Родители и деца

Фудбал

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 08.06.08 14:25

eli напиша:сега ќе го гледам и европсково со нетрпение чекам да почне, најмерак ми е во друштво да гледам во кафич или домашна атмосвера со пиво Very Happy ќе навивам за Португалија и Шпанија Very Happy па Лола да видиме кој ќе победи моиве или твоиве хахахахаха

Иначе да ти кажам Ели дека првенството почна вчера Very Happy. Твоите Португалци ги победија Турците, а Чесите ги победија Швајцарците...
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 08.06.08 18:22

Женички Ве нема сигурно гледате фудбал Very Happy Very Happy Very Happy Јас сега ке одам да гледам, мм ми кажа дека Хрватска води против Австрија. Браво Лола за твоите! :bravo:
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19714
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 08.06.08 20:05

Браво за моите, ама се изнамачија...едвај издржаа да не примат гол. А инаку, да ви откријам една тајна...навивам за Хрватска само заради Славен Билиќ (тренерот) Embarassed - ептен ми е фраер човекот :kis heart:
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by vesna83 on 08.06.08 20:05

a igra li nekoj kladilnica????
avatar
vesna83
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 222
Age : 35
Локација : skopje
Расположение : odlicno
Поени : 19220
Registration date : 2008-05-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by mamicka on 09.06.08 10:04

Ni jas ni mm negledame fudbal, dvajca antisportisti
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19718
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 09.06.08 15:56

lola напиша:А инаку, да ви откријам една тајна...навивам за Хрватска само заради Славен Билиќ (тренерот) Embarassed - ептен ми е фраер човекот :kis heart:
Лола делиме исто мислење овојпат Славен е уффффф топ ептен е секси посебно со обетката некако ептен добро му стои.
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 09.06.08 16:51

Женички ќе гледаме ли вечер фудбал? Играат Романија и Франција, сакам да победи Романија, доста веќе од оние фаворизираните!
Втор натпревар е меѓу Холандија и Италија, ќе биде густо. Јас сум за Италија.
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19714
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 09.06.08 22:02

Леле ама се нервирам Италјанците губат, е неможам да ги гледам ,......
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19714
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 09.06.08 23:16

Хихиххи Сања, не да губат овие Италијанциве, за греота се...ништо нема да направат со ваква тапа игра
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 10.06.08 22:18

Е сега многу сум кефна, Шведска ги згази Грците 75минута 2-0 за Шведтска. Уф што ми е мило за Грците да изгубат 6-0
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19714
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 10.06.08 22:51

Јееееееееееееее...ајде кој што пие частам во кафанче da ziveeme ИЗГУБИЈА ГРЦИТЕ :dance2:
И мене Сањич ми е ептен мило за ова што го гледав вечерва
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 12.06.08 18:54

Леле женски и мене колку ми е мило што изгубија Грците. Ама моите репрезентации тепаа хихихихихи и Шпанија и Португалја само напред нека победуваат, сега во моментов гледам Хрватска-Германија и води Хрватска јеееееее сега сум за нив ги мразам Германците хихиихихи
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 12.06.08 23:30

Еј Гоци кај си ти да кажеш нешто на оваа тема? Додуша приметувам те нема последниве денови и на форумот, а не само тука...
Ни фалиш овде да дадеш некој коментар, па и така сме малку женски што гледаме фудбал...За кого навиваш??? Кој мислиш дека ќе ја освои титулата???
Те чекаме Гоцаааа
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 19.06.08 19:42

Мојата желба се исполни, Грците ги изгубија сите натпревари...е сега сеедно ми е кој ќе ја освои титулата
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 19.06.08 21:41

Уффф се нервирам Португалија ми губи од тоа Германците а колку беа слаби гол не можеа да дадат и сега два им шибнаа одма, ама ме теши што и миве дадоа гол па има уште 45 минути Роналдо може ќе ме изненади.. flower
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Goca on 19.06.08 23:15

lola напиша:Еј Гоци кај си ти да кажеш нешто на оваа тема? Додуша приметувам те нема последниве денови и на форумот, а не само тука...
Ни фалиш овде да дадеш некој коментар, па и така сме малку женски што гледаме фудбал...За кого навиваш??? Кој мислиш дека ќе ја освои титулата???
Те чекаме Гоцаааа
Лоличке јас дуре сега ја читам тојава порака .............пред некој ден дојде една моја многу блиска пријателка и знаеќи колку мнооогу гледав фудбал ме праша дали и сега го гледам Европсково а јас што да ви кажам од Супер Ѕвезда неможам скоро ништо друго да гледам на ТВ а кога не гледам СЅ не гледам воопшто ТВ се нешто околу Јана,за Јана, со Јана ...ама ѕирнав малку кога изпаѓаа Грциштана па ми се наполни душичкава а си ги сакам Хрвативе пошто Англија ми ја нема и така Лолочке биди ти добра и известувај ме овде за се што се случува па ако победе твојот тим заедно ќе славиме.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20444
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 19.06.08 23:35

Португалија ми изгуби 😢 не е фер сега ги замрзев Германците сега ми остана уште Шпанија, Сањичка ке се јадат Шпанија и Италија нели ти си за нив значи ќе навиваме спротивно ај ќе видиме кој ќе тепа се надевам нема тоа да биде Италија Very Happy
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 19.06.08 23:44

vesna83 напиша:a igra li nekoj kladilnica????
Јас играм во кладилница и тоа со дечкоми под рака и кој што прави ние се кладиме хахаха сега за првенствово фати он 1200 и тоа точен резултат Италија и Романија 1:1 и уште 1000 Чешка-Турција 3 плус ја играше и доби,а јас сирота топки добив- ништо, а за малку ќе земев 2500 денари ја фатив Германија-Австрија x-2 а ме зезна Хрватска ја играв x-1 a излезе x-2 уфф мислев дека ќе им ја пуштат на Полска ама не било така, ај може до крај на првенствово и јас ќе фатам нешто:tup:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by mamicka211 on 20.06.08 0:06

и јас овој пат се кладевме со мм во кладилница,некако се загреавме ама изгубивме јас некако излегов појака само една промашив,тој ми се смееше ми рече како од памет ги пишеш а пак јас ги погодив,не беше кутриот изненаден и порано сите велеа ке тепе една само јас им велев дека ке тепа другата и погодив

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19320
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Nene on 20.06.08 0:39

jas se iznervirav izgubiv 500 denari na portugalija.igrav singalka ama utnav.
avatar
Nene
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 430
Age : 31
Локација : Daleku od doma
Расположение : Odlicno
Поени : 19317
Registration date : 2008-05-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 20.06.08 9:45

до сега јас и мм не сме уплатиле ниедно ливче, а баш вчера мм ми викаше да ставиме 2000 ден. на Германија...а јас паметната, убедена дека ќе тепа Потугалија, му викам дека е луд и :bla bla: бла бла бла... и така не уплативме. кога заврши натпреварот ми идеше да си каснам од задникот :glup: а мм кутриот, ништо не рече, само ми фрли еден значаен поглед...

Гоци не се секирај, ние се ќе те известуваме овде,а ти гледај си Супер Ѕвезда со Јаничка...
и конечно јас и ти да навиваме за истиот тим (значи заедно ќе славиме)- некако и мене најмногу ме влече да навивам за Хрватска...ај баш да видиме што ќе се случи вечер со Турците
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 20216
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 20.06.08 23:24

Леле каква утакмица ептен се изедначени стварно е возбудливо, еве сега ги чекам пеналите јас сум за Турците сакам они да одат добро играат( иако и Хрватите се ептен добри) ама некако помили ми се Турците Very Happy
Лола јас и ти се за различни репрезентации навиваме, па што да биде поинтересно иако еден мој фаворит отпадна уфффф...... Португалија
еве додека пишувам Хрватска утна пенал лелелеле
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja_ on 20.06.08 23:27

ели и јас сум за турцитеее 🆒
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19373
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja_ on 20.06.08 23:28

јеееее победа за турција
avatar
sanja_
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 567
Age : 29
Локација : Bitola
Поени : 19373
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 20.06.08 23:30

:bravo: и победијааааааааааа Турците !!!!
Сањичка значи ќе навиваме јас и ти заедно супер :big hug:
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19744
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот