Родители и деца

Проблематична кожа

Go down

Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 11.11.08 20:07

Ме интересира со што го негувате лицето? Мислам на лосион за чистење на лице? Јас скоро три месеци мачам маки со моево лице, претходно имав баш чисто лице, без брунчиња, а сега ги имам се повеќе и повеќе. Бев и на козметичар, ставам лосиот од Леа со клиндамицин, го мијам неколку пати во денот со Aven гелот за чистење, ставам маски од Lash и пак ништо
Искраната ми е иста како и претходно, не јадам мрсни работи, ни благо.
Па ме интересира дали имате некој совет?
Однапред Ви благодарам
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by Sandra_Anja on 11.11.08 20:38

Jas iskreno na kozmeticari ne odam, odam na dermatolog i sum prezadovolna. A, inace jas koristam Eucerin, pa probaj so niv. Mislam deka zelenata linija e za problematicna koza. A, za mienje na liceto mozes da go zemes sapunot Euserin so Ph5 vrednost, a cini okolu 150 den.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19242
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by Emi on 11.11.08 20:49

јајца и батаци избегнувај
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20446
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 11.11.08 20:50

Мене ми треба нешто што ќе ми ги суши брунчињата, баш ќе пробам со сапунов
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 11.11.08 20:51

Emi - јас батаци не ни јадам, а јајца 2 пати месечно
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by sonja on 11.11.08 20:54

Odsekogas sum imala problematicna koza,no otkako ostanav bremena
najverojatno od mrsna hrana liceto uste poveke mi se isfrli.Bev na dermatolog koj mi preporaca gel i krema za lice na Eucerin za problematicna koza(zelena linija), i eve veke 4 meseci gi koristam i mozam da kazam deka ima efekt (podobruvanje).
avatar
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18583
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 11.11.08 21:10

sonja - каде можам да ја најдам таа линија? И дали се многу скапи?
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by sonja on 11.11.08 21:12

Jas ja kupiv vo Zegin,gelot za lice e okolu 750 den,a kremata okolu 400 den.
avatar
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 45
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18583
Registration date : 2008-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by bica on 12.11.08 15:29

јас имам проблематишна кожа....таква ми е откако ја направив пункцијата на циста...тогаш кожата ми се нафарли и отидов на козметичар па еве некако ја нормализирав....господ здравје да им даде за кремите и лосионот што го користам на Дивон....а и козметичарката...ако сакате да ви дадам телефон пишете пораче....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18432
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ivi on 17.11.08 22:10

Јас веке и се изморив од моево најпроблематично лице на светот.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by bica on 18.11.08 10:36

нема умор и престанување....лицето мора да го средиш на порака ке ти пишам ако сакаш да се јавиш каде јас што одам не е скапо воопшто па искунсултирајсе ако не само......
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18432
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ivi on 23.11.08 21:49

Јас имав голем проблем,ама земав Асодерм сапун од аптека и многу ми се подобри ситуацијата.82 денари е и го има во сите аптеки и мислам дека нема да згрешиш ако го земеш.Јас ти кажувам од искуство зашто имав огромен проблем со лицето а од сапунот гледам големо подобрување.И сега кога видов дека можам да го средам морам да отидам и на козметичар да ми го досредат баш како што сакам а и како што ми беше до пред некое време.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18635
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by Sanja_Ivana on 09.02.09 15:03

mm ima problematicna koza i sega koristi samo eucerin, prethodno idese i na kozmeticar i na dermatolog, ama eucerin samo mu pomogna, koristi gel za mienje lice i krema za lice, e sega skapicki se ama liceto mu e sega cisto.
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 19003
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 02.09.09 20:45

Ве молам помагајте - лицето пред некој месец ми се нафрли (мисламна бубуљици) и го мачкав со се и сешто, па некако по милион маки ми се исчисти, а пред една недела пак исто Му ставам глина, го мијам со специјален сапун за осетлива кожа и за чистење, ставам леа со клиндамицин тоник, чај од камилица, и пак ништо. Почнува многу да ме нервира, а плус и многу го стискам. Што да направам имате ли некој лек????????
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by Juni08_Andrea on 02.09.09 20:53

Ana84,po vtor pat otvoras ista tema,drug pat pred da otvoras,proveri dali ima takva tema.Pozdrav!
Re: Проблематична кожа
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19439
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by ana84 on 02.09.09 21:07

Juni08_Andrea - знам дека имаше, односно јас ја имам отворено уште оддамна, но неможев да ја најдам
avatar
ana84
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 34
Локација : Na oblaci
Расположение : Odlcno - nasmeano
Поени : 18487
Registration date : 2008-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Проблематична кожа

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот