Родители и деца

Килажата по порoдувањето

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Килажата по порoдувањето

Пишување by Jovana's mom on 01.12.08 17:24

Успеавте ли да си се вратите на килажата од пред бременоста?
Јас по породувањето дури бев послаба од пред да останам бремена, поради царскиот, скоро цела недела во болница пиев само течности и мн. малку јадев! Ама сега дома почнувам да се поправам и мешето ми е зголемерно, пак како да сум во 4-5 месец hahahaha ! Не сакам да држам диета заради доењето! Како вие се справувате со килограмите?
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18900
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by rich_bitch1 on 01.12.08 17:35

јас имав 67 пред порогјај сега 51 имам.ништо не правев за да ослабнав,просто трчајки ваму таму,стрес,околу еми обврски сами паднаа килограмите
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20168
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by NatalijaS on 01.12.08 17:38

Jas imam 5kg poveke ptkolku pred da zabremenam, stagniram na taa kilaza otkako se porodiv pred 2 meseci. Sega zasega ne vnimavam na jadenjeto, jadam mnogu kaloricno, zaradi doenjeto. Mislam deka samo ke se sredi, najkasno do leto, a i vaka ne sum debela.
avatar
NatalijaS
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 502
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18257
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sanja-ve on 01.12.08 18:17

jas posle duri 2 god se vrativ vo starata forma pa moze da se kaze i poslaba a sega ke vidime a prilicno vlijae i hranata posle poragaj vrz kilazata
avatar
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 365
Age : 32
Локација : veles
Расположение : odlicno
Поени : 18175
Registration date : 2008-11-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by tanja_simon on 01.12.08 18:31

daj kazete kako da se oslabe
i pokraj trcanjeto po decata

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 18223
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by sneze on 01.12.08 18:34

има тема за диети во здравје на возрасни
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 18909
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by baby24 on 01.12.08 18:35

Jas imav 73 kg koga ostanav bremena,a sega imam 78.5 kg,iskreno sega poveke imam apetit nego koga bev trudna,togas ednas vo denot jadev i tolku sega samo nesto baram da kasnam i nemozam da se kontroliram.
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18958
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by lakibebe on 01.12.08 19:50

rich_bitch1 напиша:јас имав 67 пред порогјај сега 51 имам.ништо не правев за да ослабнав,просто трчајки ваму таму,стрес,околу еми обврски сами паднаа килограмите

И јас исто како тебе.Со 55 останав бремена,пред да се породам имав 67,значи качив 12.Сега имам одвај 51 кило.
Според мене се е до воља.Ако сакаш добро да изгледаш,ке пазиш и на исхраната,ќе се храниш здраво и ќе внимаваш на тежината.Значи силна воља за добар изглед,тоа му е мајката.И многу движење,се разбира.
avatar
lakibebe
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 118
Age : 44
Локација : Skopje
Поени : 18763
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by verce on 01.12.08 20:04

Moj predlog za pocetok da se smni imeto na temava interesna e no treba da se vika Kilogramite po poroduvanjeto i da se premesti vo poroduvanje.
Jas so 42 kg ostanav brremena nakaciv samo 9 znaci 51 na poroduvanje so prvoto.Za 10 dena od stres ili kojzae sto do 39 stignav:silent: Edvaj nakaciv 2 kila za do 41 .So vtoroto od 42 +7 do 49 za poroduvanje.Dobricka si bev taman no posle 6 meseci pak osabev na 43 .Bez dieti ili nervoza ovoj pat .
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19975
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by maskoe on 01.12.08 20:16

Jas imam samo 4 kg plus od pred da ostanam bremena.Se nadevam i niv brzo ke gi simnam.Sega se razbira radi doenjeto jadam poveke.
avatar
maskoe
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 161
Age : 35
Локација : stip
Расположение : sekogas super
Поени : 18331
Registration date : 2008-10-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Jovana's mom on 01.12.08 22:20

Верче, имаш право може требаше да внимавам на македонскиот јазик , во насловот на темата flower
А за диети се уште не сум спремна, иако сега јадам мн. повеќе од кога бев бремена и мн. си каснувам благо hihi !
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18900
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by macush on 01.12.08 22:51

A jas sekogas se popravav posle porogajot.So prvite dve vo bremenosta se popravav normalno po 10-12kg,a posle porogajot obavezno kacuvav okolu 5kg,za sreka i brzo gi simnuvav.Ama so poslednovo po porogajot kaciv 10kg, UZAS.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18493
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by bica on 04.12.08 13:41

ма ништо страшно кога ке почнеш да тршкаш по детето се ке се врати во нормала...
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18897
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by baby24 on 04.12.08 14:38

Jas se nerviram sto ovie 5 kg uporno si stojat na mene nikako da mrdnam so kilogramite barem malku na namalev,nemozam da se trpam so ovoj visok na mene,a poradi toa sto ja dojam sega Lea i ne smeam da bidam na dieta abe katastrofa .
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18958
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by vecki on 04.12.08 17:33

beby ne se sekiraj ke se vratis vo normala kaj sekoja zena razlicno jas vo rok od mesec dena se vrakav na normala so site tri
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by mama on 04.12.08 17:50

Имав 79 пред порагај а сега имам 62.Инаку со 63 останав трудна.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19275
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sanja_Ivana on 28.12.08 14:39

Jas imam 6 kg plus od toa sto se porodiv, ama celo vreme sum na taa kilaza ni gore ni dole, jadam kaloricna hrana zosto dojam i ne se ni popravam ni slabeam, zdravje koga ke prestanam da dojam ke se stavam na rezim Smile
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19468
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Pravnicka28 on 28.12.08 15:12

Јас дури по 9 месеци се вратив на првобитната килажа од 50 кг. а најдобра диета е секако трчањето околу детето.Баш како што ми рече докторот ,,9 месеци се шириш и 9 месеци се потребни за да ослабиш,, flower
avatar
Pravnicka28
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 330
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : ubavo
Поени : 18198
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by kavadarcanka on 28.12.08 23:03

Кога останав бремена имав 59 кг, во бременоста се поправив 10 кг и после породување кога бев на контрола за раната зашто бев царски рез се мерев и ја имав истата килажа од пред забременување 59 кг, е сега после 6 год јас имам 69 кг. според висината би требало да имам од 65 до 68 кг
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19202
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Anjuska08 on 29.12.08 0:07

За време на бременоста покачив само 8кг, после царскиот рез бев уште послаба од пред бременоста, а сега??Имам покачено 5кг веројатно , ужас...мм вели дека ме сака каква сум, ама јас не сум задоволна од килограмите, не јадам многу, а тие стојат ли стојата..џабе и трчкањето околу детето...
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 18250
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sanja_Ivana on 29.12.08 7:33

Ke ni se sredi se koga ke prestaneme da doime Smile Ke se stavime na zdrav rezim na ishrana i ke si se vratime kako sto sme bile pretoa, a i ne sme mnogu popraveni 5-6 kila, nisto strasno, za 2 -3 nedeli max ke se vratime, Smile
Barem da se tesime Smile
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19468
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Kinky on 29.12.08 8:07

Zabremeniv so 52 kg, se porodiv vo osmi mesec so 64 kg, od bolinca izlegov so 54 kg. Sega, 15 meseci posle poroduvanjeto, imam 49 kg Neutral.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19714
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Jovana's mom on 29.12.08 11:45

Е, Кинки, ова веќе ми се допаѓа!
Значи може да си се тешиме дека треба повеќе вр. за да се вратиме во нормала hihi , а сега и празници се ближат, смрт за диета hihi !
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18900
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Misticia on 29.12.08 11:50

килажата по породувањето опадна драстично и не се познаваше дека сум мајка
уште не се познава
или што би рекла кинки забременив со 56 се породив со 72 од болница излегов со 62 и сега имам 55
кога ќе земиш дека сум 171цм висока коска и кожа сум и си се мрзам ваква
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Kinky on 29.12.08 14:20

Jovana's mom напиша:Е, Кинки, ова веќе ми се допаѓа!
Значи може да си се тешиме дека треба повеќе вр. за да се вратиме во нормала hihi , а сега и празници се ближат, смрт за диета hihi !
Aha , krkajte vie slatko-balgo i praznicno, pa tesete se posle so mene

Ja kutrata jadam kako slon, i nisto ne mi se fajka ne znam
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19714
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Килажата по порoдувањето

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот