Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Како го украсувате домот за Нова Година

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14852
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   21.11.08 4:31

Abe ubavo e koga se ukrasuva,ama koga pomine se,i koga treba da se otkiti e toa e dosada ziva.
Вратете се на почетокот Go down
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1686
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12159
Registration date: 2008-10-29

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   22.11.08 0:12

ovaa godina ke kupime golema elka so dvobojni lampioni lenti za nea baloncinja, pokrivki novogodisni z ana masa sveki ukrasni i nekoja ikebanake se potrudam vaka da mi izgleda trpezata
Вратете се на почетокот Go down
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1005
Age: 32
Локација: Nekade po Evropa!
Расположение: Ubavo
Поени: 12103
Registration date: 2008-11-02

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   23.11.08 1:51

OO jas najveke obozavam ukrasuvanje na elka a i bas mi e kejf sto si kupuvam ogromna ziva elka i ovaa godina planiram da stavam beli lampioni so srebreno ako kupam ako ne starite od lani zlatni so crveno i izgleda prekrasno koga ke dojdam doma mi mirisa kako vo planina svezoo a i venec na vrata obaveezno i nasekade ukascinja a imam i cel restoran da go ukrasuvam mnogu mnogu ukrasunja ama mnogu uzivam
Вратете се на почетокот Go down
mama
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1745
Age: 32
Локација: Под сонцето!
Расположение: Veke ne sum osamena!!!
Поени: 12775
Registration date: 2008-06-14

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   23.11.08 2:16

Ја обожавам новата година! Луда сум по украси и сијалички.Лани куката ни беше нај шарена и најосветлена.Не знам колку многу сијалички закачивме.Оваа година сакавме да му купиме на Леон голема елка,ама со оглед на тоа дека немаме каде да ја ставиме,не купуваме оваа година.Ке оставиме за догодина, кога ке се преселиме во куката(се надевам до тогаш ке си ја направиме)
Вратете се на почетокот Go down
macush
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 978
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: :(((
Поени: 11993
Registration date: 2008-10-06

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   23.11.08 3:25

I jas kako i moite decinja obaozavam da ja ukrasuvam elkata i domot.Elakata ja ukrasuvame vo tri boi crvena,zlatna i plava.Od hatrija pravime snegulki i gi lepime po prozorite,a isto stavame sijalicki i na terasata i na prozorite.A gi lepam i snegulkite sto gi pravat i moite decinja,mada i ne licat na snegulki.
Вратете се на почетокот Go down
Ance-J
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 665
Age: 33
Локација: doma
Расположение: добро е
Поени: 12223
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   23.11.08 4:27

Тоа ми е најубавиот период од годината.Не украсуваме којзнае колку елката,сијаличките,чаршавите за маса и не сакам пренатрупано може и по некој балон.
Вратете се на почетокот Go down
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 200
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: ekstra
Поени: 12195
Registration date: 2008-07-27

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   23.11.08 4:52

lele i jas od vaj cekam da pocnime so ukrasuvajne na elkata,imame goleme elka i lampioni vo zlatna srebrena,i crvena boja ,pred vrata stavam vence,terasite gi ukrasuvameso sijalicki i imame snesko za na terasa i toj sveti,po nekoe balonce,i nasekade ukravcijna
Вратете се на почетокот Go down
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama


Female
Број на мислења: 2504
Age: 27
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 13668
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   24.11.08 7:03

имам елка висока 180цм,огромна е.лани ептен беше шарена ама оваа год планирам да ставам ламиопни во црвена и златна боја или сребрена и лилава.сијалички обавезно ставам на елка и на прозорите.имам и мн порцелански новогодишни украси како снечковци,дедо мразовци,свекници и сл.прва нов година ке ни е со емили и едвај чекам да се почне со декорација на домовите
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12420
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 6:26

Denes si kupiv tri lampioni mnogu ubavi i ne se skapi dav zlatni i eden crven .I si kupiv dedomrazovci kako se kacuvaat na skali a skalite se ustvari sijalicki.
Sega mi treba uste carsav za trpezariskata masa vidov denes ama mnogu skapi od 1400-1900 denari na vicko.Kazuvajte kaj ima poeftini
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 385
Age: 36
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 12371
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 7:01

So netrpenie cekam da pocnam da ja ukrasuvam elkata i domot.Imam gusta elka ukrsena so crveni i zlatni lampioni(site se okrugli)eden kup sveki, ukrasi......Elkata ja kitam na 20 dekemvri, posle Sv.Nikola, bidejki eden mesec do Stara Nova godina, e dovolno da i se raduvame
Вратете се на почетокот Go down
macush88
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 309
Age: 26
Локација: Bitola
Расположение: 5ка
Поени: 12043
Registration date: 2008-08-18

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 7:31

јас имам бела елка и оваа година ќе ја декорирам со теѓет и сребрено. обавезно екибана си правам. и чаршав новогодишен имам. ама можеби за новагодина нема та бидеме тука со мм. ако средиме се здравје боже ќе пуштам фотки на форумов од рим
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14852
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 8:15

Ovde do krajov na nedela treba da se ukrasi i vnedela se pali prvata sveka za advent.
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12525
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 8:23

lela напиша:
Ovde do krajov na nedela treba da se ukrasi i vnedela se pali prvata sveka za advent.
sto e toa advent........
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14852
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 8:39

Toa e kaj katolicive se palat 4 sveki sekoja nedela po edna pa narednata dve ....i posle na bozic gi palis site cetiri.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13475
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 8:47

lele bre devojki vo Sk pocnaa so novogodisna roba lee kaj nas uste nisto nema a ke mora izgleda i tamu da doagam.Nie elkata ja kitime vo srebreno ,sina boja,i minataat godina maka macev da najdam sini lampioni kaj nas samo zlato,crveni.I mene mi se dopagaat tie ama koga ja kupivme elkata i zapocnavme da ja kitime pred 5 god imav samo since Smile i zapocnav so plavo.Sega ne mi se isplatuva site lamijoni da gi menuvam vo crveni.
EDNO PRASANJE:Kade ni otide tradicijata na sarena elka vo site boi?Vi se dopagaat li sega sto gi kitime demek stilski samo vo dve boi?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 35
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14075
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 9:22

verce jas ja kitam sarena ne biram boi sto mi se sviga kupuvam decava se raduvaat na sarenilo sefte ovaa godina sakam vo 2 do 3 boi posto renoviravme i se mi e crem so bordo sakam i elkata da mi bide takva
Вратете се на почетокот Go down
Goca
Golden Heart
Golden Heart


Female
Број на мислења: 1126
Age: 35
Локација: Makedonija
Расположение: fine
Поени: 13679
Registration date: 2007-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 10:04

И јас сум една од тие што обожаваат да украсуваат за новогодишните празници,имаме многу убава средна по големина елка,ја украсуваме со ламиони во секаква боја,првата година на сите им беше кеиф да и подарат на Јана некаков ламион,украсна лента и сл. па сите ни се драги и убави успомени и сите ги редиме,на елката ставаме обавезно многу сијалички,под елката украси,дедо снешковци,дедо мразовци и честитки,исто така и на терасата ставаме сијалички,на прозорецот светликав Дедо Мраз,на масата соодведна свеќа а годинава ќе измислиме и нешто друго.Јас навистина ги сакам овие празници и имам некое посебно чувства баш поради тие џинџирења,украсувања.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12393
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 21:26

verce напиша:
lele bre devojki vo Sk pocnaa so novogodisna roba lee kaj nas uste nisto nema a ke mora izgleda i tamu da doagam.Nie elkata ja kitime vo srebreno ,sina boja,i minataat godina maka macev da najdam sini lampioni kaj nas samo zlato,crveni.I mene mi se dopagaat tie ama koga ja kupivme elkata i zapocnavme da ja kitime pred 5 god imav samo since Smile i zapocnav so plavo.Sega ne mi se isplatuva site lamijoni da gi menuvam vo crveni.
EDNO PRASANJE:Kade ni otide tradicijata na sarena elka vo site boi?Vi se dopagaat li sega sto gi kitime demek stilski samo vo dve boi?
има и во Штип веќе почнаа да изложуваат и има стварно многу убави дојди ќе видиш
Вратете се на почетокот Go down
Sister
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 930
Age: 38
Локација: источно од рајот
Расположение: зошто си ме мајко родила..
Поени: 12379
Registration date: 2008-07-19

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 23:51

Со украсување на домот почнуваме околу 15 декември,елката е прва и е со шарени лампиони,не дека не е убава во две бои ама имам многу лампиони купувано во текот на овие 14 години,па не ми се исплати да ги менувам.На прозорците закачуваме дедо мразовци,сијалички.Куќата ни е целата со сијалички,за тоа е задолжен мм многу му е мерак кога застануваат и ја загледуваат куќата.И оваа година планираме да биде исто толку шарена како лани.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12420
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   25.11.08 23:56

Cekam sliki od site dvorovi.Zal mi e sto nemam i jas dvor pa da go ukrasam.Na 10ti sprat nemozam na terasa nisto da stavam
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13475
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   27.11.08 7:20

beti 24 напиша:

има и во Штип веќе почнаа да изложуваат и има стварно многу убави дојди ќе видиш

Beti pokanata vazi i za kafence Smile Jas cesto dogam za Stip em ke si kupam lampioni em ke se zapoznaeme sto velis za ideava .
Вратете се на почетокот Go down
Mimi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 286
Age: 42
Локација: Skopje
Поени: 12201
Registration date: 2008-07-31

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   27.11.08 7:41

Ние китиме елка, украсуваме по дома со разни новогодишни украси, на вратата обавезно украс, на маса венец со свеќа.
Сакам и прозорите од надвор да ги украсам со сијалички, зашто живеам во зграда, па немам двор.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12393
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   27.11.08 22:27

verce напиша:
beti 24 напиша:

има и во Штип веќе почнаа да изложуваат и има стварно многу убави дојди ќе видиш

Beti pokanata vazi i za kafence Smile Jas cesto dogam za Stip em ke si kupam lampioni em ke se zapoznaeme sto velis za ideava .
супер сакам да се запознаеме обавезно да ми се јавиш
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12748
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   27.11.08 22:41

Елката ја поставувам на едно мало масиче кое го прекривам со новогодишен чаршав.Под елката редам чоколадни дедо мразовци,порцелански мали украси...Балони во дневната соба ,ламбички на прозорецот во форма на елка,чаршав со новогодишен амбиент на масите,украси од зимзелени дрва ,свеќа и лампиони...едно венче со честит божик на вратата некогаш и оградата од терасата ја обвиткувам со сијалички бидејќи ни е на улица
Вратете се на почетокот Go down
mamicka
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 412
Age: 39
Локација: Tetovo
Расположение: super
Поени: 12953
Registration date: 2008-03-16

ПишувањеПредмет: Re: Како го украсувате домот за Нова Година   27.11.08 22:58

Si krasam elka od dva metra so zlatni i bordo lampioni, imam novogodisni carsavi i go ukrasuvam vlezot vo kucata po skali so granki od bor i sijalicki
Вратете се на почетокот Go down
 

Како го украсувате домот за Нова Година

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца :: -