Родители и деца

Што знаета за негата на новороденчето?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by lela on 28.10.08 10:34

Proverete kolku znaete za izgledon,negata i potrebata na vaseto novorodence.

Ovde mozite da proverite:

www.bebac.com/index.php?show=test&parti=show&int_testID=5
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 45
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 19997
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by macush88 on 23.11.08 22:46

јас имав 22 поени
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 17188
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by Mimi on 23.11.08 23:01

Vas rezultat: 30 od 30 poena.

Odlično znanje.
Сама го пораснав детето, сигурно дека знам Smile
avatar
Mimi
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 286
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 17346
Registration date : 2008-08-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by macush88 on 23.11.08 23:02

не мамиш? хахаха. бравос јас згрешив кај пелените. ама и двосмислени се прашањата оти тие се стандарди а секое дете е различно. јас тестот спрема досегашното искуство со Лина, го правев
avatar
macush88
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 309
Age : 29
Локација : Bitola
Расположение : 5ка
Поени : 17188
Registration date : 2008-08-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by ZeleniCka on 23.11.08 23:47

Vas rezultat: 16 od 30 poena


Ehe i ova e super, so ogled na toa sto nemam bebe Very Happy
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 17750
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by SonjuS* on 24.11.08 2:48

Vas rezultat: 18 od 30 poena.

haha sum znaela nesto.. Very Happy:D
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 31
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 17816
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by sunset on 24.11.08 9:27

Vas rezultat: 24 od 30 poena.

Odlično znanje.

Ne e loso
avatar
sunset
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 556
Age : 40
Локација : mkd
Поени : 17106
Registration date : 2008-10-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by rich_bitch1 on 28.11.08 14:32

20 poeni
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 30
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 18813
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by jasmina i ace on 28.11.08 14:38

20 poeni a nemam bebence pa dobro e dobro napreduvame
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17053
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by Emi on 30.11.08 13:19

исто ккако sunset
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 19556
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што знаета за негата на новороденчето?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот