Родители и деца

Кој го чува вашето дете?

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Snezana Mancheva on 14.05.09 18:19

јас и баба му наизменично
avatar
Snezana Mancheva
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 4
Age : 37
Локација : Skopje
Поени : 15902
Registration date : 2009-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by kateee on 22.07.09 13:35

prvoto dete mi go cuvaa moite uste od 1g i 2 meseci spie seta so niv i eve sega e 6g i pak si saka kaj niv ovi i se kako vtori roditeli.na odmori ide so niv od 2-3g so kola so avtobus avion nema gajle koga e so niv kako da e so nas.a vtorovo mnogu mi e malecko inaku pak ke go cuvaat oni koga ke pritreba.

kateee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 35
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 16291
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by LAZAREVSKA BETI on 20.08.09 23:42

Lele i mene me vaka strav i jas treba da trgnam na rabota a do sega nikoj ne go cuval .I mojot kako Damjana se da go setas ,da mu zboruvas i nadvor da e, a so zaspivaneto sme horor film. Place pola saat pa spie pola saat i potoa kenka za spiene ic ne moze da spie neznam sto e rabotava, race mi otpadna veke.A sveki se pravi bolna koga ke go zeme togas se ukocuva{a toa se pola saat vo denot}.Vo gradinka ke vristi i odam vo smeni.I mi e strav da go ostavam pred malku sedime nadvor tie torta go naranija i gaziran sok mu davaat......mnogu se nerviram.....
avatar
LAZAREVSKA BETI
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 93
Age : 37
Локација : SKOPJE
Расположение : kako vremeto
Поени : 15726
Registration date : 2009-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Mama Ane on 20.08.09 23:51

Летово кој како стигне ги чува Smile моментално сум на одмор па јас сум со нив инаку бабите на смени, која како е слободна, мм... се договараме. Здравје уште некој ден па стара шема градинка училиште. Побудалеа дома Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19146
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Kikic on 20.08.09 23:56

koj stigne.Na rabota kaj nas kaj majka mi pa vo selo so svekrva mi.Veke neznam ni kaj mi se ili utre kaj treba da idat .
avatar
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2003
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : happppppppyyyyyyyyyy
Поени : 17545
Registration date : 2008-09-29

http://www.glatkovdizajn.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by jasma on 20.08.09 23:59

Jas Aleksandar do sega go nemam ostaveno drug da go cuva nitu eden den.Mm ne e ovde a jas ne odam na rabota pa so negu sum si po cel den,ke go snesam kaj svekrvata i svekorot na dolniot sprat ama ne go ostavam sedam so nego,kaj moite isto,na prosetka pak so mene,za spienje, za jadene so mene.Se priviknav da si gi rabotam site raboti so nego da napravam jadenje,da iscistam da isperam da se istusiram i ne mi e tesko.Gradinkata mi e malku daleku pa za toa ne go nosam a bi skala no bez kola sum a taksi da plakam sekoj den ne mi se isplaka.
avatar
jasma
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 21
Age : 35
Локација : m.k
Поени : 16146
Registration date : 2009-03-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by bubamara on 21.08.09 0:12

Јас си ја чувам, од раѓање до сега све сум со неа, деноноќно. И сите обврски покрај и со неа ги завршувам, од многу мало бебе кога беше почнавме така и така си се привикнавме. Арно ама дојде и тоа изненада денот кога ќе треба да оди во градинка, све ми се случува брзо како на филм, све за неколку дена..уште сум во шок, не можам да си поверувам дека моето дете ќе оди во градинка, и за нас двете многу голема промена. Дај Боже само убаво да ја прифатиме промената, јас ќе морам, сакала нејќела, ворзасна сум па ќе глумам ако треба, ама она..душичка, и ми е жал и си се тешам со тоа дека дали сега дали за некој месец ќе тргнеше кога тогаш у градинка..
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 18108
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Ves on 21.08.09 1:45

Пробав да работам , го чував и крај мене и баба му и по некој друг ангажиравме , ама не одеше .Некако на сите им беше мил да го изгушкаат и потоа со гледаа некоја своја работа.Неколку пати плачеше жално легнат со рачиња под главче ( на шест месеци тажен ко постаро дете ) епа не можев повеќе,. Сега си го чувам јас и прекрасно ни е , весел , жив, вика , се смее, зборува мнооогу, скока , сака да оди , скроз друго дете стана .
Па здравје нека потпорасне , има кога да се изнаработам пак.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 17902
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by LAZAREVSKA BETI on 07.09.09 11:26

Dali ima nekoj sto vi go cuva zena deteto? Mene nema koj da mi go cuva pa neznam sto da pravam, baram zena. Kakvi se vasite iskustva i kolku gi plakate?
avatar
LAZAREVSKA BETI
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 93
Age : 37
Локација : SKOPJE
Расположение : kako vremeto
Поени : 15726
Registration date : 2009-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by makresanska on 07.09.09 11:43

Beti a zosto ne go dades vo gradinka
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 17575
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by LAZAREVSKA BETI on 07.09.09 12:21

Mnogu tesko zaspiva so placene i vo kolicka spie,saka samo vo race,spie vo tisina....mal e ima 8 meseci.Do sega ne sum go ostavala ... neznam...
avatar
LAZAREVSKA BETI
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 93
Age : 37
Локација : SKOPJE
Расположение : kako vremeto
Поени : 15726
Registration date : 2009-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Vesna Blazevska on 07.09.09 12:23

Sama si go cuvav, na godina i pol vo gradinka, posle si pocna vo shkolo, pomos od nikoj sum nemala, a sega e golem, ne mi ni treba.
avatar
Vesna Blazevska
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 896
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : generalno dobro
Поени : 16825
Registration date : 2009-04-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Nine on 07.09.09 12:44

Jas si go cuvam sama megjutoa koga treba da se odi nekade tuka se babite iako majkami e mnogu posposobna za cuvanje od svekrvami. flower
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 32
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 16656
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by nata on 07.09.09 13:06

До една година јас си го чував, а вторава година го чува баба убаво се дружат.
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 45
Локација : makedonija
Поени : 16260
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Ves on 07.09.09 19:57

Никој не го чува поарно од мама и тато . Јас си го чувам , ама како што стојата работите поисплатливо ни изгледа јас да одам на работа а мм да си го чува !
Многу размислуваме на таа тема ама ќе решиме наскоро.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 39
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 17902
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by nnatasa on 07.09.09 20:16

posto sum jas i mama i tato i nema koj drug da nosi lepce doma... neka e ziv i zdrav baba servisot koga treba - a treba! Inaku, celo vreme sme sami Smile
avatar
nnatasa
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1260
Age : 46
Локација : seuste vo skopje.... 96, 95, 94....
Расположение : top...
Поени : 17673
Registration date : 2009-01-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by valentina123 on 08.09.09 23:40

sega za sega si go cuvam jas posto sum doma nesakam da go cuva svekrvami dodeka sum doma pa planiram zdravje boze koga ke napravi 1god da pocnam da rabotam a togas svekrvami ke odi vo penzija i ona ke go cuva pa od 2 god ke odi vo gradinka toj period bilo najubavo za dete da odi svekrvami i zolvami rabotat vo gradinka i oni taka kazuvaat pa zdravje ima uste vreme za toa jas sega si uzivam so sin mi

valentina123
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 138
Age : 31
Локација : skopje
Расположение : naj,najsrekna
Поени : 15555
Registration date : 2009-07-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Renata ch on 29.11.09 23:46

Iskreno nie so maz mi nikogas ne sme dale decata da ni gi cuva nekoj. Se si gi cuvam jas ili maz mi ako ne e na rabota.
avatar
Renata ch
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 61
Age : 29
Локација : Svajcarija
Расположение : Raspolozena i Pozitivna
Поени : 14923
Registration date : 2009-11-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Mama Ane on 30.11.09 8:33

Денес остана со свеки, се надевам нема да има плачки. Инаку во градинка идеме Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19146
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Tifani on 17.12.09 15:19

Filip koga bese mal go nosevme vo gradinka
avatar
Tifani
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1005
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : dobra sum
Поени : 16692
Registration date : 2009-04-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Sandra_Anja on 17.12.09 15:22

Anja od avgust pocna vo gradinka, septemvri oficijalno, a prethodno ja cuvaa moite.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 36
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 18332
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Emilija on 17.12.09 15:52

Сите тројца се со мене. Лудо и забавно ни е. Сега 2 од 3 спијат
avatar
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2700
Age : 40
Локација : Скопје
Расположение : со тројцата мускетари
Поени : 18179
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Кој го чува вашето дете?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот