Родители и деца

Ги собирате ли мечињата Лино?

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 27.11.08 10:36

Ние собравме колку што требаше, испративме, и за неколку дена ни стигна на домашна адреса календарот за 2009:).

Имам уште неколку мечиња, ако некому фалат, можам да испратам.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19999
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emilija on 27.11.08 10:39

Ооооо...зарем почна акцијата? Супер...и јас имам дома мечиња ама не знаев дека почнало праќањето. Благодарам за информацијата
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19839
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sunshine on 27.11.08 11:07

Ај ако сакате кажете ми колку мечиња треба и каде треба да се пратат?
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19724
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by bibic on 27.11.08 11:44

Еј.. и ние имаме неколку кутии Лино, ама незнам кои се собираат и колку треба. Видов дека има убав албум ама незнаев дека се испраќале мечињата. Еј супер ке ни дојде еден календар за во новата детска соба! :cool!:
avatar
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 216
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : vedra i nasmeana
Поени : 18675
Registration date : 2008-10-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ilince on 27.11.08 11:53

Treba da se soberat 4 mecinja Lino od kutiite po 250 grama najdocna do 15 dekemvri.Ajde ako ima nekoj da mi prati pls
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19533
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 27.11.08 14:11

Abe pisuva na kutiite, ima detalni informacii kolku mecinja,na koja adresa, od koga do koga trae...Smile.
Se sobiraat mecinja od hranickite i od biskvitite Lino vo vrednost od 1 kg. Se isprakjaat na adresata napisana na kutijata i oni vi prakjaat kalendar za 2009.

Ilince, kolku ti falat?
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19999
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sunshine on 27.11.08 15:26

Ama na moite kutii ne ja pisuva adresata zatoa ja barav.
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 19724
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 27.11.08 15:34

Adresata ja ima na ponovi lino kutii.
A adresata e:
LINO
p.p.206
1001 Skopje
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18778
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by mamalina on 27.11.08 15:40

Nie sekoja godina prakame i dobivame preubav kalendar od lino,ama sega imame samo 2,poslabo gi jademe,a do koga treba najkasno da se ispratat dali znae nekoj,mozebi imame vreme da gi sobereme.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18966
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 28.11.08 0:08

јас имам мечиња за 10 календари, кој сака да пратам за него
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by vecki on 28.11.08 0:11

nie ne gi jademe ic ama zatoa Macush mi e tuka pa i mojte da imaa lino kalendar
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20860
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 28.11.08 0:14

mamalina напиша:Nie sekoja godina prakame i dobivame preubav kalendar od lino,ama sega imame samo 2,poslabo gi jademe,a do koga treba najkasno da se ispratat dali znae nekoj,mozebi imame vreme da gi sobereme.
Se isprakaat najkasno do15 dekemvri.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18778
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Kinky on 28.11.08 8:40

macush напиша:Adresata ja ima na ponovi lino kutii.
A adresata e:
LINO
p.p.206
1001 Skopje
Не е п.п., туку п.ф. (поштенски фах) Smile

Zeni, kazuvajte koj saka da mu prakjam mecinja, akcijata trae do 15 Dekemvri.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19999
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by mamicka on 28.11.08 8:49

Jas sakam mecinja, ako moze da mi ispratis da se dogovorime na pp
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19738
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by mamalina on 30.11.08 11:44

Emi напиша:јас имам мечиња за 10 календари, кој сака да пратам за него
Јас сакаам,не можеме да ги собереме до 15,ќе ти испратам адреса на пп.
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18966
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 30.11.08 13:10

Kinky напиша:
macush напиша:Adresata ja ima na ponovi lino kutii.
A adresata e:
LINO
p.p.206
1001 Skopje
Не е п.п., туку п.ф. (поштенски фах) Smile

Zeni, kazuvajte koj saka da mu prakjam mecinja, akcijata trae do 15 Dekemvri.

не е п.ф туку п.п така стои на адресата на кутијата

јас за нас, бибич, мама пратив
утре ќе пратам за мамалина
имам уште за две-кој сака?
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Simona's mom on 30.11.08 19:39

Дали може и за Симона Еми? Smile
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 30.11.08 23:46

јас сега видов, може како неможе, утре ќе пуштам и за вас, бацки
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by kavadarcanka on 01.12.08 0:01

Исти ли се мечињата од порано зашто чувам 2 уште од пред неколку години не сум ги испратила сега таман да ја израдувам ќерка ми?
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19487
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 01.12.08 0:54

Isti se mecinjata mozes da dosoberes i da pratis.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18778
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 01.12.08 11:12

Освен мечињата што треба да се напише освен адреса и име (мое или на детето) . ?
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19194
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by macush on 01.12.08 13:19

Na drugata strana od plikoto ili vnatre na livce ke go pises ili imeto na decata ili tvoeto ime i adresata.Se edno e cie e imeto vazna e adresata.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18778
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by sneze on 01.12.08 13:22

ок фала. Зошто лани имаше посебни ливчиња во весници или списанија и се сечеа и на нив имаше повеќе податоци да напишеш.
avatar
sneze
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2129
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : ок
Поени : 19194
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Emi on 01.12.08 13:29

има и сега посебни ливчиња на кутиите Лино ама не на сите
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21196
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Ilince on 01.12.08 21:21

Kinky aj da te zamolam da mi prati 3 mecinja :shame: lele zasramota imam samo 1 ili uste podobro isprati za mene pobrzo ke stasaat od Skopje odkolku od kaj mene se razbira ako ne ti e tesko hahahaha :shame:
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 19533
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Ги собирате ли мечињата Лино?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот