Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14872
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 10:13

Ima dosta mazi koi znaat da gotvat,no ne cesto i doma toa go primenuvaat.
Mm znae samo da si isprzi meso ili jajca,ama zatoa pravi najubavi palacinki na svetov palacinki no retko,veli mene mi se tvoite ubavi samo za da ne pravi.
Dali vasitem gotvat i sto sakaat da spremaat?
Вратете се на почетокот Go down
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4537
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: екстра
Поени: 14095
Registration date: 2008-05-05

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 10:32

mojot znae jajca i kompiri da przi
Вратете се на почетокот Go down
obicna
Дежурна форумџика
Дежурна форумџика


Female
Број на мислења: 4100
Age: 32
Локација: Дома си е дома
Расположение: Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени: 14009
Registration date: 2008-07-18

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 10:55

MM znae da pravi rebra, toa toj mene me ucese. Jas go nauciv kako se praat noodles, spageti za ko ke e sam. Povejke si przi jajca i virsli. Inace za pomos ko ke go viknam pomaga, denes mi pomagase slatkite sto gi praev da gi macka so jajce, isto mu stavi tie zrnata sejker. Da ne mu kazis ne mu teknuva da pomogni, ne deka ne znae. Smile
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12545
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 11:15

mojot poveke e po skarata,toa epten go biduva.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12440
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 11:16

Pa devojki dali znaete deka najdobrite kuvari se mazite.Mojot znae da pravi se osven mandzi no ne cesto.Sega pocna sekoja nedela da ni pravi rucek skara ili da ni spremi riba.Za toa e specijalist
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
sonja colakova
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 577
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: љубопитно
Поени: 12008
Registration date: 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 11:24

Мојот знае скоро се ама полесно му е кога тој ќе кажува а јас да правам. Инаку ако не најде маана не е жив.
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Extreme Pozitive
Extreme Pozitive


Female
Број на мислења: 1823
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: блесаво!
Поени: 12218
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 12:01

Исто и мојот маж, секогаш се плетка во кујна и кога сака нешто да направи ми вика Ај ти женичке, исецкај ми се, а јас ќе го правам. И двајцата уживаме во многу мирудии. Инаку, знае многу работи да прави, а обожава да направи некој специјалитет.
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13234
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 19:03

Ne pravi mandzi, ama meso, skara, palacinki, se sto ne se vari vo tendzere, znae, i pravi.
Вратете се на почетокот Go down
Svetlana
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 527
Age: 37
Локација: повеќе на работа
Расположение: кога како
Поени: 12130
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 19:30

Скарата е негова работа, секогаш тој прави, и друго знае да зготви но само кога јас немам време, а тек какви палачинки прави прсти да излижеш.
Вратете се на почетокот Go down
veki22
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 457
Age: 29
Локација: skopje
Поени: 12102
Registration date: 2008-08-19

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:01

bravo za vasite mazi mojot osven jajca i makaroni da si svari drugo nisto ne znae nitu pak mi pomaga ama pa barem ne mi se pletka niz kujna i sekogas sto i da zgotvam ne mi naoga maani
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14872
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:05

I kaj nas skarata ja pravi mm i toa na tenane so kef.
Duri si izida i kukicka "pecana" za pecenje prase i skara pravenje.
Вратете се на почетокот Go down
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 141
Age: 33
Локација: pred kompjuter
Расположение: odlicno
Поени: 11923
Registration date: 2008-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:24

Само за скара и за салати!
Ееееееее, салата прави, абе мајстор, ептен добри.
Вратете се на почетокот Go down
sonja colakova
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 577
Age: 36
Локација: skopje
Расположение: љубопитно
Поени: 12008
Registration date: 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:27

Еве како изгледа прасето на мм

Photobucket
Вратете се на почетокот Go down
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 141
Age: 33
Локација: pred kompjuter
Расположение: odlicno
Поени: 11923
Registration date: 2008-09-18

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:42

ЕЕеее, Соња шо убаво, алал да му е, секоја чест,а мојот се вади на плескавици и вешалици:-)))
Прасе, е вака, цело на ражен:-))))
Вратете се на почетокот Go down
hormonce
Extreme Pozitive
Extreme Pozitive


Female
Број на мислења: 1823
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: блесаво!
Поени: 12218
Registration date: 2008-08-31

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 21:58

Соњичке, немој сега посабајле вакви работи. Да не заѕвониме на врата со пакет вино hihi
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14872
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 22:07

I mm uziva i pece taka mali prasenca,za Bozik i Veligden obavezno,kako tradicija mu e a i po zelba ko ce mu se prijadi.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13074
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 22:14

Знае да зготви се. И да не знае ќе потпраша нешто и ќе експериментира. Се што ќе зготви е многу вкусно, ама кујната после тоа е бомба. Не се жалам...

Иначе, не готви баш често.
Вратете се на почетокот Go down
e.p.l.29
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 10
Age: 36
Локација: Skopje
Расположение: super
Поени: 11770
Registration date: 2008-10-21

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 22:16

Ма` ми знае и готви се и ре~иси секој ден. Ние немаме никаква помош од родителите и затоа сум му бескрајно благодарна
Вратете се на почетокот Go down
Бети
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 95
Age: 32
Локација: Скопје
Поени: 12257
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 22:18

мојот не го бидува за во кујна, незнае ни јајца да спржи а кога се собираме друштво на скара он им е морална подршка на другите мажи што ја прават скарата, ама пак што и да зготвам на ништо не наоѓа маани.
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12413
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 23:11

Мојот го бива стварно знае да направи доста работи, не прави многу често но задоволна сум и со тоа, а за кујнатапо готвењето немам коментар маж си е маж hihi
Вратете се на почетокот Go down
KAJA
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 224
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 12192
Registration date: 2008-08-13

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   26.10.08 23:19

MM znae da gotvi poveke od mene, a i go interesira, pa sekogas se dogovarame, toj gotvi jas mijam sadovi posle toa:)inaku najmnogu pravi makaroni so nekakvi cudni sosovi i selsko meso :)mmmmmmmmmm
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13234
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   27.10.08 2:15

Emilija напиша:
Знае да зготви се. И да не знае ќе потпраша нешто и ќе експериментира. Се што ќе зготви е многу вкусно, ама кујната после тоа е бомба. Не се жалам...
Иначе, не готви баш често.
Ova se podrazbira, mi se cini:)))
MM posle sam ja cisti i sreduva kujnata:)
Вратете се на почетокот Go down
vedrana
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 585
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени: 12928
Registration date: 2008-03-06

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   27.10.08 2:29

Маж ми незнае ништо да готви, освен се разбира јајце да си испржи ништо друго. Ако се види во зорт за јадење ќе си намачка нешто или ќе си купи нешто за јадење.

palacinki
Вратете се на почетокот Go down
lela
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 4973
Age: 42
Локација: Germanija
Расположение: bezveza
Поени: 14872
Registration date: 2008-09-14

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   27.10.08 2:36

Kinky напиша:
Emilija напиша:
Знае да зготви се. И да не знае ќе потпраша нешто и ќе експериментира. Се што ќе зготви е многу вкусно, ама кујната после тоа е бомба. Не се жалам...
Иначе, не готви баш често.
Ova se podrazbira, mi se cini:)))
MM posle sam ja cisti i sreduva kujnata:)
hihi Blazesiti mm ostava se zad sebe kako bomba da ima puknato,takva e kujnata a jas sum bi go :glup: i :tup: od kade bi pocnala.Mozda zatoa sum radosna sto ne se vrtka niz kujna.
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13074
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?   27.10.08 2:43

Kinky напиша:
Emilija напиша:
Знае да зготви се. И да не знае ќе потпраша нешто и ќе експериментира. Се што ќе зготви е многу вкусно, ама кујната после тоа е бомба. Не се жалам...
Иначе, не готви баш често.
Ova se podrazbira, mi se cini:)))
MM posle sam ja cisti i sreduva kujnata:)

Никогаш не ја средува. Може цела куќа да се заинаети и да ја исчисти ама кујната не. Можеби и затоа не се жалам, не готви често за да ја растура кујната, ама кога ќе зготви пак е многу вкусно и не можам да се жалам.
Вратете се на почетокот Go down
 

Дали сопругот знае да готви и што најчесто подготвува?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 4Отиди на страна : 1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -