Родители и деца

Синуси

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Re: Синуси

Пишување by Licka on 01.11.09 22:49

Dali samo po edna kapka od divite krastavicki se stava vo ednata nozdrva?

Licka
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 3
Age : 38
Локација : Makedonija
Поени : 15918
Registration date : 2009-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Синуси

Пишување by butterfly on 01.11.09 23:03

winnie the pooh напиша:mm imase golemi glavobolki kaj slepoocnicite i pozadi vo tilot, mislevme deka mu e od ocite nesto ama posle site detalni isituvanja na oci se konstatirase deka bolkata ne e od ocite, go pratija da snima sinusi i gi snimase pred nekoj den i jas denes doznav deka mu nasle cista na ednata strana,on uste neznae i sakam da prasam dali nekoj znae(procitav pogore pisuvase nesto) kolku e opasno i dali i kako se lekuva moram da doznaam nesto pred da gi imame konecnite rezultati,iskreno mnogu sum isplasena.

Истиот случај беше и кај мене.Премногу ме болеше главата во делот од слепоочниците,тоа беше неиздржлива болка и бев во ремедика ми ја снимаа главата.Излезе дека имам циста на едниот синус.Кога го прашав докторот за терапија ми рече дека спасот бил само одење на море.Јас правев многу инхалации и се зрачев на ламба и некако помина.Од тогаш еве скоро две години пу пу не ме фатиле а па не сум ни била да проверам што е и како е.Мене матичната исто ми рече дека доколку не ја смириме болката со инхалации и рачење постоело можност таа циста или сама да прсне или пак во болница со некое стапче кое го пикале во носот ја прскале цистата (леле ова како ти го објаснив hihi )
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17443
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Синуси

Пишување by winnie the pooh on 02.11.09 10:43

A moze da mi kazes kakvi inhalacii pravese? i se zracese na lekar ili doma i so kakva lamba?
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18465
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Синуси

Пишување by butterfly on 02.11.09 12:05

Матичната ми даваше некоја течност во шприц за да си правам дома инхалаци,ама сум правела и со камилица и со сол.Исто и за ламбата се зрачев кај матичната ама во најскоро време планирам да си купам,незнам точно за цена ама знам дека не е скапа ја има во аптека
avatar
butterfly
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1183
Age : 34
Локација : Veles
Расположение : измрено........преморено
Поени : 17443
Registration date : 2009-04-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Синуси

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот