Родители и деца

Кога сите други околу вас се трудни..

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 04.11.08 15:14

Abe ovaja mojava ne razbira,sega zacuti a znaete zosto?
Stalno ko ke pojdevme negde,na rodenden,krstevka.....i taa ke gleda koga Ivo ne e vo blizina i ke pocni:ajde sto cekas,koga ke ragas?se do sega skoro koga bratucedmu od mm ne ja slusna i i veli treba nekoj da go napravi.
Zacuti zena ,ni A ni B,mozda si pomisli deka nesto ne e vo red so sinje,iako nie dvajcata se pregledavme i se e ok,vazno jas sum mirna sega za sega.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21627
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by majuvce on 04.11.08 15:34

Мене ме мачат мислите дека не ме бива за ништо кога ќе видам бремена жена....
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 04.11.08 15:42

Majuvce,od kade takvi crni misli.
Ke bide se ,Gospod site ne saka,nekae zabaeno da nee zaboraveno.
Ajde malku pozitivni misli.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21627
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 04.11.08 15:47

само позитивно јас непаѓам во депресија кога ми е пишано тогаш....сега нема да се оптеретувам а и мм вика кога ке биде ке биде.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19172
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Kinky on 04.11.08 15:54

Толку ми се ниски тие "мудрости" од свекрвите...
И јас на времето добив една понуда од мајката на маж ми, ми предложи да ме однесе на бајачка. И кажав дека нас работата не ни е за бајачка туку за уролог, и дека нејзиниот син има проблем кој го влече уште од војска. Проблем за кој таа знаела, а ништо не превзела цели 15 години за да го излечи, туку дозволила со време тој да еволуира во стерилитет. Кога го слушна тоа, си ја затвори устата и повеке не се огласи на темата "внуче", тоа и беше прв и последен пат да ми каже нешто.
avatar
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 3821
Age : 43
Локација : во земјата на чудата
Поени : 19989
Registration date : 2008-08-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by majuvce on 04.11.08 16:12

така се почуствував вчера откако по којзнае кој пат видов само една глупава цртичка на тестот, а исто така вчера ја слушав колешката како ми кажува дека си го видела бебенцето на ехо...и како да се почуствувам освен безвредно....
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Natalija on 04.11.08 16:21

Majuvce potseti me ako sakas, kolku godini trae tvojata borba i koja e dijagnozata?
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19182
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by majuvce on 04.11.08 18:34

4 години се борам за да добијам бебче...а инаку проблемот е што не ми прскаат фоликулите и ми се прават цисти.
avatar
majuvce
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 432
Age : 38
Локација : да знам и самата каде сум, добро ќе биде...
Расположение : средно жалосно
Поени : 19138
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 04.11.08 20:32

Majuvce,nemoj taka,i za toa ima lek.Jas imam bratuceda koj go imase istiot problem pa rodi 3 kerkicki.Samo strplivo i so dobri misli.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21627
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Janaxxxx on 04.11.08 21:17

Женски знам дека не ви е лесно и моѕам да замислам како е мада усте не сум почнала активно да се мислам на таа тема ама едно е битно да не губите самодоверба и само опуштено и све ке биде колку повеке сте во стрес толку полосо пробајте барем еден месец да се с... беѕ да мислите дали ке биде или небарем така сум слуснала од многу жени дека баш кога рекле епа со сака нека биде тогаш баш бидувало, све е психички освен ако нема неѕнам ти какви болести. поздрав и храброоооо
avatar
Janaxxxx
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 36
Локација : Nekade po Evropa!
Расположение : Ubavo
Поени : 18878
Registration date : 2008-11-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Natalija on 05.11.08 8:29

majuvce напиша:4 години се борам за да добијам бебче...а инаку проблемот е што не ми прскаат фоликулите и ми се прават цисти.

Да, Мајувче тоа е голем проблем кој прави да се чуствуваш безвредно. Ама кого наштетуваш со тие лоши мисли, само себе си. Проблемот е тука ( да потсетам дека сите имаме по некој таков, кој потежок кој полесен). Ти треба да пробаш да се одржуваш здраво, за да можеш да се соочиш со тој проблем кој не по твоја вина го имаш. Значи ако животот ти дал лимон, ти направи лимонада. Ако проба да направиш се што докторите ти кажаа, тогаш само биди спокојна и чекај. Господ никого не заборавил, па нема ниту тебе, што е твое ќе си дојде. Поздрав до тебе, знам дека тешко се прифаќаат совети, ама учи од мојот пример. Триста болести си направив секирајќи се зошто и јас неможам да забременам и пак ништо не постигнав.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 19182
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Stefanija S. on 05.11.08 8:36

Девојки денес е толку многу напредна медицината што јас немам никаков страв. Да знаете дека сите Ве гледам (и јас сум во таа група :-)))) ) како трудници, е сега која овој месец, која наредниот, која ќе фатиме воз за нередната година, важно храбро да живееме.Никогаш нема да се предадеме, тоа е една пречка во животот за која сум сигурна дека еден ден ќе ни биде минато. А утре кога ќе ни пораснат децата и ако се погодат непослушни ќе им кажеме само колку тешко сме ги добиле и по кој трнлив пат сме минеле, па нека размислат кого ќе нервираат(сакам малку да ве расположам)
Поздрав и среќен ден krevet
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18678
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Brane on 05.11.08 8:51

majuvce напиша:4 години се борам за да добијам бебче...а инаку проблемот е што не ми прскаат фоликулите и ми се прават цисти.
I jas imav takvi cisti, i trebase da pijam nekoi hormonski apcinja za da mi pukaat pobrzo, no ostaviv taka i za nekolku meseci mi pominaa i sega gi nemam, ne bi trebalo da se strasni samo ke ti kasni i ke nemas redovna ovulacija

Jas mislam i deka i porano sme gledale trudnici i bepcinja ama ne sme
obrnuvale vnimanie. A sega toa ne okupira, i se ni paga vo oci, a ne
pecka vo srce. A vie imate problemi so svekrvite, a jas so svekorot
nisto nas ne ni vika, no koga i da go slusneme tivko zboruva neznam jas
so cekaat da ostarat.ili povazna im e rabotata.A svekrvami raboti na
ginekologija i koga i kazavme da odam na ispituvanje mi vika prvi mm pa
posle ti.Kaj nego se pobrzi ispituvanjata.

Brane
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : i taka i taka
Поени : 18458
Registration date : 2008-10-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by peperutka on 08.11.08 21:40

stvarno e tesko i se poveke raste i zelbata za bebence i stravot deka nikogas nema da stanam majka i si velam a be kako nekoi zeni a be ke legnat so maz i trudni se alal da im e zosto mora preku poteskiot pat da pomineme
avatar
peperutka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 119
Age : 37
Локација : makedonija
Расположение : kako sakam
Поени : 18785
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 12.11.08 15:23

немислев дека и јас ке ја заприметувам толку многу сеекоја трудница...ама последниот месец почнав да заприметувам и тоа многу трудници или мајки што имаат мали бебенца.....од една страна почнав многу да се нервирам што ни јас не сум една ид нив ама здравје Боже се надевам дека Бог нема да не заборави.......
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19172
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 13.11.08 9:06

Nema Bice da ne zaboravi Bog ni nas,samo veruvaj i pozitivna bidi.Vidis trgna na forumcevo so trudnicive,skoro sekoj den se slusaat ubavi vesti,pa veruvam ke dojde denot koga i nie ke mozime da se pofalime i da se raduvaat so nas.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21627
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 13.11.08 9:19

лела знам дека ке дојде денот кога и ние ке си ставиме тикерче и ке броиме кога ке ни се радуваат и на нас....само знаеш,понекогаш и нашата сила и трпение затајува.....јас сум позитивна по природа...ама знае понекогаш многу да ме погоди ова што со мм се трудиме да имаме бебче а тоа никако да се фати......е тогаш си почнувам со обвинувања сама на себе...па на мм му викам дека треба повеќе да се труди....а знам дека и двајцата го даваме максимумот....ајде знам дека ке биде....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19172
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by lela on 13.11.08 9:22

E bica te razbiram,i mene mi se slucilo milion pati taka,ovde ima zeni koi se trudni so vtoro,treto a jas so prvo nemozam,ama toa e ,se e vo Bozji race koga toj ke odluci togas ke bidi.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21627
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 13.11.08 10:46

И јас веќе не размислувам премногу. Па што е тоа мислење до оптеретување и замарање на самата и себе и на мм. Е сега веќе нема. Решивме да уживаме во водењето љубов, па ако треба да се фати, ќе се фати. Што можам повеќе да направам од тоа, освен искрено да си го сакам мм и да си водиме љубов? Се надевам дека ќе биде наскоро и кај мене и кај сите нас на форумов што нестрпливо тоа го очекуваме. Па женски, ајде да се фрлиме на работа! ова ни е шанса нај опуштено да имаме односи без да се пазиме. Ајде, да ве насмеам малце krevet krevet krevet Чао и уживајте!
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19294
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 14.11.08 9:51

кара во потполност те потпишувам и не сакам секој месец пред да добијам да проаѓам низ агонија....не се замарам...сакало да добијам или не.....па стварно сами си се оптеретуваме си правиме еуфорија од ништо и после се разочаруваме...па не е должен и мм да трпи тортури заради мене.....само опуштено и ке видиме ке даде Бог и ние да се радуваме....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19172
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 14.11.08 10:48

Епа бица шо да правиме кога немаме компас од ова. Па не сме го поминале до сега. Прв пат ќе ни биде. И нормално е да прашаме се и сешто. Па макар и да е смешно. Ќе ги насмееме и другите. Ама навистина ме интересира тоа,па редно е веќе да го погодам денот. Минатиот месец бев целата како претепана од водење љубов. Почнав на работа да одам во 9.30 наместо во 8. Хронично ненаспана и неодморена бев. па не сакам пак месецов истото да го поминувам. Мора да има нешто, некој начин, некоја финта. Па како бе кај некои се фаќа од прва? А кај нас не може, со судни маки? Не е фер.
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19294
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by sonjamfk on 14.11.08 11:03

i jas taka vikav ne e fer. se dodeka pravev kako vas nemase nikakvi rezultat ,ama bas nisto. koga krenv race od se, se opustiv i rekov gospode ako saka da bide ok, ako ne ,do mene sto bese napraviv se ,sega ostavam na tebe , i za cudo gospodovo se fati.toa e receptot, barem kaj mene.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 54
Локација : skopje
Поени : 19678
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Stefanija S. on 14.11.08 11:54

Со солзи се смеам, а колегите поима немаат што е, зјапам во компјутер и се смеам, ќе си речат одлепила колешката.
Биле добра си, по двапати си бараш, јас дури еднаш си намолам, добро е...еднаш ми вика мм добро Стефи,па ја не сум Сингер машина, не можам..разбери секој ден ајде па ајде, а јас пуста деновите да не ги испуштиме плодни.А и него го пореметив и стана како некое женче, ќе специјализира гинекологија.А престанам да му барам и знае,ми вика што сега не ти се плодни денови,затоа си толку кротка,...смешки сме
Поздрав и за Соња , стварно ме расположивте, супер сте ми, само така ,по ведро
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18678
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by bica on 14.11.08 12:10

стефи стварно е така.....ме зеза мм ама знае дека и претерувам по некогаш....знаеш дека има забрана за идење у кафанче и пиење или ако иде да пие кисела вода....еве ти пр... ми се јавува и ми вика јас сум у крчмиче пред зграда...и мене оп одма косата нагоре да непие алкохол зашто тоа убива сперма...и ми вика ке седнам малку со друштвово...ама кисела водишка ке пијам....гледаш шо сум му направила жива катастрофа сум....а претходниот понеделник се собрале у фирма со газдата и пиеле едно две виски да знаеш колку бев лута два дена не му зборев и му збранив цинк да пие....зашто демек за џабе ги трошел....катастрофа сум....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 19172
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by kara on 14.11.08 12:16

абе смејте ни се вие само акоSmile и јас сабајлево му давам знаци на мм ама дали оти беше полу рассонет :spie: ич ама не ни изреагира. абе го галам го допирам ама ништо. ама после ќе види тој, па шо маж е ако се жали од секс. ...па тие секогаш се ненаситни а сега кога има можност да прави што сака и колку сака опуштено без ич стегање и пазење, тој ми изведува... и синоќа бил изморен... леле за грев си му викам, да не сакаш да те жалам зашто треба да се измориш од правење бебе? А вечер ќе си го земам делот и за синоќа што не направивме ништо. :zesko: :shoked: :c,c,c:
avatar
kara
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1111
Age : 36
Локација : Makedonija
Расположение : прекрасно е да си мама
Поени : 19294
Registration date : 2008-09-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога сите други околу вас се трудни..

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот