Родители и деца

Газирани сокови

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by rainbow on 23.09.09 15:44

газирани сокови не пијам никогаш ни како мала не сум пиела најчесто пијам џус или бистар од јаболко.
avatar
rainbow
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 340
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : podobro :)
Поени : 16920
Registration date : 2009-05-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Pipolino on 23.09.09 15:47

vo posledno vreme se davam vo koka kola obavezno po dve casi na den , znam deka ne cini ama sto da pravam Smile
inaku porano ic ne ja sakav koka kolata
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18084
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by delfin76 on 23.09.09 16:12

obozavam gazirani sokovi, a znam deka debeleat i posebno koka-kolata deka go zgolemuva pritisokot
izbegnuvam kolku mozam ama znam i da preteram ponekogas
avatar
delfin76
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2145
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : nevoobicaeno za mene
Поени : 18415
Registration date : 2009-02-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by mirecv on 23.09.09 16:30

Ние со мм обавезно 2л.кока кола дневно ја пиеме,ретко друг газиран сок освен во жештитните ако смениме со фанта Smile
Негазиран сок ептен ретко,скоро и да не пиам,некако не ми се фаќаат за душичката Very Happy
avatar
mirecv
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1212
Age : 40
Локација : doma
Расположение : Одлично
Поени : 18814
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by DijanaP on 28.10.09 22:33

sakam gazirani sokovi, no ne sum zavisnik od niv, no sepak poveke me osvezuvaat gustite.
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17006
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by saligrem on 06.11.09 10:45

Ne sum ljubitel na sokovi bilo gazirani bilo gusti. Poveke pijam obicna voda.
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 16384
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by monabombona on 07.11.09 16:29

Јас не сакам сокови, никакви ни густи ни газирани. Инаку пијам кока кола само кога имам мака со стомакот и ми помага.
avatar
monabombona
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 354
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : nasmeana, sakam koga ne e toplo
Поени : 16755
Registration date : 2009-06-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Janicka on 08.11.09 0:24

Koka Kola definitivno mi pomaga koga imam teskotii so varenjeto na hranata, inaku ne sakam gazirani sokovi, poveke sakam domasni

Janicka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 102
Age : 39
Локација : Sk
Поени : 17658
Registration date : 2008-12-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by adi on 08.11.09 0:26

Porano koga bev pomala piev samo gazirani sokovi,ama potoa prestanav zosto mi odbegnaa.Sega znam ponekogas da ispijam nekoja casa i toa najcesto e koka kola.
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 16556
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by kiki-riki on 08.11.09 0:29

обожавам газирано (штетно ама вкусно- ама еднаш се живее)
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16430
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот