Родители и деца

Кога сите други околу вас се трудни..

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Stefanija S. on 14.11.08 12:16

Иста сум и јас, не бери гајле, од кога почнавме да планираме бебе, капка алкохол не пробал, сега ми е златото на преживување :kafe:
Не смее, сум му кажала дека мора да внимава што внесува во организмот, исто и јас внимавам.
Некогаш жал ме фаќа, другарите ќе се соберат во кафана а он со вода седи или со сокче.Имаме едно другарче што стварно воли добро да попије :glup: и мм ми вика а што другар ми не да пие суши, а дома 3 деца има!!!
Така е тоа, нема правило
Stefanija S.
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18883
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 14.11.08 12:20

е кара така треба ама и они се души бре...имаат и они денови кога се уморни и кога најмалку што сакаат е секс....ми вика бицо ти само да шириш нозе имаш работа а јас трба и да го кренам....а стресен ако бил денот или се нервирал нешто малку потешко им оди со кревањето......
bica
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19377
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by natali on 14.11.08 12:26

Dobro taka e na nas ni e polesno ama i nie treba da se potrudime za da im se krene i toa barem ednas vo denot.MM mi vika minatiot mesec abe zlato ti da ne pies nekoj apcinja,toj doktorot da ne ti prepisal nekoj za da te teraat samo na seks ovoj mesec rastur me napravi pa imaj dusa ili dva dena nema da dojdam doma,abe se umrev od smeenje i moze cela nedela se zafrkav so nego
natali
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19711
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 14.11.08 12:26

Abe zenski,vie mnogu torturi ste vovele hihi ,ne smee ova,ne smee ona.Opustetese i uzivajte vo krevet .

Ako treba da se fati,ke se fati,dali ste se seksale 1 vo mesecot ili
100 pati na den isto ti e.Sto pomalku se optovaruvate pobrzo ke bide.
lela
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21832
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Stefanija S. on 14.11.08 12:29

Леле , па колку кавги има ако ми рече НЕ, леле, каков стресен ден, ништо не признавам, дури се нервирам и му викам :така значи,како дечко и девојка не можеше да ми одолееш, сакаше нонстоп, а сега не можеш, ти се спие, уморен си.....мора да си фатил друга и за тоа немаш потреба....и он ми вика, каква потреба, какви глупости, абе вика ти не сфаќаш дека ме исцеди, пола човек ме направи, види колку ослабев......и ајде ќе го измолам некако да биде по мое,да имаме:-)))) ...... и после одма заспива, а мене пак не ми е погодено, па почнам: немаме романтика, веќе не е како порано, ти одма си заспиваш, треба јас да те молам, а он ми вика: јас Стефи ако поживеам уште некој месец добро е, ти ќе ме умреш, душа немам во мене....само на секс да се мислело, што ти е тебе, ненаситна си станала, ееј,жено ,полека, ако вака продожиш со друг ќе си го правиш...е тогаш јас прскам од смеење и како да му се лутам...па и кога жално ќе ме погледне..му викам, јас тебе да сум ти маж,леле, леле што ќе ти правам, па нема да можеш на нозе да застанеш....
Stefanija S.
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18883
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 14.11.08 12:35

A sto mislis deka jas nemam zelba?
Imam,ama mora da se opustam.
Mene vo fevruari mi se sluci psihicka bremenost,i toa 2 mes.,pa posle site me karaja i doktorkata mi rece deka vaka nisto nema da postignam,samo go usporuvam momentot koga treba da bide.
Zatoa opusteno,koga treba da bide ke bide.
lela
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21832
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 14.11.08 12:42

Srce moe od sabajle samo za toa se "seguvate",a so toa kolku i da nesakas svesno podsvesno e tuka vo mislite.
I sega jas malku da se poseguvam,kutri maz tvoj,ostajgo coveko neka pospija malku,i taka spermata e pokvalitetna posle den bez seks.
lela
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21832
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 14.11.08 13:23

ке спиеме на старост, а сега ќе правиме бебе па шо сака нека биде. А вистина е тоа што напиша лела, дека после 1 ден пауза спермата е поквалитетна? Супер ако е така, вчера не правевме ништо, а денес има да биде растур krevet
kara
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19499
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 18.12.08 20:26

zdravo
jas sum nova na forumov i ja imam istata maka kako vas. jas sum so dva abortusa pozadi mene.prvata bremenost pominav bez kiretaza, avtorata vo koja nosev bliznaci so kiretaza. zabremenuvav mnogu lesno ama i gi gubev decata.sega cekam da pomine uste eden mesec pa da se fatam za rabota. dodeka cekav da pomine vremeto za da pocnam da se spremam za nova bremenost, site moi koleski bea bremeni i site razgovaraa samo za nivnite bremenosti i za nivnite deca. menr voopsto ne mi bese krivo samo me bolese sto mene mi se sluci toa. samo ajde si vikav so gospot napred cim sum zabremenila ke zabremenam pak i ovoj pat se nadevam ke ja iznosam bremenosta do kraj
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Natalija on 19.12.08 8:16

Zdravo Dulce i dobro dejde na forumov. Mnogu dobro znam kako e cuvstvoto koga site naokolu se bremeni i postojano zboruvaat za toa. Ama znam i deka ti povtorno ce si zabremenis i ce si ja iznosis do kraj bremenosta. Ti posakuvam mnogu sreka nabzo da uspees. Gospod e golem.
Natalija
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 37
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19387
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 19.12.08 13:14

Добредојде Дулче! Тука имаш загарантирана дружба.... Жал ми е за тоа што прочитав погоре... два абортуси се голем психички удар за самата личност... меѓутоа, само позитивно... и се ќе си дојде на своето место... кога сите околу нас се трудни... тоа исто така мислам дека е пред се под влијание на психата... затоа што, јас лично, дури не се замарав со правење бебе со мм... воопшто не ги приметувава трудните жени кои минуваа покрај мене... но, сега... и тоа како ги приметувам и им се восхитувам... ме радува тоа... но и понекогаш сум љубоморна морам да си признаам... но тоа ми трае кратко, зашто знам дека и ние со мм имаме наша среќичка... која ќе дојде кога ќе сака дедо боже... затоа веќе не се замарам и не дозволувам да ме обземаат никакви црни мисли... само напред и позитивно... со работа во krevet krevet krevet krevet малце почесто... и оп, ќе дојде бебушот... :kis heart: бацки до тебе и до Натали... која вчера ни беше потиштена малце... и насмевка на лице... ве гушкам и ве сакам многу.... :big hug:
kara
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19499
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Lili on 19.12.08 13:18

Ah.....znaes site koga se vo iscekuvanje i ne uspevaat lesno da dojdat do bebence se naogaat sekogas vo ista situacija!I jas pred da ostanam bremena mislev deka sekoja zena e trudna,samo jas ne!a kako so veli Kara,pred toa voopsto ne gi zabelezuvav!
Ti drzam srreka i se nadevam forumov ke ti donese sreka kako i na mene!
Lili
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 35
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 19533
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 19.12.08 18:16

zdravo jasmina i ace. pa nema nekoja posebna polozba, vazno e posle cinot da lezis edno pet min. na grb, so pernice pod zadnikot.da bidam iskrena kaj mene se fati od odma i prviot i vtoriot pat bez nikakva pernica, taka da nema pravilo. abe kako sakas prai bitno e da bidne rabotava. pozdrav
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 19.12.08 19:38

kara kako si, daj be kazi nesto raspolozi me, denes nekao sum utepana cel den mi se povraka a i nekako sum nafrlana po celo lice si vikam sto ke e ova (a ni nakraj pamet ne si stavam deka mozwebi sum trudna)aj sto saka neka bide, sto i da e ke mi bide strav. sega i da sum bremena nema da znam dali da se raduvam ili da se sekiram, posto dva pati se raduvav kako luda i mi se slucija bezvezni raboti, pa sega si vikam ako sum ke se pravam kako nisto da ne e , e vise koga ke vidam stomak, nekade petti sestti mesec e togas ke ve castam site
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Sara on 19.12.08 23:19

Колку сум станала емотивна во врска со желбата за бебуш што се расплакувам секој пат кога покажуваат бебе на тв, особено затоа што едно изгубив. А дека сите околу мене се трудни, па и не се баш сите, среќа немам некоја поблиска другарка трудна па се тешам некако, ама секој пат кога ќе дознаам дека некоја е трудна некако тешко ми паѓа, а зошто не јас?
Sara
Sara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1006
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : среќно :-):-):-)
Поени : 19479
Registration date : 2008-11-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by natali on 20.12.08 10:00

Taka e sekoja od nas eden den ke se izraduva i ne treba da se razocaruvame koga ke slusneme deka nekoja duga zabremenila,a me interesira dali sekogas otkako ke zavrsite so vodenje ljubov spiete ili stanuvate,jas skoro sekogas stanuvam abe za baksuz togas se mi teknuva da napravam i neznam toa dali ima nekakva vrska sto ne zabremenuvam,stvarno ovie denovi mi se mnogu teski i nekako padnata sum vo depresija ama mi doagaat plodnite denovi moram da se opravam i da pocneme so rabota i se nadevam Gospod ke mi pomogne zosto stvarno veke pocnav da poluduvam,ne da sum nervozna sama sebe nemozam da se podnesam a ne nekoj drug da me podnese
natali
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19711
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 20.12.08 18:06

nemas gajle natali, ne se sekiraj se ke si bide i nema vrska spienjeto ili stanuvanjeto odma posle vodenjeto ljubo v, kaj mene dvata pati se fati od prva koga voopsto ne mislev na zabremenuvanje, i koga mi bese seedno, a sega koga sakam i koga se nerviram okolu toa (eve veke tri meseci)neke, zato otpusti se se ke bide
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by jasmina i ace on 20.12.08 18:30

jas narabota samo si isprakam trudnici a mene nikako da me ispratat!!!!!!!!!!!!
jasmina i ace
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 35
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 18888
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by peperutka on 20.12.08 18:38

eh tesko e koga site okolu vas se trudni ili imaat bebence sreken si zaradi niv sto stanale roditeli im se voshituvas i pomalku se custvuvam i tazna zaradi toa sto moite pregratki seuste gi delam samo so mm a ne i so nekoe malo nezno bebence tesko e
peperutka
peperutka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 18990
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 20.12.08 19:57

peperutke sto se sekiras ti kolku sto citam si samo sedum meseci vo brak , a toa e mnogu mal period za da se sekiras sto ne si bremena. ke dojde i tvoeto vreme ne se sekiraj.podobro e malku da se oddolzi i da bide se v red otkolku odma da se fati i da ne e vo red (jas na primer odma istiot mesec koga se zedov zabremeniv ama imav spontan, posle toa pak zabremeniv so bliznacii i pak spontan),za na kraj da se utvrdi deka sum gi gubela decata od bakteriite koi gi imal maz mi. sega e se super i sum vo nova borba. a vo brak sum edna godina i pet meseci zatoa ne se nerviraj sekakvi raboti se desavaat inaku moj sovet ti e so ogled na ona sto jas go pominav da si napravite ispituvanja i ti i maz ti za da se si bide ok, a i ti da si si mirna
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 21.12.08 14:20

еве сум и јас .... дури сега најдов малку време за форумот... абе работиме цел викендkrevet krevet krevet krevet krevet ... преморена сум и немам време за ништо друго.... hihi .... а вие? работите? не се замарам со плодни и неплодни денови... баш месецов воопшто на тоа и не пазиме... и поубаво ни е и на двајцата... па што е тоа... како темпирани... и притисокот посредно сепак се чувствуваше... барем до претходниот месец... а сега, не дека не мислиме... ама малце порастеретени сме... кога сакаме ... тогаш.... а прилично сакаме и двајцата... зачудувачки е... туку ај да не се фалам многу... да не плачам на крај... не дај боже.... како сте вие? Дулче, Натали, Леличка.... Бици-трудно едно кај си? Не не дружи веќе во темава... ќе ја искршам кога ќе ја видам.... hihi hihi ... пеперутка, за тебе еден добронамерен совет... обиди се да не мислиш на тоа кога водите љубов... па те молам, сепак се обидувате само три месеци... тука на форумов има луѓе кои со години се обидуваат па не им успева... почекајте малце... и се ќе си дојде на свое.... само позитивно....
kara
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19499
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by peperutka on 21.12.08 21:40

pa ne znaci deka ako sum vo brak sedum meseci deka tolku i se obiduvam da ostanam bremena ne gi sledite moite postovi ocigledno ne se ni sedum ni tri meseci nema vrska jas mislam deka na forumot sme da si gi podelime svoite grizi, zelbi da najdeme odgovor na nekoi prasnja i da dademe na nekoj sovet podrav do tebe kara ama gledam deka i ti se zamaras so toa iako mi velis jas da ne se zamarm i da se opustam posto eve citam kazuvas kako si rabotite ne smetate denovi i.t.n vistina e deka site se zamarame koj poveke koj pomalce znam deka tuka ima luge koi pominale i seuste pominuvaat trnliv pat do bebence pa zatoa i sme tuka devojki sekoja da si ja olesni dusata i da dobie nekoi informacii pozdrav
peperutka
peperutka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 18990
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by dulce on 21.12.08 22:14

peperutke vo pravo si.megutoa i ova e eden vid na pomos i podrska. navistina nikoj ne moze da znae koj kolku se obiduva,am sepak ima luge koi se obiduvaat so godini pa nisto, toa sakavme da ti go posocime so kara, ama ocigledno loso si svatila.a za postovite ne mozev site da gi procitam do eden pa samo sto staviv internet i sega go najdov forumov.
dulce
dulce
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 132
Age : 37
Локација : skopje
Поени : 18408
Registration date : 2008-12-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 22.12.08 9:43

пеперутке.... не се лути, душо... можеби и јас не сум дочитала добро... признавам и јас сум цела збунета... со сево ова... ама немав лоша на,ера... тука сме сите со истото... не можам да кажам дека се замарам... ама не можам и да кажам и дека не мие гајле за бременоста... па нормално е да размислуваме за тоа...меѓутоа, ако истото премине во оптеретување... е тогаш имаме проблем... тоа ми беше поентата... а сепак не сме ни престарени па ајде да се нервираме... кога ќе останеме трудни... па има жени кои на 45 години останале трдни и родиле здрави и прекрасни дечиња... ајде само позитивно... и се ќе биде како што треба...
kara
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19499
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by natali on 23.12.08 10:43

Ajde Kara i ti malku potrudi se,ne go voznemiruvaj i ne se raspravaj so maz ti i ke bide turbo,a otkazuvanje nikako,jas godina i 2meseca napraviv i uste malku nervi mi ostanaa
natali
natali
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 454
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19711
Registration date : 2008-04-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот