Родители и деца

Скафандер

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Скафандер

Пишување by Mama Ane on 29.12.08 10:27

Има и во Беверли и во лептокарија
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by BubeM on 29.12.08 15:08

фала Mama Ane. Ќе отидам да ги видам.... Иако мислам дека ќе имам проблеми со облекувањето. Илина се навикна по кратки шпикозни да си седи дома, дека ни е многу топло, па сега имаме проблем со облекувањето. додека ја облекувам се препотуваме и двете...

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18399
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Eni on 06.01.09 1:18

Стварно е мачење облекувањето скафандер ама некако за сега ми изгледа најтопло, Бубе , ако Илина ја фаќа нервоза пд топло во Магнолија има и потенки скафандери и совет да си земеш поголем = полесно облакање
avatar
Eni
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 171
Age : 32
Локација : Macedonia
Поени : 17621
Registration date : 2008-12-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by BubeM on 06.01.09 1:52

ништо. решив да не купувам. имаме дебели панталончиња и супер јакнички. мислам дека ќе ми биде џабе скафандер. пак ќе се мачиме да го облечеме.... а највеќе ми беше заради облекувањето .... ај здравје, догодина

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18399
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by bubamara on 06.01.09 2:19

Ние лани душата му ја извадивме на скафандерот, тогаш имаше 4 месеци и ми беше страв толку мала кога ја изнесував, а да не биде убаво утуткана. Секое дете плаче и се нервира да му облакаат таква работа, ама па не беше ни толку проблем, што знам..можда му беше добро раскопчувањето.
Е сега сме веке големки и јас се скапав барајќи скафандер за големи и не најдов, налетав на едни ама со ногавички споени доле, што ќе ми е таков кога нема да може да стои со него..баш чудно што ги направиле такви. Ама па се снајдов, мајка ми чува многу работи од мене како дете и сега моето дете го носи мојот скафандер кој е како скроз нов. Не го носиме стално, ама кога е епетен ладно си го носиме
Уште ова.. јас некако мислам дека баш колку се помали толку повеќе е потребен скафандерот..не се движат и по ладничко им е, а и одбранбениот систем од студ не им е ист како на поголемко дете.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19018
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by vecki on 06.01.09 2:24

jas od prvoto dvodelen go nose site tri a sega za rodendenot Marija dobi isto dvodelen mnogu e ubav i topol a za tie sto vika bubamara so nogavicki go dobivme za povojnica i ic ne uspeav da i go oblecam stoi nov
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by baby24 on 06.01.09 2:31

Nie kupivme skafander i prvoto oblekuvanje jas baksuzot go skinav patentot i sega ni dreme vo regal za ukras.Ke probam da i go smenam cel patent pa taka da si go iznosi inace ke mi ostane i dzabe frleni pari
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18493
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Damjana on 06.01.09 11:48

I mene skafanderot epten mi se naogja na ova vreme. Kaj ke obleces 4 mesecno bebe vo pantolni i jakna? Taka poveke ke mi se nervira duri ja pogodam. Vaka legni ja, pikni nozete vnatre, racinjata isto i zakopcaj patent. Za 2 min e gotova. Jas pazev da i e dobar vo golemina sega i do kaj mart mesec da go nosime. Znam deka nema sansa za v godina istiot, zatoa ne zemav epten skap tuku ubav i tocen.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18354
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Bela on 06.01.09 12:19

Кога беше малата 6,5 месеци и купивме скафандер, се разбира поголем (од 9до 12месеци), арно ама она сега е 8 а скафандерот едвај го облакам, па сега планирам нов од тие за поголеми, они немаат како папушиња на ноџињата, и не се шушкави, па валда повеке ке го поноси. Значи една зима два скафандери (барем за нас).,
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 17692
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by bubamara on 08.01.09 3:08

Bela напиша:Кога беше малата 6,5 месеци и купивме скафандер, се разбира поголем (од 9до 12месеци), арно ама она сега е 8 а скафандерот едвај го облакам, па сега планирам нов од тие за поголеми, они немаат како папушиња на ноџињата, и не се шушкави, па валда повеке ке го поноси. Значи една зима два скафандери (барем за нас).,

Па јас погоре баш кажував дека не успеавме да најдеме:( Налетав на неколку скафандери додуша во иста продавница што се за поголеми деца, за од година натаму, и незнам зашто ги правеле со исцели како шпилхозни на нозете. Кај можам јас толкаво дете да му облечам таков скафандер, сака да оди, не во раце..Ај баш пиши ако најдеш скафандер за поголемки, додуша ние нема да купуваме пошто сега имам ама ете информативно да знаеме каде има flower
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19018
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Mimi22 on 12.01.09 11:26

За над една година попрактични се тие во два дела за да можат слободно да одат.Ги има во Ѓорче во стоковната (над тинексот)и не се мн скапи околу 1000 ден.Има од 6 мес па нагоре.
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 17940
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Emilija on 12.01.09 11:35

Море како се згодни и скафандерите. Пак одат слободно ама си сигурен дека никогаш нема да имаат гола половина.
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 41
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 19089
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Mimi on 12.01.09 11:59

Ние имаме едноделен, и супер е.
avatar
Mimi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 286
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 18236
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sun on 12.01.09 13:42

Nas ni e mal skafanderot treba da barame pogolem,i go zemavme toj od 6-9 meseci sto e ama nekako vo dolzina i e mal a Mila ima 5,5 meseci
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18021
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by BubeM on 12.01.09 22:21

И ние општо со облеката имавме проблеми. Секогаш сме "број" повеќе. Кога Илина се роди скоро се што имавме од 0-3 месеци и беше мало или едвај го натнувавме... од 0-3 месеци носеше број: 3-6 месеци. А сега на 4 месеци носиме број: 6-9 месеци Smile

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18399
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Damjana on 12.01.09 23:10

Pa so site bebinja e taka mislam. I nasiot skafander e za 6-9 meseci i epten tocen i e na Damjana. Ama nie imame problem vo dolzinata, sirinata ne ni e problemot. Okolu 65 sm e i se sto e pod 74br. e malo, t.e. kratko vo nodzinjata.
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18354
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 13.01.09 14:03

A nas ni se alistata kusi vo rakavite:). Posebno zimskata jakna. Ke bide na mama, dolgac
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by magi on 13.01.09 14:36

Nie imame skafander no retko mu go oblekuva poveke sme vo vrekicka i vo transporterot za do kola dobro e.
avatar
magi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 34
Локација : sekade po malku
Расположение : koga kako
Поени : 18293
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by MamaMaja on 29.01.09 2:28

Samo ednas sme mu oblekle skafander, koga imase epten sneg.
Poveke sakam jakna, a dolu podebeli pantoloncinja i hulahopki
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 17804
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by BubeM on 29.01.09 2:46

i jas isto

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18399
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by BubeM on 10.12.09 13:22

BubeM напиша:ништо. решив да не купувам. имаме дебели панталончиња и супер јакнички. мислам дека ќе ми биде џабе скафандер. пак ќе се мачиме да го облечеме.... а највеќе ми беше заради облекувањето .... ај здравје, догодина

Еве дојде догодина... И сега во потрага по скафандер.
Не знам како Илина ќе се движи во него, а живец е, и дали ќе го сака. Ама ептен имам мерак да и купам. Знаете каде има сега?

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 18399
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sandra_Anja on 10.12.09 13:25

Pa, bas za vozrast na Ilina imas sekade. Jas ne mozam da najdam za Anja, ama najverojatno dvodelen ke i zemam ili samo pantaloncinja, znaete kade ima?
Mi e krivo toj od lani i e malecok, a mnogu e ubav.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Pipolino on 10.12.09 13:26

vo salomon videte Smile
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18099
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Mama Vase on 10.12.09 13:51

Sandra_Anja напиша:Pa, bas za vozrast na Ilina imas sekade. Jas ne mozam da najdam za Anja, ama najverojatno dvodelen ke i zemam ili samo pantaloncinja, znaete kade ima?
Mi e krivo toj od lani i e malecok, a mnogu e ubav.

samo pantoloncinja ima po site sportski prodavnici a i magnolija edno vreme prodavaa na salomon.jana imase takvi koi dole se vitkaa pa moze da gi nosi poveke sezoni a gore ima i kais i tregeri.ako gi najdam neda ke gi nasledi ako ne ke treba i jas da baram.poprakticni se od skafander radi mockanjeto.polesno e da go sobleces.nasive se veke golemi za skafander.
a i rakavackite za sneg se mnogu ubavi vo ,,sofilend,, okolu 500 den se.
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 41
Локација : Skopje,MK
Поени : 18324
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sandra_Anja on 10.12.09 13:54

Nie toj skafander od lani go zemavme od Magnolija, ama ke pojdam da vidam dali imaat samo pantaloncinja. A, vo Sofilend uste denes ke odam da ja opremam.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот