Родители и деца

Ги собирате ли мечињата Лино?

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by verce on 01.12.08 23:43

Lele a jas ne se setiv i pred nekoj den frliv tri opakovki od od 500 grama.Da doznae Hristijan ke se luti jas zaboraviv za ovaav godina .Nie mnogu go sakame meceto Lino ama ovava godina PORADI GLUPATA I ZABORAVEMA MAMA NEMA DA IMAME :(
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20245
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 02.12.08 8:39

Кутиите од чоколино и др. се од 200 грама , сега треба 4 или 5 мечиња. Теба 1 кг. или само 4 мечиња.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 02.12.08 9:24

Јас неможам да најдам кутии каде пишува како треба и колку мечиња треба.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 02.12.08 14:59

Ako se kutiite od po 200g togas treba da soberes 5 mecinja, a ako se po 250g togas 4. Znaci treba da bide 1kg. A ima i cokolino vo kesicki tie se po 500g od niv dve mecinja.
Jas posledniov pat kupiv cokolino od 1kg znaci sega ke go pratam samo toa mece.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18763
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 02.12.08 15:15

А има и кутии од 250 грама ??? Како тоа да незнам а постојано купувам.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 02.12.08 15:17

So meleni biskviti se po 250g,a so cokolino,medolino i dr. se po 200g
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18763
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 02.12.08 15:18

а добро . па мечињата исто изгледаат.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 02.12.08 15:26

Da, ama se razlikuva bojata sto e pozadi mecinjata.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18763
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 02.12.08 15:29

ОК ќе пратам 5 мечиња а и толку и имав , па ќе чекаме календар. Фала ти многу
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ane on 02.12.08 15:43

ja imam 2 ako ima nekoj neka mi pise da se dogovorime za donacija Smile
sakame i nie kalendar

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20394
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 03.12.08 10:08

Emi, ne e p.p., tuku p.f. (postenski fah).
P.p. e na srpski i na hrvatski (postanski pretinac), a na makedonski e p.f.

Ke ispratam na Mamicka i na Ilince, samo Ilince, mislam deka nema da imam dovolno za tebe, imam samo dve mecinja, drugite veke i gi obekjav na Mamicka. Ke ti pratam toa sto imam, sorry...
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 03.12.08 10:20

Ане кажи ми како да ти ги дадам имам уште толку колку за тебе,
јас ги пратив на п.п пошто така на македонски пишуваше а не српски или хрватски
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 03.12.08 10:27

ДА треба на пп. тоа е точно , зошто пф и пп се различни ви кажувам со сигурност. ( проверено во пошта.). и двете се на македонски а значат различно.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 03.12.08 10:57

Aman zeni, od se se pravi diskusija.
Jas imam kutija od Lino biskviti i na nea pisuva P.F. Treba da ja skeniram kako dokaz?
I nasite mecinja gi isprativ isto taka na P.F. i ni stigna kalendarot.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 03.12.08 11:00

ДЕ не се :sae: јас кажав дека сум прашала а ако и така стигаат тогаш супер . Некој може сака со сигурност да си знае. hihi
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ane on 03.12.08 11:05

Emi напиша:Ане кажи ми како да ти ги дадам имам уште толку колку за тебе,
јас ги пратив на п.п пошто така на македонски пишуваше а не српски или хрватски

ke ti se javam emi, go imam tvojot mobilen. zemi gi nekoj den, pa ke trknam do kaj tebe na rabota ili kako mozeme ke se dogovorime.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20394
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ilince on 03.12.08 11:35

ajde be zenski koj ima da prati za mene i da bideme kef i jas i sincevo eve Kinky nema dovolno ajde koj ke ni izleze vo presret???
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19518
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by verce on 03.12.08 18:26

sneze напиша:А има и кутии од 250 грама ??? Како тоа да незнам а постојано купувам.
ima kutii i od 250 grama ,od 300 grama ima biskviti.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 20245
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 04.12.08 0:37

Kinky напиша:. Treba da ja skeniram kako dokaz?
t.

ај баш скенирај го hihi
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21181
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 04.12.08 9:45

Emi напиша:
Kinky напиша:. Treba da ja skeniram kako dokaz?
t.

ај баш скенирај го hihi
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 04.12.08 11:22

Е супер .браво за ова .
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19179
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 05.12.08 15:56

Mamicka, ti isprativ 1 kg, a tebe Ilince 400 gr., tolku imav.
Nekoj drug neka ti prati uste nekolku mecinja da soberes kilce.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ilince on 05.12.08 18:55

Fala ti Kinky ke se potrudam da pobaram ako stignam na vreme ajde nekoj ako ima da mi isprati jas imam 3 edno moe i dve blagodarenie na Kinky fala ti srcka si
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19518
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 05.12.08 23:07

Abe nisto Ilince, uzivaj:)
Mozebi ke najdam uste nekoe po doma, Aleksej gi vadi od fioka kaj sto gi cuvam, i posle gi naogjam vo frizider, vo negovite igracki, pod tepisi...Smile)). Ako izleze uste nekoe mece ke ti javam:).
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19984
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by moja Ina on 05.12.08 23:08

илинче јас имам прати ми на пп каде да ти ги испратам
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 38
Локација : skopje
Поени : 19719
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот