Родители и деца

Газирани сокови

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by lejdi on 15.09.08 18:19

Газираните сокови не се воопшто пожелни за обични луѓе а не за трудници.Јас лично не ги обожавам бидејќи сметам дека не ми се потребни,а за некој цеден портокал би прифатила и тоа како.
avatar
lejdi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1028
Age : 34
Локација : skopje
Расположение : presrekna
Поени : 18133
Registration date : 2008-08-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Kinky on 16.09.08 10:00

Tatko mi i jas pred nekolku godini napravivme eden experiment so casa Coca cola i edna shajka.
Ja ostavivme sajkata da prenoki vo plasticna caska polna so Coca Cola.
Sabajleto, caskata bese nagrizana po rabovite kako da sme sipale kiselina, a sajkata 'rgjosana.
Tolku za "korista" od pienje gazirani napitoci.

Zamislete samo sto se slucuva so neznata sluzokoza na zeludnikot, posle casa gaziran sok:).
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19099
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by majuvce on 16.09.08 11:26

Леле, јас ова го гледав на тв, имаше на германската pro7 во емисијата Галилео, истото се случи со шајката кога ја оставија да седи цела вечер во кока кола! А исто и месо имаа ставено во кока кола и другиот ден месото беше изгризано. Пошто јас пиев многу кока коа и воопшто газирано, еве последно време многу избегавам да пијам. Можеби од сугестија, пред некој ден случајно ја задржав чашата со кока кола на устата повеќе и почна да ме гризи и да ми лути. Којзнае што има внатре. Ај пиј после...
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 18248
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by elena-d on 16.09.08 14:40

Mislam deka gaziranite sokovi ne se peporacuvaat na nikoj a kamoli pak na trudnici zosto se mnogu stetni po zdravjeto a posebno Koka kolata.Licno jas gi izbegavam i poveke pijam gusti sokovi.
avatar
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 28
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 18036
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by bibe85 on 08.10.08 12:11

од газирани сокови може да се напијам само фанта а најчесто пијам негазирани или ладни чаеви
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 32
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18021
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by veki22 on 14.10.08 10:15

jas si pijam koka kola i toa mnogu e sega ja otkazuvam [pa pijam bravo
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 17967
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by avanturistka on 16.10.08 21:12

jas najveke obozavam sok od visnjii toa od nektar lele najubav mi e me osvezuva sekogas.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18410
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Simona's mom on 25.10.08 22:04

Zavisnik sum od Koka kola :shame:
avatar
Simona's mom
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 571
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 18048
Registration date : 2008-08-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by winnie the pooh on 25.10.08 22:22

i jas sum slusnala deka se stetni osobeno svepsot, sodrzel nesto neznam tocno, i se trudam da gi izbegavam, ama nekogas koga ke mi se pripie bre koka kolce i toa od stakleno sise... poubav e vkusot otkolku od plasticno
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18315
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by ivi on 29.10.08 12:30

Најмногу ги сакам густите сокови,ама поретко знам да се напијам и газиран иако не ги сакам ич.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by tinyyy on 29.10.08 19:37

Јас сум зависник од кока кола особено во лименка ми има посебен вкус.
avatar
tinyyy
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 32
Локација : Не многу далеку од дома
Расположение : Среќно вљубена
Поени : 17708
Registration date : 2008-10-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by bica on 13.11.08 12:46

ние со мм сме зависници од кока-кола и фруктал сокче...нема јадење без нив......
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18282
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by sunset on 13.11.08 13:09

Ne pijam gazirani sokovi,nekogas se napijam edna casa koka kola koga mi dojde zelba,gusti sokovi retko,pretezno voda pijam
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 17846
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Mama Ane on 13.11.08 13:11

Јас сум зависник од кока кола, други сокови ретко пијам
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by marina_m on 13.11.08 14:45

jas i mm sme zavisnici na koka kolata i si pieme a i gusti sakam
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18044
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by jasmina i ace on 13.11.08 14:47

kakov gaziran sok od gusti nema nisto poosvezitelno i pozdravo
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17793
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Sanja_Ivana on 09.02.09 15:27

Nie nesakame gazirani sokovi, koga bev bremena retko piev i ako piev pretezno schweps tonik, toa mi e ubavo , drugo bljak, a negazirano pieme i toa dosta, osobeno sega koga dojam, mmmmmm nemozam da se "napojam" sto bi rekol mm Smile i voda normalno, ama sega mnogu ladna e tuka, grlo me fati i ne mi se pie!
avatar
Sanja_Ivana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 962
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : Onaka
Поени : 18853
Registration date : 2008-05-09

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Anjuska08 on 09.02.09 16:11

Ретко пијам газирани сокови,а можеби се одвикнав во бременоста, тогаш многу јадев свежо овошје. Пијам доста вода, а веќе кога пијам газираните сокови тоа е или Coca Cola или Schweppes.
avatar
Anjuska08
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1027
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : ОК
Поени : 17635
Registration date : 2008-11-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Dragana on 09.02.09 16:18

Nie site doma ne pieme gazirani pijaloci osven mineralna voda.Si pieme domasni gusti sokovi,kompoti i gotovi gusti sokovi vo tetrapak.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 31
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 18573
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by bubamara on 09.02.09 16:20

Јас најевќе пијам минерална вода или леден чај. Густи сокови многу, многу ретко, а газирани никогаш.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 18868
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by desi4ka on 08.09.09 1:13

pijam poveke negazirani sokovi a od gaziranite fanta pijam
avatar
desi4ka
Редовен посетител
Редовен посетител

Male
Број на мислења : 122
Age : 45
Локација : Gevgelija
Поени : 16108
Registration date : 2009-09-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by butterfly on 08.09.09 1:18

Веќе подолг период не пијам газирани сокови.Ептен на гости може малку да се напијам ама самиот организам не ми поднесува
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17293
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Barbie on 23.09.09 3:10

Se imam samo nekolku pati napieno gazirani sokovi i mi predizvikuvale grebenje na grloto.Ne se sekavam koga posleden pat piev.Veke ne pijam.

Barbie
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Локација : Skopje
Поени : 16717
Registration date : 2009-06-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by elena-d on 23.09.09 13:27

Gazirani sokovi epten retko pijam samo ako ideme negde na gosti, a poveke si pijam gusti ili pak domasni napraveni sokovi.
avatar
elena-d
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 646
Age : 28
Локација : Makedonija
Расположение : opusteno,trudnicko
Поени : 18036
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Zvezdicka on 23.09.09 13:30

Jas sum zavisnik od voda Smile
Sokovite doma mi stojat i se rasipuvaat. Osven domasen sok ne priznavam nisto. Ama za volja na vistinata domasnite se prepolni so seker pa i niv gi izbegnuvam.
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19036
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот