Родители и деца

Животот е краток, искористи го!

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Животот е краток, искористи го!

Пишување by kiki-riki on 31.10.09 18:07

никогаш не грабам големи парчиња од животот, едноставно се трудам да најдам уживање во малите секојдневни нешта, и мислам дека тоа е најдобар начин да се искористи животот

*немој да тагуваш за она што поминало, туку најди сила за она што останало и ти дава живот* отприлика вака беше
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16910
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Животот е краток, искористи го!

Пишување by saligrem on 11.11.09 9:13

Zivotot e kratok iskoristi go cesto ja koristam ovaa recenica. No ne sekogas mozeme da go iskoristime ne sekogas kockite ni se slozuvaat i nekogas ednostavno nemam sila da go napravam toa .
avatar
saligrem
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 40
Локација : Skopje
Поени : 16864
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот