Родители и деца

Кога да се тргне на работа?

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by verce on 27.11.08 20:05

E Berta ne si samo ti ostavila dete posle 40 dena Smile.I jas sum edno dete ostaveno tolku malo ,majkami morala na rabota.I babami rabotela pa se menuvale za da me cuvaat.Nemalo vestacka hrana ili pak ne sakale da mi dadat pa na dorucek sekoj den majkami minuvala po 4 kilometri za da me nadoi i pak se vrakala na rabota.Znaci ako se saka se se moze.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19975
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by vesna velkova on 14.12.08 20:31

јас почнувам од утре.значи на полни 9 месеци од нина
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18826
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by jana_aerodrom on 14.12.08 21:16

lele kerka mi ima 11 meseci uste edna nedela sega sum na godisen odmor i ke teram do rodendenot 19 januari pa pak ne mi se ostava neznam kako ke se oddelam od nea do sega se vleckavme so boleduvanje sega odmor super
avatar
jana_aerodrom
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 109
Age : 36
Локација : skopje
Расположение : sekogas pozitivna
Поени : 18063
Registration date : 2008-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by vesna velkova on 14.12.08 23:25

убаво што можеш да си земеш и боледување и годишен јас неможам со душа ме чекаат да тргнам.
avatar
vesna velkova
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 509
Age : 33
Локација : skopje
Поени : 18826
Registration date : 2008-06-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by Monika on 14.12.08 23:40

Јас успеав со боледување да останам со Мила еве до крајот на годинава, почнувам на 1 јануари и многу ми паѓа тешко незнам колку ќе издржам, иако веќе наполни 1 год. Јас и го имам фатено редот за се и ми е страв да не не ми јаде со жената од тоа најмногу се плашам.....
avatar
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1728
Age : 42
Локација : Skopje
Поени : 19358
Registration date : 2008-07-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by vecki on 14.12.08 23:43

aj ne se sekiraj sugurno ke se navikne na zenata pa se ke si bide ok barem ja zapozna li Mila zenata kako reagira na nejze?
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20575
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by tanjaaa on 14.12.08 23:57

jas ne sum pocnala da rabotam seuste ama sea ke diplomiram i se mislam koga da zapocnam zaso si trebaat pari a so edna plata i dete neznam kako ke uspeeme
kako se snaogate vie sto imate edna plata i bebce tesko e neli????//
avatar
tanjaaa
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 625
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : NAJSREKNA NA CEL SVET
Поени : 18554
Registration date : 2008-09-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by verce on 14.12.08 23:59

Oooooooo Tanja i te kako e tesko ako mozes vednas baraj rabota .Jas kutra se si baram i nikako da najdam.Nie so dve deca sme i edna plata se snaogame nekako ajde da ne se zalime tolku.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19975
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by TINCE on 07.04.09 15:23

Јас треба до крајот на месецов да тргнам. Леле ќе биде весело, колку се секирам...........Јана ќе ја чуваат бабите и дедовците по парови преку една недела, ама кога ќе се налути страшна е.....па ми е страв, ем уште на цице заспиваме. Хаос! Вчера се налутив и ја заспав нишајќи ја без да и дадам цице, само вода и нудев и заспа со плачење така после 40 мин. Душа ми излезе,ако им прави така и на бабиве леле, леле!
avatar
TINCE
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 114
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : odlicno!
Поени : 18896
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by fibimk on 10.04.09 22:47

Koga da se trgne na rabota???pa koga ke se javi moznost za toa...sekako ubava plata,rabotno vreme koe odgovara na zenata dokolku e familijarana i sicno.Ako e taze rodilka sekako deka ne moze na rabota posto deteto e povazno.Koga ke potporasne vo gradinka ili kaj baba i dedo...Se znaat nasite opcii....
Ali i da emalo bebece ubava rabota kade moze da se napreduva mislam deka ne smee da se propusti.Zosto godinite vrvat a baraat samo do 28 god.za poubavi mesta!!!!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 18904
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by Sestricka on 10.04.09 22:54

Јас тоа чувство кога да се тргне не го доживеав, првото го чував само два месеци дома, а второто на 6 месеци веќе ме фати хистерија од седење дома, стварно веќе немав што да правам со себе, ама моите деца беа мирни и може затоа ми беше досадно. А како се снаоѓавме и се снаоѓаме да не почнам да раскажувам, ама се поминува, децата си растат, ама работата си останува и буџетот дома е друг со две плати
avatar
Sestricka
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 229
Age : 35
Локација : Skopje
Расположение : Полетно пролетно
Поени : 17796
Registration date : 2009-02-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by Ves on 05.11.09 23:28

U[te eden mesec i sin mi godinka ke polni . Uste na  6 meseci koga bese pocnav so rabota i vednas se primeti na nego .Zatoa po dva ipol meseci nervozi okolu ishrana , oblekuvanje, socijaliziranje, cuvanje, dadov otkaz i ottogas sum Najsrekna i najispolneta MAMA.Mislam deka e mnogu vazno prvata godina da se bide maksimalno okolu deteto , jadenje, spienje, higiena , posebno za ishranata , nikoj ne bi go hranel vaka zdravo pod recept kako jas sto pravam .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кога да се тргне на работа?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот