Родители и деца

Направи нешто убаво за себе

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Направи нешто убаво за себе

Пишување by Emi on 08.11.08 23:40

од вечерва престанувам да пушам!!!!
Додека чекав вечерва автобус за дома во излогот на книжарата што е на рекорд разгледував книги и посакав да си купам ама нема пари.
Затоа ќе ги оставам цигарите и со тие пари ќе си купувам една книга месечно за мене и една убава сликовница за Милена.

Вечерва ќе наполнам када и ќе се излежувам.
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by lela on 08.11.08 23:43

Bravos,golem i dobar cekor si napravila so cigarite,em za tvoe zdravje,em finansiski.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by obicna on 08.11.08 23:52

:cheer: Bravos Emi! Kako dmi e ubavo sto citam ova so tvojata odluka. Posakuvam da mozes ne samo edna kniga da si kupis, da te ispolni zivotot so uste povejke radosti.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Emi on 08.11.08 23:57

пишете и вие нешто што убаво би направиле за себе

, фала многу за вашите желби
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by lela on 09.11.08 0:03

I jas pred godina i 4 mes.gi otkazav cigarite,ama ni cent ne staviv na strana,hihi a velev sekoj den po 5 evra....ama nisto od toa na zalost.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Emi on 09.11.08 0:27

Сакам еден ден, да одвојам само за мене, значи да излезам од дома, да појдам да си купам нова блуза, да седнам на кфе негде, да се прочетам, да го излуфтирам мозоков
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by SonjuS* on 09.11.08 2:35

Emi ova poslednovo mi izgleda super...
i jas sakam eden den da izlezam so drugarka...da ne mislam na deckoto..da pijame kafence...da uzivame smeejki se...
da ne se nerviram....i bas kako sto pisa Emi da si go izluftiram mozkot...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Lili on 09.11.08 13:28

Emi напиша:Сакам еден ден, да одвојам само за мене, значи да излезам од дома, да појдам да си купам нова блуза, да седнам на кфе негде, да се прочетам, да го излуфтирам мозоков

Ma sakam vakvo nesto ne samo eden den vo mesec ili nedela..barem po dva tri vo nedelata!
P.S.Emi koga bi imala barem polovina od tvojata volja za podobro bi bila presrekna!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19053
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Emi on 09.11.08 22:06

Имам волја немам пари и време хехе
Денес направив нешто убаво за себе, си ги излакирав ноктите полсе незнам колку време :cheer:
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by winnie the pooh on 09.11.08 22:11

denes odluciv kakva boja ke mi bidat zidovite i si gi isfarbavme sekna sum se gleda krajot na sreduvanjevo nase
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18930
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by SonjuS* on 10.11.08 3:36

denes sum presrekna...konecno se sredi se...toa sto me macese... baknez
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by lela on 10.11.08 8:22

Denes sum srekna,sega pocnuvam so premestuvanje na mebelot.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Stefanija S. on 10.11.08 11:30

Денес сум срекна и јас, после работа имам закажано педикир и маникир.
А вечер моите ќе ми дојдат на гости и сум си среќна
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18403
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Mama Ane on 10.11.08 11:33

Stefanija S. напиша:Денес сум срекна и јас, после работа имам закажано педикир и маникир.
А вечер моите ќе ми дојдат на гости и сум си среќна
Блазе си ти, и убаво да си поминете.. И СРЕЌНА Годишнина, да ви се множат и се што си сакате да ви се исполни
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20521
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Stefanija S. on 10.11.08 11:53

Фала мама Ане
да си жива и здрава
поздравче
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18403
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Nate_David on 10.11.08 11:55

i jas bi go sakal istoto eden den da si posvetam na sebe da izlezam da se prosetam uzivam pijam kafe itn...ama sega ze sega se uste ne a izlezam moram da na brzanje da pravam ili David se razbudil ili mu se prijadilo taka da se na brzanje a taka najmnogu mrazam...
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18979
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Stefanija S. on 10.11.08 12:00

Е, Нате камо јас да бев вака зафатена околу бебче како што си ти.Ти најдобро проаѓаш.Уживај си
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18403
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Nate_David on 10.11.08 12:07

Stefi mene mi e super jas bukvalno uzivam ama nekogas me faka kriza sakam da go izladam mozokot malce...ama ajde ke bidi i toa samo zdravje neka rastat...
avatar
Nate_David
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1166
Age : 31
Локација : Prilep
Расположение : interesno
Поени : 18979
Registration date : 2008-07-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by bica on 10.11.08 12:16

јас правам нешто убаво за мене кога другите околу мене се срќни...тогаш и јас сум задоволна....инаку викендот си бев на козметичар па си направив нешто за мене.....ама да ви кажам дека мм се утепа од јавување за ручек па последниот пола саат се набрзање....и со маската на лице у кола и дома...хахахахаха
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18897
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Juni08_Andrea on 10.11.08 19:16

Posledno sto posakuvam da napravam ubavo za mene ,da se zapisam na vezbanje.isto sakam i na skolo.ama problem e nema koj da mi ja cuva Andrea,ke vidime sega koga mm ke prekine so skoloto pa ja da startam so nesto.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19904
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by marina_m on 10.11.08 19:54

deneska bev na zabolekar i mi stavija lek bolkite vajda ke mi s esmirat
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18659
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by sunset on 11.11.08 10:20

Eve jas si kupiv nova bluza,novi cizmi,se osisav,a deneska ke si ja isfarbam kosata a mozebi ke si kupam i novi pantaloni.Resiv ovoj mesec da si kupam nesto i za sebe,krediti,smetki,hrana i za mene retko ostane nesto
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 41
Локација : mkd
Поени : 18461
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by ivi on 26.11.08 22:00

Сакам да отидам некоја вечер во некоја дискотека,да се излуфтирам малку,тоа многу ми фали а,одамна не сум била и искрено на периоди се осеќам како пензионерка.
Голема монотонија во последно време,само работа и дома,веќе ми се смачи,ми фали многу енергија и воља за живот.Сакам да се дотерам и да отидам негде да се журкам малку,само незнам кога конечно ке биде тоа.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 19100
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by SonjuS* on 26.11.08 22:15

Lele Ivi muabetov na mesto ti e..
sakam da se doteram..pa so drugarki prvo na nekoe mirno mestence da si zasednam..pa posle vo noken kafic..muzika glasna...igranje i malku alkohol...
eh ubajna..Very Happy:D
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by marina_pp on 26.11.08 22:16

ex ivi i jas sakam da izlezam da se izluftiram xaxaxa barem i na edno kafe ,ama so dve deca ne se stasuva ,ako treba da izlezime se so brzajne ,aj ke bidi i toa samo zdravje
avatar
marina_pp
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 200
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : ekstra
Поени : 18695
Registration date : 2008-07-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Направи нешто убаво за себе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот