Родители и деца

Што се би направиле за вашиот сакан?

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by lela on 08.11.08 1:54

Sto se bi napravile za vasiot sakan,mislam za sekojdnevno iznenaduvanje,bez nikakvi predhodni karanici pa treba da se vadite,ili nekoj praznik pa zaradi nego.
Si sedite,i go gledate,i sakate da e sreken,da go usrekite,da go gledate vesel i nasmejan,da mu pokazete kolku go sakate,da ja osetite negovata ljubov.
Ajde zenski da vidime sto se moze da ni dojde na pamet?
:hmm Embarassed Wink
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by slatka87 on 08.11.08 10:21

pa vaka jas sinoka go iznenadiv mojot sakan. toj bese na rabota (rabotata mu e 4km oddalecena od gradot kaj sto ziveeme) a jas doma sama pravev nekoe testo mu ispekov vkusna pica pa vo kola i otidov kaj nego. znaev deka ke bide gladen. koga otidov i koga me vide na vrata bese epten prijatno iznenaden a pak koga slusna za picata epten se izraduva. sakam da go gledam sreken a uste poveke koga jas ke napravam da se cuvstvuva taka. go sakam
avatar
slatka87
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 107
Age : 31
Локација : Macedonia
Расположение : dobro
Поени : 18246
Registration date : 2008-10-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Kikic on 08.11.08 10:36

Jas pred nekoe vreme mu kupiv saat go zavitkav najubavo i so posta mu go prativ na rabota ne znaese kako se vika od vozbuda.
A za rodendenot negov bevme vo Dojran bas za Veligden i dodeka sedevme vo restoranot od hotelot mu viknav ziva muzika i peejki Happy Birthday vlegoa samo da mu ja videvte facata .Mnogu sakam da go iznenaduvam i go pravam toa ima i drgui raboti samo sega ne mi teknuvaat
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 18920
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by lela on 08.11.08 16:22

Jas na mm mu kupiv pred nedela dena eden preubav sat koj dolgo vreme go gledase i se dvoumese dali da go kupi.Jas dobiv nekoj pari i dodeka bese na rab.go kupiv.Vo golema kutija klavav edna vo druga se pomala i pomala i na krajot satot.Napraviv kako da mu stignal paket(cuvav na tavan slucajno takva kutija).Si idi od rabota,i mu velam stasa paket ama posto ne razbiram dobro neznaev dali da go otvoram.Gleda nema koj prajka,i go otvara,1,2,3,4...7 kutii i na krajot ko go vide sato se iznenadi,samo da mu ja videte facata,kaj za kutiite,kaj za sato,stvarno bese iznenaden.
Stvarno bese sreken.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by mama on 08.11.08 16:41

Кога славевме пет годишнина од нашата врска, бевме во Грција.Се договоривме со мм да излеземе на романтична вечера.Ние излеговме што излеговме ама јас имав и друг план.Се договорив со една другарка,кога ке излеземе ние таа да отиде кај нас во соба и да ги излепи ѕидовите со срца и со бројот 5,да расфрла цвекиња по креветот и да ги стави овошните салати и шампањот на масичката(сето тоа беше претходно спремано,салатите ги порачував специјално од кујната од ресторантот) и да запали свеки.Кога се вративме од вечера маж ми го чекаше прекрасен десерт...мммммммм...Навистина беше изненаден и срекен.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 19275
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by olich85 on 08.11.08 19:01

еден ден кога се вратив од работа мојата женичка ми имаше направено сладок ручек но нешто на нејзиното носе ми светна тоа беше новиот пирс јас налутено излегов од дома и и зедов милка чоколадо(најубаво и е) и кога се вратив таа мислеше дека се изнервирав ама кога го виде милчето свати во што е штосот и со таа реакција супер ја изненадив. после некој месец се расправавме за нешто и јас ја бапнв вратата. и излегов. купив вино отворач и чаши и се качив кај крстот( во битола низ нашиот прозорец на еден рид има манастир и голем крст и се гледа јасно) и и пишав порака да погледни низ прозорецот и да дојди таму. и кога дојде се изненади и така низ муабет ја решивме расправијата и го гледавме залезот на сонцето. Кефој беше......
avatar
olich85
Случаен минувач
Случаен минувач

Male
Број на мислења : 7
Age : 33
Локација : Bitola
Расположение : gooood
Поени : 18205
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by bica on 08.11.08 19:50

jas mislam deka se bi napravila za mojot sakan...koga go pisuvam ova ne mislam samo na ona materijalnoto tuku bas bukvalno se....mislam deka bi mozela i od zivotot da se otkazam za nego kolku mnogu go sakam.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18897
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by winnie the pooh on 08.11.08 20:04

cekam da se preselime da ziveeme sami, pa ke vi kazuvam vo druga prilika, inaku vo vrska poveke on mene me iznenaduvase
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18930
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by lela on 09.11.08 10:25

Denes mu odnesov kafe vkrevet,i tivko go razbudiv,i se iznenadi,zosto nemam navika da mu nosam kafe vkrevet.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Lana on 09.11.08 14:52

Sto bi napravila ?? ... pa verojatno se .. Smile
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19633
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Emi on 09.11.08 22:11

добар одговор Лана, незнам што не би направила, а би направила СЕ
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by lela on 10.11.08 8:43

I jas bi napravila se za mm,
ama koga ke me naluti,bi ja zela oklagijata hihi da mu pokazam so nea sto se bi mu napravila. hihi
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Natalija on 10.11.08 9:01

Јас обожавам да си играм криенка. Еднаш ми купив подарок онака без повод и оставив листиња на сите страни. на едното пишуваше види во фиока, во фиока пишување види во плакар и така натаму. Го изнашетав ама вредеше. Малку детска постапка ама јас така си сакам да го изненадувам. hihi
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 18907
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Natalija on 10.11.08 9:05

А ќе аборавев. Еднаш кога бевме дечко и девојка ми испратив честитка за Нова година ( ептен жешка) на домашна адеса и без име, без ништо. Еднаш ми испратив порака за роденден од друг број на мобилен ама онака жешка и се разбира без потпис. Не дека тој немаше да погоди кој стои зад сето тоа, ама е интересно што сите посакуваат некој таен обожавател.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 18907
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Brane on 10.11.08 10:04

Jas bukvalno se samo da go pravam sreken kako toj mene. Za eden rodenden, mu napraviv torta, mojata prva torta i mi se pogoi, zemav sampanj i sveki, ja zatemniv prostorijata ja nopolniv kadata, i staviv preubav koktel od masla i kupki, i preubavo si pominavme, Samo drugiod den dobiv vospalenie na pluka:)

Brane
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 18183
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by lela on 18.11.08 12:26

Se bi napravila za mm,i najubavo mi e koga go gledam deka e sreken.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21352
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by tinyyy on 18.11.08 16:18

И јас би направила буквално се.Вчера му беше роденден му направив прекрасна романтична вечера со свекички и шампањ,
Сакам секој ден во животот да му го направам поубав од претходниот.
avatar
tinyyy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 33
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 18323
Registration date : 2008-10-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by SonjuS* on 18.11.08 16:19

И јас се би направила само да го гледам среќен и насмеан...
Кога тој е среќен и јас сум...
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by danielaval on 24.11.08 0:10

Za mojot sakan bi napravila apsolutno se samo toj da bide sreken
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 35
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 18219
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by ivi on 26.11.08 21:42

И јас би направила се за мојот сакан да е среќен и задоволен и да е секогаш насмеан,зашто го сакам повеќе од се.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 19100
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by SonjuS* on 26.11.08 21:44

I jas si go sakam...
i odvaj cekam da si go vidam vecerva baknez :dance2:
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19171
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by soledad on 17.04.09 21:03

koga ja zedov prvata plata mu rekov da izlezime do nekoj butik da si kupam nesto.i koga pojdovme mu kupiv bluza farmerki a za mene nisto ne kupiv.mnogu se iznenadi.mislese deka cela plata ke ja potrosam samo za mene.

soledad
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1063
Age : 29
Локација : DOMA
Расположение : vozbudeno i nestrplivo
Поени : 17866
Registration date : 2009-04-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by fibimk on 18.04.09 17:41

Zavisi od toa sto toj bi napravil za mene.... hihi hihi Prvenstveno toa zavisi od negoviot odnos prema mene! jas sum za toa...kako si zdrobil taka ke si srkas...... flower
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18904
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by ari on 18.04.09 18:51

sto bi napravila....mmm ne mi doaga na pamet ama znam deka bi napravila sv i veke go napraviv prviot cekor gi ostaviv moite u mk i dojdov da ziveam so nego!!
a i on mi ima napraveno mnogu raboti na primer dojde u makedonija samo na vikend zosto ne go pustaa od rabota poeke!!!
avatar
ari
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 184
Age : 31
Локација : daleku od doma....
Расположение : zavisi od vremeto...
Поени : 17784
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Mila87 on 18.04.09 20:21

Буквално СЕ , ќе направам за него, зошто знам дека вреди и дека никогаш нема да зажалам за тоа. На сета љубов и разбирање што ги добивам знам дека вреди за него да се направи и невозможното.
avatar
Mila87
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1068
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : добро
Поени : 18269
Registration date : 2009-02-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што се би направиле за вашиот сакан?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот