Родители и деца

Полагање стручен испит

Go down

Полагање стручен испит

Пишување by sonja28 on 10.11.08 0:45

Луѓе,има ли некој од вас полагано приправнички испит по одделенска настава?
Ќе полагам овој месец и ме интересира вашето искуство?

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 18891
Registration date : 2008-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Nene on 10.11.08 1:05

Сање гледам дека си ново и на погрешно место си ја отворила оваа тема.Поздрав.
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19337
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Vesnicka on 10.11.08 1:20

Jas polagav strucen ispit. Ke ti pisam na pp.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19222
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by beti 24 on 10.11.08 9:54

што те интересира поточно
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by sonja28 on 14.11.08 13:46

Nene напиша:Сање гледам дека си ново и на погрешно место си ја отворила оваа тема.Поздрав.
Благодарам на поздравот ама не најдов причина зошто е сместена темата на погрешно место?!


beti 24 напиша:што те интересира поточно
Ме интересираат темите од областа на законот за основно образование, ако
имаш сознание кои прашања се паѓаат почесто, испрашуваат ли за темата(
семинарската)...
Фала

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 18891
Registration date : 2008-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by beti 24 on 14.11.08 14:24

една мој апријателка полагаше ке ја прашам па ќе ти кажам
avatar
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1057
Age : 34
Локација : домче со Марко
Расположение : најсрекна на целиот свет
Поени : 19178
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by sonja28 on 14.11.08 14:26

ок Бети фала ти

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 18891
Registration date : 2008-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Vesnicka on 16.11.08 23:58

Mene konkretno ne me prasuvaa za seminarskata. A za prasanja od zakonot, statutot prasuvaat se-nema nesto sto pocesto go prasuvaat. Mozam da ti gi pisam prasanjata sto mene mi gi postavija, ama ne veruvam deka ke ti koristat zatoa sto bea od zakonot za sredno obrazovanie.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19222
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Elisaveta on 21.05.09 1:45

Ееееееееее јас полагав на 11 овој месец, Јана надвор плаче јас час држам, па тоа децата 6 одд. ама немирни чудо едно, никако не се смируваа и нивната наставничка викаше, ама пак нисто тие се кикотат.
законот 2-3 прашанја а од темата не.
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 17987
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Ostoun on 13.12.09 19:52

Vesnicka напиша:Mene konkretno ne me prasuvaa za seminarskata. A za prasanja od zakonot, statutot prasuvaat se-nema nesto sto pocesto go prasuvaat. Mozam da ti gi pisam prasanjata sto mene mi gi postavija, ama ne veruvam deka ke ti koristat zatoa sto bea od zakonot za sredno obrazovanie.

Sto te prasuvaa od statutot ? Mislis na statutot od tvoeto uciliste?
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17095
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Vesnicka on 14.12.09 1:18

Da na statutot od moeto uciliste.A site statuti na site ucilista se sveduvaat na isto.
avatar
Vesnicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1038
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : kako koga
Поени : 19222
Registration date : 2008-08-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Ostoun on 15.12.09 12:34

Јас во моментот го подготвувам ама само од законот а статутот никој не ми кажа дека треба.
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17095
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Elisaveta on 16.12.09 1:42

jas statut ne ucev i neznaev deka treba, a i nisto od toa ne prasuvaa
avatar
Elisaveta
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 341
Age : 34
Локација : mkd
Поени : 17987
Registration date : 2009-04-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Ostoun on 16.12.09 17:53

Fala Elisaveta i jas ne znaev deka treba i malku me fati strav deka ne sum ucela od nego.
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 17095
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Полагање стручен испит

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот