Родители и деца

Килажата по порoдувањето

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sanja_Ivana on 29.12.08 15:35

lele jas izgorena za blago sum, ne smeam da jadam kakao, i povremeno ako kasnam cajni kolaci ama ne gi biva, hehe torta cokoladna hmmm sonuvam
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19733
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Пандорче on 09.01.09 18:57

baby24 напиша:Jas imav 73 kg koga ostanav bremena,a sega imam 78.5 kg,iskreno sega poveke imam apetit nego koga bev trudna,togas ednas vo denot jadev i tolku sega samo nesto baram da kasnam i nemozam da se kontroliram.

Исто е и кај мене. Кога бев бремена ми се чини дека не јадев толку како сега. Сега постојано ми се јаде. Имам 5 кила за симнување а со е најтрагично сите ми викаат да почекам, дека уште го дојам Јован.
avatar
Пандорче
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18283
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Пандорче on 09.01.09 19:00

miteva.sanja напиша:Ke ni se sredi se koga ke prestaneme da doime Smile Ke se stavime na zdrav rezim na ishrana i ke si se vratime kako sto sme bile pretoa, a i ne sme mnogu popraveni 5-6 kila, nisto strasno, za 2 -3 nedeli max ke se vratime, Smile
Barem da se tesime Smile

Море јас се секирам и тогаш да не ни остане апетитот па да си останеме дебели.
avatar
Пандорче
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18283
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by svetle s on 09.01.09 19:26

Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha
avatar
svetle s
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 240
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 18325
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Пандорче on 09.01.09 20:40

svetle simeonova напиша:Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha


Светле ај те молам кажи ми ја таа диета со зелката да ја пробам.
Ти држам среќа да издржиш и да си ги повратиш килата пред бременоста.
Поздрав
avatar
Пандорче
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18283
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by svetle s on 09.01.09 20:52

Пандорче ке ја најдеш на стр.19 под ДИЕТИ-ЗДРАВЈЕ НА ВОЗРАСНИ
avatar
svetle s
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 240
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : euforicno
Поени : 18325
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sun on 09.01.09 21:14

lele i jas kako vas sega imam poveke apetit nego koga bev bremena Neutral imam dosta kg za simnuvanje
i se nadevam deka sto pobrzo ke se vratam na starata tezina sto si bev pred da ostanam bremena
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18751
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Пандорче on 09.01.09 21:30

svetle simeonova напиша:Пандорче ке ја најдеш на стр.19 под ДИЕТИ-ЗДРАВЈЕ НА ВОЗРАСНИ

Fala ti Svetle. Mene tesko mi pagjaat ovie dietive. Nikogas do sega ne sum bila na niedna dieta. I sega koga ja citam ovaa mnogu strasna mi se cine
avatar
Пандорче
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18283
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sun on 09.01.09 21:48

zaboraviv da vi kazam deka pred nekolku godini bev debelka i drzev razni dieti,gladuvav i ke oslabnev nekoe kilce no pak se vrakav na istata tezina.Najdobra dieta sto mi ja kazuva majka mi nonstop e da si jades se ama po malku kolicinski da namalis vo hranata.i navistina toa deluva si jadev se po malku i uspeav za godina da simnam 20 kg.znam deka e dolg perid toa ama postepeno e podobro da se simnuvaat kg.
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18751
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by kokice on 09.01.09 22:23

Јас се поправив многу 25 кила во бременоста. Сега имам 10 кг. плус кои сакам да ги симнам, еве пред празниците почнав со справа да вежбам и симнав 3 кила,ама со ова ненормално јадење за празнициве пак си ги вратив, а и престанав да вежбам многу бев уморна и тромава од постојано јадење
avatar
kokice
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 186
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18388
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by taci on 09.01.09 22:38

Пандорче напиша:
svetle simeonova напиша:Катастрофа hahahaha Со првата бременост се поправив 22кг. од 50 на 72
кг. и после 8мес. се вратив на 55кг. е со втората бременост се поправив 27кг. од 55 на 82кг(морав да лежам цела бременост и :можеби се се фаќаше што јадев). Откога се породив во април па се до овој миг мака мачам да ослабам-сега имам 70кг.и тоа со какви не диети од МЕДОБИЛ, до гладување и ништо. Моментално сум на зелка диета прв ден па се надевам дека ќе има резултати. Мн. сум очајна во врска со мојата тежина, ама сама сум си крива hahahaha


Светле ај те молам кажи ми ја таа диета со зелката да ја пробам.
Ти држам среќа да издржиш и да си ги повратиш килата пред бременоста.
Поздрав

Да ви кажам дека оваа диета (ја прочитав) има ефект само треба да се придржувате и навистина се губат килограмите јас ја држев лани летото и навистина симнав, мислам дека за две недели можат да се изгубат околу 8 килограми (а можеби и повеке). Срекно!!!!!!!!
avatar
taci
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 589
Age : 39
Локација : во близнина на Скопје
Расположение : Супеееееееееееер:))
Поени : 18395
Registration date : 2008-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Eni on 09.01.09 23:41

Јас пред бременост имав 55, се здебелив 15 kg сега после 2 месеци имам 60, почнав да вежбам и планирам да намалам со јадење благи работи па ќе видиме што ќе направам.
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 18351
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Roze on 10.01.09 13:42

Jas bev 56 koga ostanav bremena,pred poroduvanje imav 69 ,a sega sum 52

Roze
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 68
Age : 38
Локација : Stip
Поени : 18465
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by danielaval on 17.01.09 23:34

Јас со првата бременост се поправив 22 кg ми требаше 3 години да си дојдам во нормал само што ги намалив килограмите повторно останав бремена со втората бременост се поправив само 9 кg сега бидејќи дојам не можам да држам диета ме мачат 5кg вишок мислам дека не се многу се надевам додека дојам ке останат само тие 5kg hahahaha
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 35
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 18484
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Dragana on 21.01.09 22:46

Jas pred da ostanam bremena bev 64kg pred da se porodam bev 80kg znaci 16 kg.sega sum 60 kg znaci super nikakva dieta ne sum drzela dosta mi se trcanjava po NIkola.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19453
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Dragana Stefanoska on 22.01.09 11:40

zdravo na site "novi majki"
flower
Sakam samo da vi preporacam nesto. Se duri doite jadete si normalno kako i prethodno No mnoooogu poveke tecnosti vnesuvajte (ne gazirani) pretezno djusevi i voda.
Jas eve dojam po malku sega, moeto angelce e 6 ipol meseci i pocnavme sega so gröt, kasicki.... no ovie dve nedeli go dojam samo nokno vreme i 2 pati na den izmegu obrocite. Oslabena sum 4kg za samo dve nedeli.
Dali vi se veruva!
Ne vnesuvam poveke tolku tecnosti i hrana. Sega jadam po eden sendvic i casa mleko na sabajle. No prethodno jadev po 2 sendvica i 2 casi mleko. Se namaluva dosta jadenjeto koga veke sakas da go prestanes postepeno doenjeto
Sega se mi pasuva sto mi pasuvase od pred da ostanam trudna.
Cuvajte se i vnimavajte so jadenjeto.
avatar
Dragana Stefanoska
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 7
Age : 36
Локација : doma ;-)
Расположение : super ;-)
Поени : 18050
Registration date : 2009-01-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Bela on 22.01.09 11:48

Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18422
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sneze on 22.01.09 11:52

Bela напиша:Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
каде го купи чајот и колку пари е? Инаку јас кога престанав да дојам сами си правев диети и така си ослабев до некоја граница ама сега сакам уште малку.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19174
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Bela on 23.01.09 12:13

sneze напиша:
Bela напиша:Драгана, јас престанав да појадувам, ги намалив ручекот и вечерата и го исклучив благото. Не дојам веке еден месец и килажата иста, сега ке пијам кирколина-чај за слабеење.
Точно е оти има врска јадењето, ама мислам оти клучот за слабеење е индивидуален за секого.
каде го купи чајот и колку пари е? Инаку јас кога престанав да дојам сами си правев диети и така си ослабев до некоја граница ама сега сакам уште малку.
Во Супер тинекс околу 60 денари. Има тема чаеви за слабеење, иди таму се ке ти се разјасни.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18422
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Ves on 23.01.09 17:08

Po poroduvanjeto polesna sum za 13kg. ama nekako ne se poznava mnogu , a samo 3 da stavam na mene odma se primetuva

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19542
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Bela on 23.01.09 17:27

Јас по породувањето бев слизнала 10кг и останаа уште 6кг за симнување ама некако слабо одеше т.е ич не одеше па сега имам 8кг за да се вратам на тоа што бев.
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18422
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Пандорче on 24.01.09 11:46

Bela напиша:Јас по породувањето бев слизнала 10кг и останаа уште 6кг за симнување ама некако слабо одеше т.е ич не одеше па сега имам 8кг за да се вратам на тоа што бев.

Lele jas od toa najmnogu se plasam! Imam nekoi 5-6 kila za simnuvanje. Dojam i site mi vikaat deka ne e preporaclivo da slabeam. Nikogas vo zivotot ne sum bila na dieta-nikogas nemalo potreba, ama sega mi e strav, neznam dali ke uspeam da gi vratam kilata :(((
A inaku vo bremenosta se popraviv 11 kila, sest kila izgubiv pri poragjajot i eve so tie 5 kila visok sum uste:((((
avatar
Пандорче
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 189
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18283
Registration date : 2008-12-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sandra on 24.01.09 14:21

Јас по пораѓајот изгубив 10 кила, ама во бременоста си се поправив 22, така сега ќе му ја мислам што ќе правам со 12 кг +!!!

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 19391
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Damjana on 24.01.09 15:07

Jas vo bremenosta se popraviv edvaj nekoi 5-6 kila. Ama da sum iskrena, so visok si pocnav Smile Po porogjaj zakaciv grip i nisto ne stavav v usta i odma mi se namali mnlekoto. I site pocnaa - moras da jades da pies, moras da odmaras ... boza obavezno. I rezultatot e: mlekoto se vrati, Damjana e samo na doenje podolgo vreme (sega pocnuvame da voveduvame ovosni vkusovi no samo po malku), ama mama e so baagji kilca +. Namaliv sega jadenje, no se plasam od klasicna dieta da ne mi sekne pak mlekoto. Sepak jas ne sum najvazna sega, no mora da se priberam malku - sepak i na rabota ke trgnam za nekoj mesec.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 47
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 19084
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by dina on 10.02.09 14:30

Јас во текот на бременоста се здебелив 15 кила, и само неколку дена после породувањето симнав 10 а другите си стојат и никако да се намалат, а несмеам да држам диета заради млекото. Се надевам дека како ке расте детето, така ке се зголемуваат и обврските а со тоа и ја ке намалувам во килажа SmileSmileSmile.Бар така се надевам.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот