Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Изневерување

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
АвторПорака
m.fani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 33
Локација: bitola
Поени: 11735
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Изневерување   14.11.08 0:46

Dali moze da se doznae dali mazot ve izneveruva?
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 612
Age: 26
Локација: Lost...
Поени: 13227
Registration date: 2008-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:48

Зошто баш мажот?

Btw можно е... јас барем така мислам Smile
Вратете се на почетокот Go down
m.fani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 33
Локација: bitola
Поени: 11735
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:49

ti ne si mazena?
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 612
Age: 26
Локација: Lost...
Поени: 13227
Registration date: 2008-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:52

Не сум мажена а немам ни дечко Very Happy а и немам у план наскоро..

Ама нема везе, ај па и јас да не ситничарам...
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14952
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:54

Jas mislam deka mozi,i toa po sitnici.Ako dovolno si go poznavas mazot/deckoto ke zaprimetis,ili obratno ako se raboti za zensko.
Вратете се на почетокот Go down
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1166
Age: 28
Локација: Prilep
Расположение: interesno
Поени: 12579
Registration date: 2008-07-10

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:55

kako mislis da se doznae? mislis ti da go fatis vo prevara ..ima mnogu nacini da zaklucis dali navistina ima druga sto ne znaci deka i tie 100% se tocni,ima privatni detektivi bas za takvi raboti ako imas nekoja para povece za davanje...drugo ne znam sto da ti pisam mozis malku po konkretno da nasocis sto de interesira ....pa da ti pomognime..pozdrav m.fani
Вратете се на почетокот Go down
wisna
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 612
Age: 26
Локација: Lost...
Поени: 13227
Registration date: 2008-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 0:55

А дали m.fani кај тебе веќе постои некој сомнеж?
Вратете се на почетокот Go down
m.fani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 33
Локација: bitola
Поени: 11735
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:10

pa otkako ostanav bremena se somnevam vo se i sesto, mozebi nema nisto,no bidejki se namaluva zelbata za seks moze da si pomislis se.ili premnogu vnimava na mene sega ili...neznam
Вратете се на почетокот Go down
hajdi
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 522
Age: 29
Локација: Kicevo
Расположение: odlicnoo
Поени: 12180
Registration date: 2008-08-16

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:17

м.фани мислам дека не треба да се оптретуваш со тоа.сигурно хормните ти работат не е нисто..опушти се и ужива во овај период кој мислам е најсреќен за една жена
Вратете се на почетокот Go down
Lana
ВИП личност
ВИП личност


Female
Број на мислења: 1042
Age: 39
Локација: Belgrade
Поени: 13233
Registration date: 2008-02-29

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:18

eee koga ke udrat hormoni u glavi svasta ni doaga na pamet ... uzivaj i ne se sekiraj ...
Вратете се на почетокот Go down
m.fani
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 12
Age: 33
Локација: bitola
Поени: 11735
Registration date: 2008-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:26

fala vi
Вратете се на почетокот Go down
bica
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1082
Age: 30
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 12497
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:39

м фани а да се релаксираш и да си мислиш на бебчето....
Вратете се на почетокот Go down
sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 188
Age: 34
Локација: MKD
Поени: 12206
Registration date: 2008-08-11

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   14.11.08 1:58

m.fani напиша:
pa otkako ostanav bremena se somnevam vo se i sesto, mozebi nema nisto,no bidejki se namaluva zelbata za seks moze da si pomislis se.ili premnogu vnimava na mene sega ili...neznam

Татковците се превнимателни уште пред да се родат децата,дури се и нападни со она паничење дали е се во ред,дали тоа што ние (мајките) го правиме во бременоста е здраво и правилно за нашите деца,треба ли да се движиме толку,гладни ли сме,треба ли да спиеме повеќе...и ред други работи. Логично е дека кај трудницата се зголемува желбата за секс, но кај мажот се зголемува стравот за бебето. Затоа мислам дека не треба паничење,туку едноставно разговарајте. Така најубаво ќе дознаеш за што станува збор, зашто ние само може да погодуваме.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11819
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   23.11.08 2:16

Da sekako moze go nemam oseteno na svoja koza ama se primeka dali nekoj ima svalerka ili svaler vo samiot odnos kon okolinata vo koja zivee
Вратете се на почетокот Go down
bica
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1082
Age: 30
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 12497
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   24.11.08 0:55

е даниела вал како тоа ти приметуваш према односот кон околината...?нешто не ми е јасно....па ако можеш да ми објасниш....
Вратете се на почетокот Go down
kara
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1111
Age: 32
Локација: Makedonija
Расположение: прекрасно е да си мама
Поени: 12619
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   25.11.08 1:37

m.fani, aj uzivaj si vo bremenosta... i pusti hormonite neka deluvaat vo nekoj drug pravec.... malce so te pazi m.t pa duri i somnezi ja jadat... UZIVAJ zaedno so nego... i ocekuvajte si go bebceto...
Вратете се на почетокот Go down
ivi
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 664
Age: 27
Локација: Skopje
Расположение: odlicnooooooooooooooo
Поени: 12700
Registration date: 2008-05-06

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   25.11.08 12:11

Мразам изневерување и тоа никогаш нема да го простам,без разлика колку и да го сакам човекот.
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11819
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 22:55

Bica vidi vaka non stop ima nekoj izgovor na pr da odi nekade non stop mu avoni telefonot so kratki signali ima neobicni naviki ne se zamara za semejstvoto poretko e doma mislam deka toa se nekoj znaci za da se pokaze deka te izneveruva ili izneveruvas jas licno ne se soocuvam so takov problem a veruvam iti isto taka eve eden pr edna koleska go izneveruvase mm toj dozna mnogu predocna koga veke znaese cel grad za toa uzas kaj ke im odat dusite
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13575
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 22:58

Danielaval hahaha hihi ama me iznasmeja edna koleska go izneveruvase mm mazoti Smile
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14952
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:03

Se zbunila zenickata . Smile
Вратете се на почетокот Go down
bica
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1082
Age: 30
Локација: ваму-таму и дома
Расположение: samo za moeto sonce Misel
Поени: 12497
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:10

danielaval напиша:
Bica vidi vaka non stop ima nekoj izgovor na pr da odi nekade non stop mu avoni telefonot so kratki signali ima neobicni naviki ne se zamara za semejstvoto poretko e doma mislam deka toa se nekoj znaci za da se pokaze deka te izneveruva ili izneveruvas jas licno ne se soocuvam so takov problem a veruvam iti isto taka eve eden pr edna koleska go izneveruvase mm toj dozna mnogu predocna koga veke znaese cel grad za toa uzas kaj ke im odat dusite
Даниела за да дојде до изневерување причината е во двајцата не е само во тој што изневерува.....од кај знаеш дека на колешката што изневерувала за што го правела тоа...немам повеке коментар....а зашто кај ке им одат душите....па се вели ако е од љубов и уживање и Господ оправдува....хехехехехехе
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:10

danielaval напиша:
Bica vidi vaka non stop ima nekoj izgovor na pr da odi nekade non stop mu avoni telefonot so kratki signali ima neobicni naviki ne se zamara za semejstvoto poretko e doma mislam deka toa se nekoj znaci za da se pokaze deka te izneveruva ili izneveruvas jas licno ne se soocuvam so takov problem a veruvam iti isto taka eve eden pr edna koleska go izneveruvase mm toj dozna mnogu predocna koga veke znaese cel grad za toa uzas kaj ke im odat dusite
А наместо да се измачуваш да го прашаш отворено? Разговарајте па види што ќе ти каже. Безвезно е да се замараш со претпоставки и со рекла казала. Знам дека нема да каже: Да те изневерувам, ама најверојатно го познаваш до толку па сама некако да процениш. Јас во поглед на ова, недај боже да почнам да се сомневам, би прашала.. И отворена игра сакам, ако не ти чинам чао пријатно.. леле колку има за пишување оваа тема..
Вратете се на почетокот Go down
danielaval
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 369
Age: 31
Локација: скаде по малку
Расположение: кога како
Поени: 11819
Registration date: 2008-11-20

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:36

Vaka jas ne rekov deka mm me izneveruva i toj ne bi napravil takva greska bidejki dobro go poznavam sakav da kazam pr od sekojdnevieto za tie sto izneveruvaat kako postapuvat ikako mozes da gi zabelesis
Вратете се на почетокот Go down
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 5807
Age: 39
Локација: skopje
Расположение: во неизвесност
Поени: 14121
Registration date: 2008-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:39

Моја грешка, јас па разбрав си приметила ти. Се извинува. Сепак би ти препорачала да не се оптоваруваш со вакви случаеви и едноставно размислувај на нешто убаво.. Позитивната мисла секогаш е мелем за се Wink
Вратете се на почетокот Go down
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 558
Age: 31
Локација: bitola
Расположение: promenlivo
Поени: 12008
Registration date: 2008-10-17

ПишувањеПредмет: Re: Изневерување   27.11.08 23:42

znaes sigurna sum deka mm nikogas nema da me izneveri(AMA KAKO VELAT NIKOGAS NE VELI NIKOGAS)ama si go znam PONEKOGAS MU VELAM AKO RAZBERAM NESTO KE TE SKRSAM OD KOTEK hihi hihi hihi a toj mene: hihi ke mi go ........... hihi hihi hihi
Вратете се на почетокот Go down
 

Изневерување

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 7Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца :: -