Родители и деца

Каква е вашата градина

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Juni08_Andrea on 23.05.08 0:35

lola preubavi ti se cvekinjata. flower
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20169
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by lola on 23.05.08 9:43

vecki напиша:тие што не знае како се викаат едните се грчка сардела а другите некој вид на каранфил така мислам

имаш право вецки, така некако беа...

еми, да не ти се водениките на сонце цело време? тие бараат повеќе да се под сенка...моиве само од сабајле ги пече сонце
а сите други цвеќиња освен водениките се за на сонце и ставени ми се од другата страна на куќата
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 25.05.08 1:14

Лола а колку пати ги полеваш??
еве ги моите воденкиа ова е чувар на куќата ми го поклони свекрва ми
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by vecki on 25.05.08 1:28

дали знаете цвеќето чувар на куќата е и лековито за уши
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by lola on 25.05.08 14:40

па и твоите се многу убави Еми...
сега ги полевам отприлика секој втор ден, зависи. а во лето ќе треба секој ден - секое сабајле или доцна навечер
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 28.05.08 14:29


ова е кај моите родителиова го имаме доле во дворот кај свекрвата
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Juni08_Andrea on 03.06.08 22:45

emi mnogu se ubavi cvekinjata.masala hahaha
i nie konecno vcera si kupivme gerberi se nadevam ke ostanat zivi.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 20169
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by BaMbYnA on 14.06.08 7:16

na site sto gi imaat cvekinjata staveno se preubavi duri izraziv zelba jas da si posadam odlicni se
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19436
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by STAR * on 17.06.08 10:43

Дајте некој предлог за зимзелено цвеќе што расте некаде до кај 1 м и 50 , за во големи саксии, ни требаат 5 такви за да го украсиме дворот кај што е бекатонот , да има нешто зеленко да одмараш очи.

А и дали знае некој како се сади ползавец ? Од страната на комшиите има ограда од жица и сакам со ползавец да си ја украсам.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19825
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 19.06.08 16:03

Ќе ти прашам за саксии, ама зашто во саксии да садиш. па нема простор во земја да посадиш??
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by STAR * on 20.06.08 11:45

Нема Еми зашто се е со бекатон и да ја разбиеме монотонијата да не е све бетон треба да ставиме некое дрвце, веќе одбравме во Раст ич не ми текнува како се вика, ама ни предложија саксии да си куопиме од кај пластичарите , кај нив се поскапи. Да не ти биде обврска ако налеташ прашај ако не секако јас утре ќе одам натаму.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19825
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 21.06.08 22:04

ne vidov такви саксии, нема толку големи, ама и ние покасно отидовме.
Ти беше?? најде??
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by STAR * on 23.06.08 11:17

Не бев ни јас , фарбав ограда и цел ден ми летна, ај следен викенд или во теков на неделава ќе видам. Фала во секој случај.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 19825
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Lili on 14.07.08 20:20

moreeeeeeee jas ovaa godina ne odgleduvav cvekinja oti prva godina mi bese vo kukava i imav nekoi drugi nervozi a i ne bese reseno dali ke ostanuvame tuka ili ne,ama od proleeeeeeeeeetttttttttt,koga ke se iznakupam cvekinja ,cvekinja ,cvekinja mn sakam da imaaam moooooooogu cvekinja.A vasite se site prekrasni.Duri da ne recam ljubomorna stanav :geek:
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19318
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 14.07.08 21:44

Ај деновиве ќе ги ставам да ги видите сега какви се.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by BaMbYnA on 15.07.08 6:10

emi dan se isusija tvoite od zestinata Smile pa da ni gi pokazes popareni Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19436
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by mamalina on 23.08.08 1:45

Ние имаме голем двор,и садам многу разноврсни цвеќиња,уживам кога работам во двор,ама кога ќе равцутат и кога ќе слезе аце(моето тригодишно синче)сите цутчиња ги кине.А поголемото ќе игра топка и оп му летнала вцвеќиња.И кога ќе видам :Oh:
avatar
mamalina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 728
Age : 38
Локација : macedonija
Расположение : poletno
Поени : 18946
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Kako ruzno pace, postaje lep labud

Пишување by ZZ on 26.08.08 8:20

Imali smo u dvorištu jabuku, petrovaču..mnogo smo je voleli, a ona se sasušila..bilo mi je žao da je skroz isečemo, pa se moj mužić potrudio i sada ona izgleda ovako:

https://2img.net/h/i339.photobucket.com/albums/n474/Aiko_mala/Slike-0032.jpg

https://2img.net/h/i339.photobucket.com/albums/n474/Aiko_mala/Slike-0034.jpg

https://2img.net/h/i339.photobucket.com/albums/n474/Aiko_mala/Slike-0035.jpg

https://2img.net/h/i339.photobucket.com/albums/n474/Aiko_mala/Slike-0036.jpg

https://2img.net/h/i339.photobucket.com/albums/n474/Aiko_mala/Slike-0038-1.jpg
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20234
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by BaMbYnA on 27.08.08 7:14

ova e prekrasno preubavo e zz
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 34
Локација : Melbourne
Поени : 19436
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by ZZ on 27.08.08 15:54

hvala ti Bambina..
avatar
ZZ
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 528
Age : 48
Локација : Srem
Расположение : :-))))
Поени : 20234
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Misticia on 01.09.08 20:37

кај мене е мало но прекрасно
мм се грижи за градината мене не ме бива
омилено цвеќе во неа ми е магнолијата иако не можеме да си го дозволиме сепак го купивме
а има и маслинка и киви и свилени кокошки
убаво е
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 19213
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Emi on 01.09.08 21:17

моиве готово, откако тргнав на работа почнав да ги заборавам и пола се исушија, здравје догодина, ама планирам љубичици за внатре да насадам
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 21176
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by bibe85 on 23.09.08 16:26

јас обожавам петунии и купив три пакетчиња со семе и од нив само од едно никнаа ги имав многу во дворот ама незнам дали и вгодина ќе никнат пак ако не од ново
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18901
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by vecki on 23.09.08 22:57

zenski mojve cvekinja kako ludi ja cekam da se isusat a tie rascvetale kako vo sred leto
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20840
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by biljanag on 24.09.08 10:12

митровденчињата почнаа да ми цветаат и оние есенските во разни бои имаат појак и постојан мирис и стојат долго
инаку убава идеја зз тие кај нас ги викаат вампирчиња дека ноке цветаат а ги има не само лила туку и бели и розеви претежно ги ставаат со врвки на терасите па се прави супер сенка
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20617
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Каква е вашата градина

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот