Родители и деца

Газирани сокови

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by mamicka211 on 17.06.08 18:17

јас се си пијам и од едните и од другите и тоа по многу,ама мислам најмногу се поправам од густите оти имаат шекери вештачки,па сега се трудам да пијам што почесто вода.

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 18440
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by mama on 17.06.08 18:45

Е од вода нема ништо поубаво.Јас пијам минимум по 2 литра дневно.
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18660
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by moja Ina on 17.06.08 21:54

И јас сакам газирани сокови повеќе посебно летно време. Ама бидејќи ја дојам Ина избегнувам и не пијам воопшто. Затоа сега најчесто си пијам вода. Густите ми се благи многу и невкусни ама затоа си пијам ледено чајче на вруќиниве
avatar
moja Ina
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 617
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18834
Registration date : 2008-02-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Emi on 19.06.08 15:03

Е убаво ме потсети Лидија за леден чај, не сум купила летово
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by ivi on 02.07.08 1:17

Jas pa ne obozavam gazirani sokovi,poveke sum za mineralna voda i toa so limon.Obozavam Gorska i Dobra voda.A gaziranite sokovi samo dujat i stvaraat zed.
avatar
ivi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 664
Age : 31
Локација : Skopje
Расположение : odlicnooooooooooooooo
Поени : 18485
Registration date : 2008-05-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by STAR * on 02.07.08 9:07

Јас од мојот омилен швепс преминав на Кока Кола само заради тие чашки не знам дали ја имате видено таа акција по повод европското првенство, да соберам барем 6 и се враќам на швепс, мада со проблемите со моите бубрези би требало да бидам по опрезна со газираните сокови ама кога душа ти сака бре што да правиш.
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 18945
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by BaMbYnA on 02.07.08 9:11

ic ne pijam gazirani sokovi ama jusovi tamanam bre Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18556
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by STAR * on 02.07.08 10:11

Леле алал да ти е , абе јас ич не можам а ги поднесам тоа џусовите , некако ми се бљантави без везе, а колку е поздраво такви да пиеме .
avatar
STAR *
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1596
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : еуфорично
Поени : 18945
Registration date : 2008-01-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by BaMbYnA on 02.07.08 10:16

more sto vika ane na eden post sok so bocki pa stvarno na jazik ne mi propaga hahaha a jus pretezno i doma nekad ke mi tekne zemam morkovi jabolka i lubenica cedam na sokovnik i stavam borovinki i sl ko gust epten gust sok ispaga i go stavam malku da se podzamrzne ama ne mnogfu ko onaka za krsenje da e ko sneg znaes i posle u tanivce i se ladam na avstraliska gorestina koga ke fatimore i asvaltive se topat Smile
avatar
BaMbYnA
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1174
Age : 33
Локација : Melbourne
Поени : 18556
Registration date : 2008-05-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by biljanag on 14.07.08 14:46

газиран сок пијам не многу ладен ама така средно и тоа исклучиво битер лемон или швепс а црни никако поготово ако е отворен пред еден ден ако се напијам ме боли стомак ама и онака не ги сакам мирисот на карамела и штетната ортофосфорна киселина и кофеин

а за чашките ги има секогаш за нова година и имам веќе 8 комплети 1 фанта и 4 од степчиња
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Lili on 14.07.08 15:00

Jas piev mn koka kola ,ama sega veke nikakov ne pija od gaziranite oti slusnav debeleele.E sega pijam samo sok od portokal i mama mi kaza za zelen i bel caj od jafa i takov pocnav da pijam mn se ubavi i dvata caja.probajte.
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 34
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18438
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by biljanag on 14.07.08 15:17

ако збориме дека приватните сокови се штетни бидејќи се прават со аспартам сахарин цикламат кои се заменски видови на шекер тогаш немојте да мислите дека онаа кока кола лајт е убава таа го има истиот состав мм има работено во сокара па овие работи ги знам добро исто и соковите за растварање барајте да има на нив шекер а не оние претходно вештачкине што ги наведов тие се и поретки од овие со шекер и поефтини
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by mama on 14.07.08 15:25

Lili напиша:mama mi kaza za zelen i bel caj od jafa i takov pocnav da pijam mn se ubavi i dvata caja.probajte.
Баш ми е мило Лили што ти се допагаат чаевите!
avatar
mama
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1745
Age : 36
Локација : Под сонцето!
Расположение : Veke ne sum osamena!!!
Поени : 18660
Registration date : 2008-06-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by obicna on 01.08.08 4:38

I jas sum po dzusot i najvejke mi se svigja. Nema veze kakov vkus, sekakvi sakam. Gazirano moze da pijam ama poretko (mi se due stomak), moze ednas mesecno da se napijam 2-3 casi coca cola. Inace slaba tocka mi e

Tuka ja nema. :(
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Juni08_Andrea on 01.08.08 5:37

Obicna ,kaj nas ovde podaleku ja ima ,kako kaj vas nema gazoza.ovde nema sto nema od makedonija.ima dosta nasi prodavnici,sladkarnici,burekdzilnici.Samo makedonska rabota ima i so pominat rok.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19289
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by obicna on 01.08.08 14:20

Tuka ima pindzur, ajvar, salati razni, bonbonjeri, tursko kafe, cokolado, cedevita, eurocrem, alva, tulumbi i t.n. Burek ima u edna prodavnica tuka no ne mi se svigja ic. I na maz mi ko otidov da kupam ne mu se svigja. Pojketo tuka ima srpski ili bosanski proizvodi. A ne mi se svigja epten zs se epten vestacki i fabricki. Primer kako ajvar, ne e crven, nego portokalest i POOOOOOOLN so luspi. A nema nekoj vkus... Edino skoro sto kupuvame e poli salama, tursko kafe i sirenje. Inace da ti kazam so pominat rok se pojketo svedskite raboti tuka. Deka ovie dujkanite se mali i se prazni non stop i celo vreme novi idat. Gazoza inace nikako nema... :(
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 35
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 19874
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by sonjamfk on 06.08.08 11:09

gazirani sokovi ic ne gi upotrebuvam a i ne sum mnogu po sokovite . poveke saka da se napijam caj, a vo isklucitelni priliki pivo ili belo vino.
inaku imam nizok pritisok i pijam kisela voda , isto i za bremenosta piev i od toa se custvuvav podobro . ja sakam gazozata i swepsot i ponekogas se napivam po malku no gledam da izbegnuvam bidjki imam potoa problemi. epten sum problematicna koga ke otideme na gosti ne znaat sto da mi dadat za pienje vikaat ama ajde voda ke pies hahhahhha
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18788
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by sashka26 on 06.08.08 16:05

Ne praktikuvam da pijam gazirano,osven koga sum na gosti i nemam izbor, koga e sezona najcesto pijam ceden portokal,ili dzus
avatar
sashka26
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 399
Age : 41
Локација : macedonia
Поени : 18438
Registration date : 2008-05-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by baby24 on 08.08.08 14:26

Jas bukvalno se davam vo gazirani sokovi pogotovo vo K.Kola da me stavis vo bure so gaziran sok suva ke izlezam od nego hahahaha .Znam deka se stetni i mm stalno me kara za da pijam dzus mi vika za sto ni sluzi sokovnikot da stoi za ukras hahah trebalo poveke vitamini da vnesuvam ali jas skrisum nadigni siseto od frizider i teraj rabota.Smile
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 34
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18343
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by rich_bitch1 on 08.08.08 15:10

и мене муж ми ме критикува што почнав мн со газираните сокови,особено кока кола.тој денес донесе тетрапак два литар од вишни(за крвта) а јас појдов и си купив кока кола лименка
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 19553
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Emi on 08.08.08 15:44

колку што знам газираните не се препорачуваат за трудници
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Emi on 05.09.08 22:57

сте го пробале ли новиот швепс....бљак
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by vesna velkova on 05.09.08 23:01

не сум го пробала и немам намера.Гаирано многу многу ретко пијам ама швепс.....најгаден ми е.Сакам само фанта
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18211
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Emi on 05.09.08 23:07

како растворен степ во кисела вода, стварно е гаден
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20296
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by hajdi on 08.09.08 13:53

ne gi obozavam gairanite sokovi, poveke gi sakam negaziranite, gusevi i voda
avatar
hajdi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 522
Age : 32
Локација : Kicevo
Расположение : odlicnoo
Поени : 17965
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Газирани сокови

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот