Родители и деца

Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Minamina on 28.02.09 22:42

Зане мора да бидеме храбри и истрајни.
Сакам да ти кажам дека јас бев кај една жена што масира матки и во случај да ти е извртена матката и ти ја мести или ако ти е долу ти ја подига.
Ако сакаш број ке ти дадам.
Исто така бев и кај друга жена што бае за деца исто ке ти дадам број ако сакаш.
Ако ми се исполни тоа што го кажа значи на сите ке кажам да отидат таму.
avatar
Minamina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 423
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 17349
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Zane on 01.03.09 0:00

Mina iskreno srcka mene mi e strav da odam kaj nestrucni lica i pokraj toa sto znam deka so mestenje na matka imalo uspesi, kaj mene ne e takov slucaj a i mi e strav da probam, a vo bajacki ne veruvam , nesto dlaboko vo mene se buntuva, ne deka ne sum bila, me odnele prijateli no pojako e od mene ednostavno ne veruvam, a nemozam da objasnam zosto, veruvam vo Boga i se molam i ubedena sum deka ne ni treba posrednik za molitva kon nego. Neznam dusicke veke ni jas tolku mnogu knigi, tolku mnogu prasanja, tolku mnogu medicina, tolku mnogu nadez i navlegov vo lavirint, sega nekako gi pustiv nestata poleka da se slucuvaat pa sto dade Bog, cekor po cekor prvo ke go iscistam organizmot, psihicki ke se podgotvam i so novi sili na neznam koe po red IVF 6
Od srce ti posakuvam mnogu sreka imas celosna podrska bidi jaka i samo napred!!! Daj boze da ne izraduvas!
avatar
Zane
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : tazna
Поени : 17484
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by radost on 01.03.09 20:11

Масажи ама такви какви што посетува Жане се алтернативна медицина. Исто така и акупунктура, акупресура, хомеопатија (билки) ама од стручни лица се алтернативна медицина.
Баајачки и сличнми шарлатанства не се.
Има тема за баење аман пишувајте таму.
avatar
radost
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 326
Age : 37
Локација : Makedonija
Расположение : odlicno
Поени : 17842
Registration date : 2008-10-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Zane on 04.03.09 15:26

Vcera bev na kontrola da vidam sto se slucuva posle site ovie tretmani sto gi prevzedov, so sigurnost mozam da vi kazam deka ima pozitivni rezultati i znam sega deka so sigurnost ima efekt, imav ranicka na grloto na matkata, a sega nema ni traga, zgolemuvanjeto na desniot jajnik isto taka e smiren i stabilen, ostanuva da gi cekam i mikrobioloskite ispituvanja, porano imav HPV no se povlece uste pred IVF tretmanot, no koga pravev IVF i koga mi go pravea transferot doktorot naide na nekakov problem i me prasa za ranickata i za poslednite rezultati dali bea negativni od HPV, rekov deka bea negativni no sepak pak nesto pri transferot se sluci ali se bese okolu niv premolceno i toa uste me tisti, i pokraj toa sto rece na kraj deka se bilo vo red, no nesto mi kazuva deka nesto nebese kako sto treba po izrazot na nivnite lica vo momentot na transferot. Vazno ranickata se povlekla celosno, a toa me raduva mnogu, sepak ke prodolzam i so caevite i so oblozite i so mastite i masazite....pa ke vidime so gospod napred...
avatar
Zane
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : tazna
Поени : 17484
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Jovana's mom on 15.03.09 23:09

Дури сега ги читам постовите на Жане и гледам дека истиот пат сум го минела, што таа го минува! Жане, само позитивна мисла и се што е твое ќе си дојде!
И мене ми рекоа дека матката ми е навалена на лево, па затоа првиот ивф не ми успеа, ама затоа наредниот беше плодоносен! Во исто време додека се подготвував за него ги пиев и чаевите на Лиле од Велес! Не верувам дека помагаат во плодноста, ама за зајакнување на имунитетот помагаат сигурно!
avatar
Jovana's mom
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 489
Age : 48
Локација : Kocani
Поени : 18285
Registration date : 2008-07-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Zane on 16.03.09 11:10

Zdravo Jovana, bidejki si procitala da ne se povtoruvam so pisuvanje na mojata situacija, poveke od svesna sum zatoa rekov mozebi ke potpomogne nesto sepak toa se lekoviti caevi ne e nisto stetno, kolku sum srekna sto si uspeala BRAVO!!! IKaj mene vo sustina i kaj mojot soprug ne postoi poseriozen problem no rezultatot izostanuva so godini, kade lezi zajakot eden Gospod znae, no toa e stoe mora da prodolzam da se nadevam i obiduvam...
avatar
Zane
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 46
Локација : Skopje
Расположение : tazna
Поени : 17484
Registration date : 2008-11-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by delfin76 on 08.04.09 15:54

имам една пријателка што си роди детенце со помош на една баба од србија која за жал повеќе не е жива
а доколку беше ќе си имав уште едно внуче сигурно ако не и две
проблемот кај пријателката беше што не можеше да го задржи плодот и по 2-3 спонтани отиде во србија кај бабичката
јас незнам како и зошто ама еве малиот има веќе 6години и да не беше таа бабичка мајка му немаше да ја гледам со насмевка на лицето како што е денес
и многу ми е жал што бабата повеќе не е жива за пријателката моја да го направи истото уште еднаш
затоа (пишав и некаде на др, место) не се откажувајте никогаш и пробајте да го најдете лекот
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18280
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by petra26 on 09.04.09 9:33

Zdravo zenski.....eve jas da vi kazam od iskustvo za baba Mica.....ovoj mesec mi bese 2 pat da odam kaj nea......minatiot mesec mnogu kasno ja zapocnav seansata pa zatoa nemase rezultat.....no ovoj mesec mi kasni i se nadevam deka ke bide pozitivno prosleden.jno kako i da e i da dobijam,znam deka imalo rezultati bidejki retko koga me bolat gradite pred dobivanje a ovoj pat mnogu me bolat...sakam da kazam deka nemam redovna ovulacija a ovoj pat so sigurnost ja imav.....i da nema nisto ovoj mesec,ke prodolzam da odam kaj baba mica bidejki imam bezbroj pozitivni primeri sto bile kaj nea.....i sekako najvazno e da bideme pozitivni i da veruvame.......edna nedela pred da odam kaj nea bev na hsg i kanalite mi se proodni no imam malo vdlabnuvanje pred grloto na matkata i ona mi go kaza istoto...deka semeto se zadrzuva tamu.........kako i da e jas se nadevam deka mesecov ke ima uspeh......pozdrav do site..........
Minamina pozdrav dp tebe odamna te nemam citano.do kade si ti?

petra26
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 35
Локација : macedonia
Поени : 16851
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by petra26 on 09.04.09 9:33

Zdravo zenski.....eve jas da vi kazam od iskustvo za baba Mica.....ovoj mesec mi bese 2 pat da odam kaj nea......minatiot mesec mnogu kasno ja zapocnav seansata pa zatoa nemase rezultat.....no ovoj mesec mi kasni i se nadevam deka ke bide pozitivno prosleden.jno kako i da e i da dobijam,znam deka imalo rezultati bidejki retko koga me bolat gradite pred dobivanje a ovoj pat mnogu me bolat...sakam da kazam deka nemam redovna ovulacija a ovoj pat so sigurnost ja imav.....i da nema nisto ovoj mesec,ke prodolzam da odam kaj baba mica bidejki imam bezbroj pozitivni primeri sto bile kaj nea.....i sekako najvazno e da bideme pozitivni i da veruvame.......edna nedela pred da odam kaj nea bev na hsg i kanalite mi se proodni no imam malo vdlabnuvanje pred grloto na matkata i ona mi go kaza istoto...deka semeto se zadrzuva tamu.........kako i da e jas se nadevam deka mesecov ke ima uspeh......pozdrav do site..........
Minamina pozdrav dp tebe odamna te nemam citano.do kade si ti?

petra26
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 31
Age : 35
Локација : macedonia
Поени : 16851
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by margarita on 09.04.09 10:11

Luge ve citam i sakam da vi kazam sto slusnav jas denovive. Kaj majka mi na rabota edna doktorka i go kazala ova bidejki i taa samata ne mozela da ostane bremena dolgo vreme, a sto ne probala. Otisla kaj nekoja zena sto mestela matka i odma ostanala bremena i toa mislam deka na 40 godini. Doktorkava bas i kazuvala na majkami, "abe se brobav, plus i jas sum medicinsko lice, no samo sto otidov tamu odma ostanav bremena". I plus zenata odma kazuvala dali si za kaj nea ili za na doktor. Doktorkava odnela tamu uste nekolku zeni koi ne mozele da ostanat bremeni i tie ostanale odma posle toa.
Ne znam sto da veruva covek. Mene porano koga ke mi kazea nekoj takov slucaj, ne sakav da odam posto mi bese strav, no ovaa e doktorka, pa znae valjda poveke od nas. Taka da mislam deka ke odam i toa da probam, pa ako ne drugo da ne mi e krivo pole zasto i toa ne sum probala
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17354
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by sonja 35 on 09.04.09 11:14

Маргарита,а како се вика жената и од каде е?И јас сум решена се да пробам.
avatar
sonja 35
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 392
Age : 45
Локација : makedonija
Поени : 18338
Registration date : 2008-07-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by pepa on 09.04.09 11:25

Aj pisi Margarita podetalno za zenata, koja e, kako se odaga do nea i sl i mene me interesira
avatar
pepa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 719
Age : 39
Локација : poima nemam
Поени : 17909
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by margarita on 09.04.09 13:02

Mene mi rekoa otkako ke dobies na sestiot den trebalo da se odi, mene ke me nosi taa doktorkata. A zenata se vikala Fata, albanka e, od Singelic(Cento). Blizu kaj dzamijata ziveela. Porucek ke vi pisam i broj, koga ke dojde majka mi od rabota ke mi go kaze. Daj Boze da ni pomogne na site
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17354
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by margarita on 24.04.09 10:18

Zenski jas vcera bev kaj baba Fatima, mi rece deka mnogu mi bila visoko matkata, denes pak bev i utre ke odam, tri pati trebalo, pa sega ke vidime. Zenata sto me odnese kako sto pisav e doktorka, bas vcera dodeka odevme natamu pravevme muabet. Ona prvoto go rodila na 39, a vtoroto na 42. Za dvete odela tamu. Pa sega kako e Gospod nikoj ne e. Ke vi kazam za rezultatite
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17354
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by sonja 35 on 24.04.09 13:07

Ајде нека бидне Маргарита,а потоа да не известиш сите да го најдеме чарето.А што ти прави жената,те масира...?
avatar
sonja 35
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 392
Age : 45
Локација : makedonija
Поени : 18338
Registration date : 2008-07-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by margarita on 25.04.09 11:38

samo zdravje neka bide, pa site ke ve nosam ako treba, a inace zenava masira i so zemjen sad kako kjup ja mesti matkata, koj znae, nekogas lekot e pet pari, aj ke ve izvestam
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17354
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Ves on 25.04.09 17:39

Имаше една баба што прави вакви масажи и во Крива Паланка, знам дека има помогнато на жени ,мислам дека се уште е жива само не знам дали сеуште може да го прави тоа .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 18662
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Minamina on 25.04.09 19:33

Маргарита со срека и успех.
avatar
Minamina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 423
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : многу срекно
Поени : 17349
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by delfinka on 25.04.09 19:50

margarite dfaj broj ili adresa
avatar
delfinka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 29
Локација : bitola
Поени : 18166
Registration date : 2008-10-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by margarita on 27.04.09 10:18

Prethodno pisav deka zenata e vika Fatima i od Sindelic e. Nemam tel. da pisam, ako znaete nekoj od tamu prasajte, site ja znaat. I mene me odnesoa, pisav prethodno, ako sakate da vi opisam kade e posto ne ja znam ulicata kako se vika. A inace daj boze da bide, jas licno ke ve nosam site ako treba
avatar
margarita
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 343
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : supeeeerrrrr
Поени : 17354
Registration date : 2009-02-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by lavce on 27.04.09 10:43

Jas sakam broj Minamina....ako go cuvas uste te molam daj mi go....Obrazovana sum i se smetam za zena so siroki pogledi...gi znam dostignuvanjata na medicinata, naukata i tehnologijata,...no onamu kade sto nemaat odgovor sekogas velat deka e psihata vo prasanje, nervozata stresot se pricini a site bolesti i problemi za koi seuste nemaat odgovor...mozebi babata nema da napravi nisto ama nikogas nema da se pocustvuvam vinovna deka ne sum isprobala se sto mozelo, se sto sum cula deka pomaga. (baba mi pred 60 godini i rekle deka od prevrtena matka nema sansi da zabremeni vo toa vreme do tamu bila medicinata, pa ja celivase cel zivot zenata sto ja masirala i i ovozmozila posle 8 godini da zabremeni da rodi 4 deca i 2 da abortira od sto i dosle premnogu) epa sega pitaj patalec a ne gatalec za temava.....pred da napravam operacija (laparoskopija) ke probam se, ako ne uspee nozot e posleden, ako i toa ne uspee , invitro, ako i toa ne uspee pa luge koja medicina e vo prasanje togas a??????
avatar
lavce
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 920
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 17461
Registration date : 2009-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by lavce on 05.05.09 9:26

Moze li da mi kazete nekoj star lek za zapuseni jajovodi.
Sum slusala deka ubavo e da pravis banji ili da kleknes vrz seno ili mlado pokosena treva (neznem tocno kako i sto) i od pareata bilo dobro.
Ve molam ako imate nekoja informacija okolu ovie lekovi da mi pisete. ke vi bidam vecno blagodarna. inace posledno nesto sto treba da pravam e laparoskopija poradi toa sto na HSG ne se gledaa kanali???????? se konsultirav so 5 doktori i site mi sovetuvaat laparoskopija. :wzp:
avatar
lavce
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 920
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : kako EHG na srce
Поени : 17461
Registration date : 2009-04-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by sonjamfk on 05.05.09 10:17

poslusaj gi doktorite. napravi laparaskopija , pa posle ke vidis dali ke ti treba za zapuseni kanali lek.ima dosta pisuvano za toa, ke najdes na forumot.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18788
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Alternativna medicina

Пишување by Jasminka on 08.06.09 19:55

neznam dali ja ima temava megutoa jas imam maka bidejki sekogas koga ke sakam da sednam ja stavam nogata pod mene i taka go izmestiv zglobot i sega nogata mi e otecena ama nemam golemi bolki samo prodolzuva da otekuva i otekuva. Mi treba nekoj koj sto imal slicno iskustvo kaj taka nearecenite luge sto mestat. Ima li voopsto nekoj koj sto ima probano vakvo nesto?
avatar
Jasminka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 336
Age : 31
Локација : skopje
Поени : 17546
Registration date : 2008-12-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by fibimk on 08.06.09 21:01

Jasmina,so takvi nadrilekari ne treba da is igras.Postojat doktori koi se skoluvale za taa problematika i sepak se mnogu poupateni nego prethodno navedenite.Moj sovet ti e da si odis na lekat,kaj ortoped ke ja snimat nogata.....mozda ke nosis longeta ili samo ke ti recat da miruvas so zavoj na mestoto za da ne go dvizis!.....Mozda si prelapnala nekoj muskul ili ligament.....Tamu strucno ke te namestat!
Nikako ne ti preporacuvam kaj nadrilekar koj veze nema so pravi ,ke te masira,ke te stega,ke te mesti.....i moze uste poveke da ti ja vlosi nogata!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18289
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Алтернативна медицина - имате ли искуства?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот