супер чим може да се вежба, тогаш да си јадам јас слободно хаахха.
Да ве прашам колку кила имавте качено негде до пола бременост, јас сум 20 недела и имам качено - 7кг, а читав на интернет дека во вториот триместар било идеално да качиш 5-7 кг, дури во 28 недела да си 9 кила плус супер било.
avatar
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1006
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 19264
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Ves on 28.04.09 23:47

Паметно си направила , позабавно е да одиш на фитнес или да се запишеш на аеробик , ќе си го сватиш ко обврска и еден вид дружење и ќе одиш редовно , вака дома , таман ќе помислиш да вежбаш -нешто ќе излезе да те прекине , Јас размислувам да се консултирам со Турунџиева , не сакам да држам диети на своја рака ни дур дојам ни потоа , ако може некој нека ми пише број. на пп од неа или од вита диет клубот. лани на одмор една млада мајка која случајно ни беше цимерка редовно се консултираше со нив и беше задоволна .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by bordan on 04.06.09 23:27

jas ostanav bremena so 54 koga otidov da se porodam bev 79 tamu simnav 8kg a sega sum 59kg.uste malku i pak normalno ke bidam no vo sekoj slucaj alistata pocnaa da me sobiraat.(hahaha)
avatar
bordan
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 306
Age : 40
Локација : kr.palanka
Расположение : doma nemozes da ne najdes..setamee
Поени : 18990
Registration date : 2008-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Ananastasija on 04.06.09 23:35

Јас останав бремена со 64 кг, на пораѓај отидов со 79кг, дома си дојдов со 72 а сега после три месеци имам 65кг. :cheer:
avatar
Ananastasija
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 214
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18272
Registration date : 2009-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by kika on 06.06.09 11:33

e jas pa sakam malku da se zdebelam ostanav trudna so 58 kg stignav do 68 i otkako se porodiv slegov na 50 na ramnoto i veke 3 godini ne sum ni pogore ni podolu se isusiv nacisto se mi e golemo barem do 55 da dojdam ke sum, prezadovolna
avatar
kika
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 138
Age : 33
Локација : doma
Расположение : koga kako
Поени : 17680
Registration date : 2009-05-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by marina_m on 06.06.09 11:45

jas ostanav so 57 a na poragaj otidov so 82 sega neznam kolku sum vo bolnic aneme izmeria ali ogromna sumne sakam ni vo ogledalo dase gledam hahahaha
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18924
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by JaNiTa on 06.06.09 13:12

Jas ostanav trudna so 52kg, na poragaj otidov so 68kg, doma se vrativ so 60kg ama nekako tesko nadolu, sega sum 57-58variram, a mese si imam sho da vi kazam, bev po nov mider pred nekoj den, prodavackite mi vikaat kako mider pa trudna necini da stiskas stomakot :(
avatar
JaNiTa
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18619
Registration date : 2008-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by marina_daniel on 07.06.09 13:46

jas imav 63kg koga ostanav trudna pred poragaj imav 80kg,i posle poragaj 65kg!gi simnav mnogu brzo i nemav ic apetit prviot mesec,ama sega vo posledno vreme mnogu mi se jade kako Daniel cica posle toa osekam ko dupka vo stomakot loso mi e moram da kasnam nesto i pak sum se popravila 68kg imam,mora da se staam na nekoj rezim
avatar
marina_daniel
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 912
Age : 32
Локација : poftorno domce :)
Расположение : opusteno
Поени : 18628
Registration date : 2009-01-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by beti 24 on 07.06.09 15:10

јас останав бремена со 75 но сум висока 181, пред порагај бев 100 на рамно (страшна работа) сега сум 90 ке видеме како ќе ни оди натаму hihi
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19158
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by natasa p on 07.06.09 15:16

Јас се здебелив скоро 18 кила. Сега 2 и половина години од пораѓањето мислам дека ништо не е како порано. Самата конфигурација, сакале или не се менува.
avatar
natasa p
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Солидно
Поени : 17495
Registration date : 2009-05-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by jeca on 07.06.09 15:19

Во првата бременост останав бремена со 58 на пораѓај отидов со 69.Во втората бременост останав со 60 а на пораѓај отидов со 67. И после двата пораѓаја се враќав во нормала ама сега сум 64 и мислам дека сум како мечка. Марина_Даниел кажи некој режим и јас да се ставам зашто како што сум тргнала до каде ке стигнам незнам
avatar
jeca
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 94
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : koga kako
Поени : 17603
Registration date : 2009-05-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by bibip on 13.06.09 17:45

Ostanav bremena co 56 na poroduvanje otidov co 75 sega imam 65 , ne mozam da se stavam na dieta poradi doenjeto vnimavam sto jadam ama nema efekti ne znam sto ke pravam sigurno ke sestavam na dieta stom Isidora prestane da cica

avatar
bibip
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 297
Age : 34
Локација : под климата... :)
Расположение : весело!!!
Поени : 18295
Registration date : 2009-01-13

http://biba-dora.webs.com

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by vecki on 13.06.09 17:48

bibip po tiketov gledam deka malata ima skoro 4 meseci nemaj gajle sigurno ke namalis uste si taze porodena
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Maci*** on 13.06.09 18:30

Jas ostanav bremena so 53 kila a se porodiv so 68 a sega posle 2 meseca sum 60 i site mi velat deka treba da si ja zacuvam ovaa kilaza zasto najveke mi odgovara pred toa sum bila premnogu slaba a i jas isto mislam taka da bremenosta mi pomogna da ja dobijam vistinskata kilaza

Lilypie - Personal pictureLilypie
avatar
Maci***
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 56
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : sega odlicnoo
Поени : 18215
Registration date : 2008-12-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Diana on 13.06.09 21:04

Јас за време на бременоста се здебелив дури 4 и пол килограми а сега после точно 2 недели откако се породив сум 12 килограми послаба.Не ми се веруваше ама така излезе :?? flower ?:
avatar
Diana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 691
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : Замрзнато...
Поени : 18473
Registration date : 2009-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sanja-ve on 14.06.09 0:18

bibip напиша:Ostanav bremena co 56 na poroduvanje otidov co 75 sega imam 65 , ne mozam da se stavam na dieta poradi doenjeto vnimavam sto jadam ama nema efekti ne znam sto ke pravam sigurno ke sestavam na dieta stom Isidora prestane da cicaeh ete ja istata moja kilaza i nikako ne se mrda
no pred nekoe vreme razbrav deka drasticnoto stavanjae na poveke kilogrami pocnuvaat da se namaluvaat duri po dve godini za pokratok period a se pred dve godini e zaludno
a i organizmot bil taka po zdrav
ova vazi za site vidovi na debeleenje ne samo za trudnici
a istoto e i za drasticno namaluvanje na kilaza i potoa stavanje
od moe licno iskustvo bi se slozila so ova bidejki so prvata bremenost 2 godini nikako nemozev da oslabam a potoa za samo 3 meseci oslabev 12kg i se taka dodeka ne ostanav povtorno bremena
a sega na mene mnogu me nervira stomakot vo globala mislam deka mi licat ubavo ovie kilogrami ama................sakam da oslabam
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 33
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18440
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by vecki on 14.06.09 0:21

sanja kaj mene ova sto kazuvas ne bese taka jas za site tri kacuvav po 25 kg a vo rok od mesec dena jas se vrakav i na pomala kilaza od taa sto bev pred da zabremenam
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sanja-ve on 14.06.09 0:24

lele vecki ljubomorna sum ti hahhahahah
pa nemozam nikako da oslabam
se se tokmam da vezbam no me strav poradi ranata
se plasam mislam deka ke mi stane nesto
mnogu sum panicarka
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 33
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18440
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by vecki on 14.06.09 0:26

pa nema zasto da panicis ranata do sega sigurno e veke ubavo zazdravena e sega ako planiras da krevas tegovi od 100 kg e druga rabota haha
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sanja-ve on 14.06.09 0:30

uhuhuh jas nesakam da se nakanam stomacni da pravam samo tie mi pomagaat a ne pa tegovi lele hahaha nemozam da se zamislam jas so tegovi
a vecki do skoro vreme mnogu me bolese ranata mislam na periodicno
den dva me boli posle nekolku dena ne me boli i se taka i poveke od desnata strana
pa zatoa se plasam da ne napravam nekoja bela
i sega cekam da odam na kontrola i da prasam dali moze no mora da pocekam bidejki pred dva dena dobiv prv menzis i zatoa
sepak dobro e poveke trudnici da se kako tebe i odma da ja namalat kilazata a ne kako mene da se macat hihihiihihi
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 33
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18440
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by vecki on 14.06.09 0:34

au sanja jas se macam da kacam nekoe kilo stvarno sum mnogu slaba na mene samo nosot mi strci mnogu luge sto me poznavaat se prasuvaat sto e rabotava da ne imam nekoj problemi a mm se smee vika ne i davam da jade a moze pa i slabeam zasto po dolg period gi dojam
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by nnatasa on 18.07.09 18:28

so 65.7 ( i 180 visoka) ostanav trudna, na porogjaj otidov so 78,5 , znaci okolu 13 kila.
izlegov so 72 (Vanja bese mnogu mala koga se rodi samo 2,5 kila)
utre denta imav 70,. sega imam 68 kila 12 dena osle porogjaj. Ne forsiram sakam ubavo mleko da imam, a posle n. godina ke udram vezbanje i rezim malku i vednas ke gi simnam ovie exte 3-4... ne mi bilo problem tolku da simnam. Inace ramen mi bese stomakot pred trudna i sega pak mi e ramen. Imam uste otok kaj rezot od carskiot ama verojatno ke se povlece...
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 47
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 19313
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by emilija poposka boshevska on 20.07.09 18:11

Natasa ti kako za mene da zboruvas. Isto ni se dvizat kilogramite znaci i vo bremenost i sega po poroduvanje. E sega razlikata e sto jas imam 15 cm. pomalku od tebe:) Jas stasav do 66, ama poslednive nekolku dena sum kacila dve kila. Verojatno od sto pocnav da pijam mnogu mleko, dosega maksimum mi bese 1 casa dnevno, a sega pijam i po 1 kg.
Kilogramite ke se simnat, tuku stomacevo...Smile I mene mi se spusti skroz, ama nekako mi e opusten celiot, koga odam cuvstvuvam deka mi se trese kako pudingce Smile Pocnav da nosam mider i toa do gore do pod gradite, pa sega ke vidime...
avatar
emilija poposka boshevska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 36
Локација : ohrid
Поени : 18694
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by JaNiTa on 24.08.09 0:00

of sirota jas, od 68 na 58 se simnav i otidov vo ohrid na neceli 2 meseci letovo i sea pak 60,5 a eve i posle skoro 5 meseci stomakot ni da cue za pribiranje, kako da sum trudna pak i toa 5-6mesec :(
avatar
JaNiTa
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 385
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18619
Registration date : 2008-12-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Mila89 on 10.09.09 14:03

jas vo tekot na bremenosta ne kaciv mnogu kilogrami... koga ostanav imav 55 koga izleguvav od bolnica imav 64-65, a sega posle 4 meseca od poragajot imam 57 i mozam da recam deka se osekam kako da nemam rodeno. :P haha... no za seto toa e zasluzen sin mi koj tatko mu go nauci sve vo race i po celi deniovi od utro do mrak mi e se vo race, po 24 saati na den skokam po krevetite da go lulam, trcam niz cela kuka i normalno deka ke oslabnam... Smile
avatar
Mila89
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 29
Локација : skopje
Поени : 18500
Registration date : 2008-11-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот