Родители и деца

Скафандер

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Скафандер

Пишување by Sandra_Anja on 20.11.08 18:40

Знаете ли каде да најдам скафандер??? Сите се до 1 годинка. Ставрно не ми е јасно зошто е така, па и за возрасни има скафандери
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by hormonce on 20.11.08 18:43

Не знам...можеби некој знае поточно...да видиш во Словенија Спорт (како се вика сега не знам-Мироспорт) или во некоја друга спортска продавница,Емилијано, Адидас, можеби имаат.
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18233
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by avanturistka on 20.11.08 18:48

eve me i mene po potraga na skafander imame i nie barame pogolem.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18560
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by vecki on 20.11.08 18:57

jas imam dvodelen i mnogu mi se pogodi site tri go iznosea mislam marija uste go nosi a kaj gi ima pojma nemam
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kikic on 20.11.08 19:10

a za kogo barate skafander za vas ili vasite deca
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sandra_Anja on 20.11.08 19:27

За дечињата, КикичSmile Има само до 1 година. Знаеш некое место каде може да се најдат?
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kikic on 20.11.08 19:31

Sandra ima eden magacin nakaj 24-ka kaj sto ide gi mesama tie naselbi pintija li e przino li e jas tamu gledav zimoto.Ama vo SALOMON da vidis ima sigurno
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sandra on 20.11.08 20:08

Јас барам мал скафандер, а баш пред неколку дена видов во трговски во Албимини ( на влезот во ГТЦ од кај бензинската што беше), имаше само за од 1 година. Провери таму.

Sandra
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 821
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Prekrasno :)
Поени : 18661
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Maja on 21.11.08 9:34

Сандра, можеш да видиш и во Анжи (во пазарчето Буњаковец), таму има буквално се
avatar
Maja
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 487
Age : 39
Локација : Skopje
Поени : 18993
Registration date : 2008-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by vesna velkova on 21.11.08 14:02

јас пред некое време гледав скфандери во енци менци во трговски ама да не те лажам не прашав од колку до колку се.провери и таму!
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18361
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 21.11.08 14:29

I jas sakav da gi spomnam Albimini vo GTC i vo Biser, i Anzi.
I nie sme vo potraga po skafander, ne mozevme da najdeme, pa mu kupivme jakna. Ama koga ubavo ke zaladi, ke ni treba i skafander.
Vecki, dvodelen bi mi bil mnogu prakticen, od kade e vasiot? Znam deka pred sto godini bilo koga ste go kupile:), ama mozebi ke se setis:).
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 21.11.08 14:31

Uh, uste nesto.
Vo Enci menci e ogin i plamen skapo, jaknickite se po 3-4000, a tek skafanderite. Tamu voopsto nema ni da baram.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by vecki on 21.11.08 14:39

kinki go zemavme vsusnost majkami i go kupi od butik vo dracevo
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20110
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 21.11.08 14:58

Ooo Dracevo:(, fala vecki.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by tanja_simon on 22.11.08 12:02

e zdravo nie mu kupivme na simon skafander od magnolija vo gtc,gratski trgovski centar 1790 den do godina,a imase i pogolemi za pogolemi deca.sandra odi vidi vo magnolija,sigurna sum deka ke najdes :cool!:

tanja_simon
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 204
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : e sega me pogodi...
Поени : 17758
Registration date : 2008-11-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by rich_bitch1 on 22.11.08 16:39

еми баш денес доби розев скафандер од кумата.го купила во џамбо во грција
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19703
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 23.11.08 9:30

Tanja pa ne ste go zemale skapo. Nie pred dve nedeli baravme, togas nemaa.
Dvodelen ili ednodelen?
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kikic on 23.11.08 11:16

rich_bitch1 напиша:еми баш денес доби розев скафандер од кумата.го купила во џамбо во грција
Ima i edno delen i dvodelen.Jas lani od Jumbo kupiv za povojnica se dvizat od 10-20 evra
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 24.11.08 9:29

A jas nesto se premisluvam...
Jaknata ja plativme izgor, sega uste i za skafander da davame pari... Ke vidime. Baska, Aleksej mnogu se poti, mislam deka podobro ke bide da go oblekuvam sloevito otkolku da go stavam vo skafander.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by sunshine on 24.11.08 16:25

Nie vikendov zemavme jakna od Anzi i vidov deka imaat i skafanderi za povozrasni dvodelni koi ne bea skapi mislam deka cinea 1100 denari i bea mnogu ubavi. Jas se pomisliv za takov za Damjan ama mislam deka so jakna mu e sosema dovolno.
avatar
sunshine
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 615
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 18974
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kikic on 24.11.08 18:03

Kinky напиша:A jas nesto se premisluvam...
Jaknata ja plativme izgor, sega uste i za skafander da davame pari... Ke vidime. Baska, Aleksej mnogu se poti, mislam deka podobro ke bide da go oblekuvam sloevito otkolku da go stavam vo skafander.
Stom e skletdzija Aleksej i imas ubava jakna mozes da mu zemes eventualno termo pantaloncinja i zavrsena rabota.
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sandra_Anja on 25.11.08 16:26

tanja_simon напиша:e zdravo nie mu kupivme na simon skafander od magnolija vo gtc,gratski trgovski centar 1790 den do godina,a imase i pogolemi za pogolemi deca.sandra odi vidi vo magnolija,sigurna sum deka ke najdes :cool!:

Jas koga bev vo Magnolija imaa samo eden crven do 1 godina, a sega znaci dobile? Super, ke odam da vidam.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kinky on 27.11.08 10:19

Kikic напиша:
Stom e skletdzija Aleksej i imas ubava jakna mozes da mu zemes eventualno termo pantaloncinja i zavrsena rabota.
Kade da najdam termo pantoloncinja?
A tie kakvi se, se oblekuvaat vrz obicnite pantolonki?

Nie vaka pravime: koga odam nekade na gosti, nosam so sebe tenki pantoloncinja i tenko bluzice so dolgi rakavi, i tamu go presoblekuvam Aleksej, zasto vo debelite alista, so koi izlegol od doma mu e pretoplo.

Sandra, izvini sto ti ja uzurpiram temata:)
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19249
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Mama Ane on 27.11.08 10:22

Термо панталончиња се исто како и обичните само се фатирани одоздола и се доста доста подебелки. мислам дека во секоја продавница за дечиња има термо панталончиња. И ние како вас Кинки правиме. многу склетчии се и двајцата. Кога идеме на гости му обалакам хулахопки и таму го соблакам по хулахопки (како Робин Худ е Smile ) Инаку не носиме хулахопки.
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20056
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Kikic on 27.11.08 10:24

Termo pantaloncinja se od vnatresnata strana postaveni duplo so neznam kako se vika toj materijal kako kebence sto e.Jas takvi kupiv od avtokomanda trgovskiot i megu noze se so kopcinja isto kako spikozni.Na decata i oblakav farmercinja ili pantaloncinja i vrz niv termoto pantaloncinja
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18455
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Скафандер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот