Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk

HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 

Дали сте чуле за Душко од Велес?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
Mina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења: 172
Локација: Tetovo
Расположение: vremevo me utepa!!!!
Поени: 11109
Registration date: 2008-07-02

ПишувањеПредмет: Дали сте чуле за Душко од Велес?   15.11.08 15:39

Devojki, dali ste cule za Dusko od Veles? Covekov ima okolu 35 godini i gleda na ikoni. Jas polna so skepsa otidov kaj nego vo septemvri zatoa sto bev vo beznadezna sostojba i vo oktomvri, kako sto i sami znaete, ostanav bremena. Tocno deka ostanav bremena so IVF, no i prethodno pravev inseminacii koi bea neuspesni. Ne znam zosto, no mislam deka otkako bev kaj covekov zivotov kako da pocna da mi se normalizira. Nemoj da me sfatite pogresno, nikogas ne sum veruvala vo vakvi raboti, no makata ce te natera na se.

Kakov e vasiot komentar?
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 4973
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 13602
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   15.11.08 16:29

Jas ne sum bila kaj nego,no znam deka ima takvi luge koi mozat da ti pomognat.Vo Prilep imase kaj zeleznickata edna starica Mira i taa isto gledase na ikoni.Jas sum bila kaj nea,posto pred 13 god.mi pocina prva bratuceda,odednas i ostavi 2 mali decinja,a jas bev mnogu bliska so nea.Neemozev da se pomiram sotoa deka ja nema,stanav beznadezen slucaj,nejadev,nespijav,pritisokot mi bese 30/50 i bev kaj nea,i od togas fala mu na Gospod se e vo red,mada bratucedami seuste mi nedostiga.
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 547
Локација: Skopje
Поени: 10850
Registration date: 2008-08-27

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   15.11.08 19:00

Imam slusnato. Licno jas ne sum bila, no moi bliski prijaateli bea i navistina covekot e nesto posebno. Go biva im pogodil se. Samo mi kazaa deka mnogu brzo zbori, toa mu bilo mana ne mozele da go soslusaat i da zapamtat se.
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1392
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 12225
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   15.11.08 19:07

Jas ne sum cula no me interesira ako nekoj ima iskustva neka kaze.
Ps.na temava ne i e tuka mestoto ima temi kako baenje ili bioenergija neznam ovoj vo koi spaga
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1005
Локација: Nekade po Evropa!
Расположение: Ubavo
Поени: 10853
Registration date: 2008-11-02

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   15.11.08 19:35

Jas znam edna moja komsika isto imase problemi da zabremeni 4 godini nikako da i uspee i otide kaj nego napravi termin mislam deka na telefon se zakazuvaa taka nesto i on i rekol ne se sekiraj kaj tebe stoi deka vo maj narednata godina ke imas kerka i veruvajte deka ona navistina ostana bremena posle nekoe vreme i kerkaiii se rodi na 21 majj, neznam sto da kazam ama jas veruvam vo takvi raboti ima nesto
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1082
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 11147
Registration date: 2008-07-16

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   16.11.08 9:55

pa dobro ako nekoj moze neka go ostavi telefonot i neka objasni detalno okolu toj covek...Mina bi te zamolila ako mozes preku poraka da mi go napises telefonot.....
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења: 216
Расположение: vedra i nasmeana
Поени: 10640
Registration date: 2008-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   16.11.08 23:41

Jas sum bila kaj nego i sum zadovolna. Tocno e deka se zakazuva i ne raboti sekoj den. Treba da se zakaze za koj den ama toj den se ceka so saati. Navistina brzo zboruva, ama toa sto ke vi go kaze go zapisuva na list i vi go dava, taka da nisto nema da ispustite. Pomaga mnogu za bolesti.
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1082
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 11147
Registration date: 2008-07-16

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   17.11.08 10:02

мина благодарам за пораката се надевам дека ке успеам да го добијам човекот и да закажам.....
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 585
Расположение: Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени: 11658
Registration date: 2008-03-06

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 10:09

I jas so moive problemi, rekov ke odam vo Veles. Mnogu ocekuvav da Vi kazam najiskreno. Iako ne mu kazav za sto tocno sme dojdeni(zasto odma pocnuva da zboruva) posto bevme so MM, a Vie go znaete mojot problem. Iako posle toa odenje ostanav bremena, povtorno go imav istiot problem (spontan).
Covekot mnogu brzo zboruva bara da nosite slika od sebe i od soprugot i se razbira da prisustvuvate dvajcata. Nas najiskreno ni iznakaza 100 iminja i se bese nekako konfuzno, nisto konkretno ne ni kaza. Se ni napisa na edno livce sto treba da napravime (nie sekako seto toa go napravivme), ama nisto od toa sto rece deka treba da najdeme ne najdovme niedna rabota.
Jas isfrliv od doma se sto mi izgledase somnitelno....................
A inace site sto otisle do sega kaj nego se zadovolni, a kaj nas nemase nisto konkretno.........
Sega samo so Gospod napred................nisto drugo ne ni ostanuva............
Ako ima nekoj iskustvo neka pise, neka dade nekoj sovet...........dali bevte poveke pati vo Veles, dali Vi kazal nesto konkretno.................

Последната промена е направена од vedrana на 27.11.08 10:12. Мислењето е променето 1 пати
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења: 665
Локација: doma
Расположение: добро е
Поени: 10973
Registration date: 2008-09-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 10:12

koj ima tel broj neka mi pusti ma licna poraka.
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 1057
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 11143
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 10:25

јас сакам сестра ми да ја водам Ведрана можеш ли да ми го напишеш бројот и каде се наоѓа на пп
bani
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења: 84
Поени: 11462
Registration date: 2008-04-18

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:08

Ако имате тел.и адреса би сакала да ми ги дадете и мене
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 365
Локација: veles
Расположение: odlicno
Поени: 10425
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:27

jas sum od veles i dosta se zboruva za nego
mm ima licno iskustvo od nego aj sea da ne objasnuvam mnogu
i moi bratucedi isto imaat problem so zabremenuvanje i bile kaj nego i toj im rekol da ne se sekiraat deka eden den ke imaat sin i ke se vika nikola
e sea vistina e deka na nekoi stvarno im pomognal a pa na nekoi taka nesto bezvaza im iznakazuval
inace toj si ima odredeni denovi koga gleda na ikonite na svetcite i zatoa e tesko da se dobie
jas ednas zvonev cel mesec za edni prijateli da zakazam ama ne go dobiv
mamazako
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 456
Локација: на исто,старо место
Расположение: comsi-comsa
Поени: 10787
Registration date: 2008-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:42

мислам дека дома го имам негде запишано бројот од Душко.инаку и јас сум била кај него, се закажува на тел. и тоа ти кажуваат (жена му ги прави тие работи) кој број си по ред.
ние отидовме рано сабајле и нема да верувате колку народ имаше. кога влеговме кај него, тој обично не ги гледа луќето, полузамижан е и навистина кажува некои работи конфузни и човек од првичниот шок прво не може да се поврати.
треба да се однесат слики од луѓето за кои ќе кажува, и иако бевме и јас и маж ми, носевме по една слика од двајцата.
прво човекот почна со родендените.
вели*некој од вас е роден во летен месец што почнува на ј, јуни или јули и тоа на почетокот, први или втори.(јас се зачудив оти јас сум родена на 01 јули), потоа продолжи дека другиот е роден во зима, декември исто на почеток, околу трети или четврти, а маж ми е роден на 02 декември.
почна да споменува имиња, ми кажа некои работи кои навистина ни се десиле, и неколку пати спомнување, граница, погранично, одмор и дека нешто се случило после враќањето од граница. (ние се вративме од одмор од Бугарија во петок мпоручек, а свекор ми умре во понеделникот поручек) и уште некои работи, не се сеќавам добро сега оти тоа беше околу 2002год. кажа дека гледа голема несреќа, и после тоа се случи да погине внук од мој братучед и такви некои работи...
така да јас понекогаш верувам повеќе во тие работи, отколку во медицината, а сум била голем неверник.
инаку, онака како се одвиваа работите, мислам дека помош најдов во гатачите(имам дома едно книжуле со најпрочуените гатачи во МК, ако сакате некој кога ќе го најдам, ќе го скенирам и ќе му го пратам по е-маил).
на нашата годишнина 2004 година истураше и мене ме фатија некои емоции, велам 6 год.талкам од врата до врата, а нигде нема лек. бар да го знаам проблемот.
случајно разбрав за една жена која живее во Драчево, и нема да ја видите на тв или по весници да се експонира, се вика Сребра и неколку пати одевме, ама никако да дојдеме до неа.работи само со закажување и тоа од 9 до 17 саатот.
и јас решив да одам.
извршивме неколку сеанси, гледа и на икони, но прво работи со биоенергија(мислам дека по потекло е од Бугарија, мажена за македонец).и навистина кога работи со рацете,ве облева топлина, а таа не ве ни допира, рацете и се на десетина см од вас.
на последната сеанса ми кажа тоа што го видела, и ми рече дека до следната година, јас ќе си родам дете. ако не биде така, чарето да си го барам на др.место.
дали беше до тоа, дали се ослободив психички, неможам да бидам паметна во моментот, а ни тогаш, јас син ми го родив на 07,10, 4 дена до годината одкако бев кај женава, и 4 дена пред нашата 7-ма годишнина.
па после ова и да не сум верувала, да знаете дека верувам.
само и овде, меѓу овие луѓе има вистински кои имаат дарба од господ, и оние кои се шалабајзери и кои тоа го прават за пари и си имаат ценовник по сеанса.
а инаку кај женава не се оди секој ден, прв пат кога ќе сака некој да оди мора да биде одреден ден, ако е за деца се оди среда или четврток, за болки, друг ден...ама треба прво да се праша на тел.
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења: 5807
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 12771
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:51

Леле мама зако ме наежи. Јас сум малку скептик во поглед на овие работи, ама ете се случува Smile
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:53

mamazako напиша:
мислам дека дома го имам негде запишано бројот од Душко.инаку и јас сум била кај него, се закажува на тел. и тоа ти кажуваат (жена му ги прави тие работи) кој број си по ред.
ние отидовме рано сабајле и нема да верувате колку народ имаше. кога влеговме кај него, тој обично не ги гледа луќето, полузамижан е и навистина кажува некои работи конфузни и човек од првичниот шок прво не може да се поврати.
треба да се однесат слики од луѓето за кои ќе кажува, и иако бевме и јас и маж ми, носевме по една слика од двајцата.
прво човекот почна со родендените.
вели*некој од вас е роден во летен месец што почнува на ј, јуни или јули и тоа на почетокот, први или втори.(јас се зачудив оти јас сум родена на 01 јули), потоа продолжи дека другиот е роден во зима, декември исто на почеток, околу трети или четврти, а маж ми е роден на 02 декември.
почна да споменува имиња, ми кажа некои работи кои навистина ни се десиле, и неколку пати спомнување, граница, погранично, одмор и дека нешто се случило после враќањето од граница. (ние се вративме од одмор од Бугарија во петок мпоручек, а свекор ми умре во понеделникот поручек) и уште некои работи, не се сеќавам добро сега оти тоа беше околу 2002год. кажа дека гледа голема несреќа, и после тоа се случи да погине внук од мој братучед и такви некои работи...
така да јас понекогаш верувам повеќе во тие работи, отколку во медицината, а сум била голем неверник.
инаку, онака како се одвиваа работите, мислам дека помош најдов во гатачите(имам дома едно книжуле со најпрочуените гатачи во МК, ако сакате некој кога ќе го најдам, ќе го скенирам и ќе му го пратам по е-маил).
на нашата годишнина 2004 година истураше и мене ме фатија некои емоции, велам 6 год.талкам од врата до врата, а нигде нема лек. бар да го знаам проблемот.
случајно разбрав за една жена која живее во Драчево, и нема да ја видите на тв или по весници да се експонира, се вика Сребра и неколку пати одевме, ама никако да дојдеме до неа.работи само со закажување и тоа од 9 до 17 саатот.
и јас решив да одам.
извршивме неколку сеанси, гледа и на икони, но прво работи со биоенергија(мислам дека по потекло е од Бугарија, мажена за македонец).и навистина кога работи со рацете,ве облева топлина, а таа не ве ни допира, рацете и се на десетина см од вас.
на последната сеанса ми кажа тоа што го видела, и ми рече дека до следната година, јас ќе си родам дете. ако не биде така, чарето да си го барам на др.место.
дали беше до тоа, дали се ослободив психички, неможам да бидам паметна во моментот, а ни тогаш, јас син ми го родив на 07,10, 4 дена до годината одкако бев кај женава, и 4 дена пред нашата 7-ма годишнина.
па после ова и да не сум верувала, да знаете дека верувам.
само и овде, меѓу овие луѓе има вистински кои имаат дарба од господ, и оние кои се шалабајзери и кои тоа го прават за пари и си имаат ценовник по сеанса.
а инаку кај женава не се оди секој ден, прв пат кога ќе сака некој да оди мора да биде одреден ден, ако е за деца се оди среда или четврток, за болки, друг ден...ама треба прво да се праша на тел.
Znaci i Vas vo Veles ne Vi kaza nisto konkretno.............
rich_bitch1
Sweet mama
Sweet mama

Female
Број на мислења: 2504
Локација: dreamland
Расположение: dobro e
Поени: 12418
Registration date: 2007-12-29

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:55

беше и мајка ми кај него пред 6 год и ке кажам само дека погоди мн раб.значи зборуваше за нешта за кои знаат само моите.го погоди името на сетсра ми,датата кога јас сум родена и ред други податоци.дали помогна во нешто или не не би зборувала зашто знам дека многумина не веруваат во ова па ке избијат наново кавги ко во други теми слични на оваа
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:57

potocno vo veles go znaat kako dule gledacot
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 11:58

Nema potreba za kavgi
Forumov e za toa sekoj da gi kaze svoite iskustva i da im pomogne na ostanatite zatoa kazi si go svoeto mislenje i milsam deka nikoj ne bi te osudil za toa, mozebi naprotiv ke im dades nadez na ostanatite (vklucujavki me tuka i mene.)
sanja-ve
Искусен член
Искусен член

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:00

ej ima vo veles i edna gospoga koj apravela nekoi caevi koi lecele sterilitet i navodno ima po vesnicive deka na nekoi im pomognalo licno ne poznavam nekoj da kazal megutoa ja znam zenava
ja ima stalno so prilog vo svet
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:03

Ima eden covek isto gleda na ikoni,seloto e posle dracevo,mislam zelenikovo,ako ne se lazam.
Ednas trgnavme so drugarki ama ne go najdovme covekot,trebalo da se zakaze na tel.
Vie sto ste od tamu mora da znaete.
Isto i za nego se zboruvase deka mnogu znael i ke ti kazel dali nesto ti e od bolest ili od napraveno.
mamazako
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 456
Локација: на исто,старо место
Расположение: comsi-comsa
Поени: 10787
Registration date: 2008-09-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:03

и јас сум била скептик, ама денес верувам во се.
сега одам на кафе се враќам по 15-тина мин.
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:04

lela напиша:
Ima eden covek isto gleda na ikoni,seloto e posle dracevo,mislam zelenikovo,ako ne se lazam.
Ednas trgnavme so drugarki ama ne go najdovme covekot,trebalo da se zakaze na tel.
Isto i za nego se zboruvase deka mnogu znael i ke ti kazel dali nesto ti e od bolest ili od napraveno.
Ajde davajte informacii.............
Irena Trajkovska
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења: 385
Локација: Цврсто на земја
Расположение: Супер
Поени: 11121
Registration date: 2008-06-20

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:05

lela напиша:
Во Зелениково има една баба што гледа, не знам како се вика , кажуваат дека била добра, а за тој дедото ако за истиот зборуваме, слушнав дека починал
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female

ПишувањеПредмет: Re: Дали сте чуле за Душко од Велес?   27.11.08 12:06

Neznam vedrance,ke se rasprasam ako se sekavaat drugarkive,se sekavam selovo koga doagas so voz od prilep e prvo ,pa e valjda dracevo pa tek posle sk.
Ne znaes kako se vika toa selo.

Дали сте чуле за Душко од Велес?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next