Родители и деца

Фудбал

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Фудбал

Пишување by lola on 03.12.07 16:53

Bravooooo za Goca!!! Konecno nekoja zena da kaze deka saka fudbal. Za mene fudbalot e sport broj eden, a gledam i drugi, no glavno grupni sportovi - kosarka, rakomet, odbojka...Samo Goca, zal mi e sto ne sme vo istiot navivacki tabor... Very Happy ama nema vrska
Za vreme na vikend nacrtana sum pred TV koga ima fudbal (angliski ili italijanski), a isto taka ne gi propustam i natprevarite od ligata na sampioni i normalno, koga igra Makedonija nema sansi jas da ne gledam..
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Goca on 03.12.07 19:15

Lola :bravo: i za tebe vo pravo si retko zensko da kaze deka saka footbal no sto da pravam koga e taka takov mi e genot.............a za koj tim ti navivas?
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20189
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Ane on 03.12.07 21:12

ja sum neutralna kon fudbalot. ne go sakam ama ne go ni mrazam. a i mm ne e nesto mnogu zagrozen.

P.S. ama mu se raspisavme nie vo temava za tatkovci.
avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20134
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Emi on 03.12.07 22:10

nitu jas nitu mm saka fudbal i supeeeeer haha
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20921
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 10.12.07 15:58

Navivam za Chelsea i za Milan (momentalno e tapa), ama vo posledno vreme i za Lazio (zaradi Pandev, normalno)...eve uste sega se spremam za navivanje utre Lazio-Real
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by mamicka211 on 17.05.08 17:28

сакам и јас фудбал,ама да го играм ,порано и го гледав ама сега не,да имам друштво би играла во било кое време.во гимназија имавме женски фудбал и игравме.поздрав особено до оние кои го сакаат фудбалот .

mamicka211
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 559
Age : 34
Локација : makedonija
Расположение : радосно
Поени : 19065
Registration date : 2008-05-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 17.05.08 19:16

Jaс гледам фудбал секогаш кога сум слободна. Најмногу ми се интересни европските и светските првенства, па и лига на шампиони. Од мала гледав фудбал со брат ми, а сега гледам фудбал со мм.
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19459
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 19.05.08 14:10

Ќе гледате ли финале на Лига на шампиони? Јас обавезно...Гоца, кај си ти на оваа тема, па нашите два тима се во финале Very Happy
А инаку многу се радувам што цел Јуни ќе биде исполнет со европското првенство...едвај чекам да почне. Фаворити ми се Италија и Хрватска skoka
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Goca on 19.05.08 14:38

Ехеј,тука сум лола Embarassed Embarassed Embarassed се срамам затоа што во последно го запоставив и фудбалот ама ова финале нема шанси да го пропуштам затоа што после 10 години трофејот се враѓа кај Манчестер skoka ,во тоа биди сигурна Wink .........еј лола ај кажи ми оваа среда е финалето или и тоа сум пропуштила да го слушнам правилно?
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20189
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 19.05.08 14:48

Да Гоци, оваа среда на 21 Мај..само не знам точно во колку саат ќе биде, затоа што се игра во Русија и не знам колку сме разлика во време. Ќе дознаеме до тогаш сигурно...
А инаку морам да ти признаам дека Манчестер оваа година се одлични, немам зборови...така да колку и да не ги сакам, морам да кажам дека се бр.1
...само сепак топката е трказлезна и никогаш не се знае што може да биде... :bball:
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Goca on 19.05.08 15:06

Браво бе лоличке колку си ми реална....иначе во право си дека никогаш не се знае присети се што се случи пред 10 год кога Манч стана првак,буквално во 2 минути,ех кога ке ми текне што радост беше тоа :dance2: :dance2: :dance2: skoka skoka skoka ај ќе се порадувам и годинава иако со помал интезитет skoka
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20189
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Lana on 19.05.08 16:58

сакам фудбал ама само кога ке ми пополни некој листенце за кладилница ..а па ако добијам ...леле ептен ке го сакам .... hihiдоста се шалев ...туку да си кажам .Со фудбал пораснав ,татко ми е бивш фудбалер ,од мала идев на сите негови утакмици ,дома во секое време е фудбал на ТВ,..нешто посебно не го сакам ,но се случува понекогаш и да одгледам по некоја утакмица.
avatar
Lana
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 1042
Age : 42
Локација : Belgrade
Поени : 19643
Registration date : 2008-03-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Goca on 21.05.08 23:48

Лоличкоооооо...хорор пенали а? ајде јас частам :dance2: skoka skoka skoka skoka skoka skoka
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 39
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 20189
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 22.05.08 9:33

Лелееее каква неизвесност до самиот крај...јас не знам што му требаше на Дрогба да се занесува и да добие црвен картон. Многу фалеше во изведувањето пенали...ќумбе едно :mad:
Многу ми беше жал за Тери, кутриот се изнаплака... 😢
Нема везе, сега ај да се напиеме Гоци и нека им е со среќа титулата
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by biljanag on 25.05.08 10:15

најглупав спорт
на еден толкав терен ке се утепаат од трчање за да ја утераат топката во гол
свашта

тенис ракомет и одбојка се подобри спортови
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20362
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Emi on 25.05.08 22:50

леле ама сте заразени аххахахахаа одлично бре жени
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20921
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Ane on 26.05.08 12:13

biljanag напиша:најглупав спорт
на еден толкав терен ке се утепаат од трчање за да ја утераат топката во гол
свашта

тенис ракомет и одбојка се подобри спортови

а во ракометот не трчаат за да ја утераат во гол топката?!?!?!?!?!?!?!

не постои глупав спорт. само постојат повеќе и помалку интересни спортови и тие се за секого различни. секој спорт е убав, бидејќи учи на позитивни работи, како што е здрав начин на живот. е сега за некого нешто е повеќе интересно од друго.
мене не ме интересира фудбалот, ама ме интересира ракомет и кошарка.

***********************************************************************************************************************************

avatar
Ane
Administrator
Administrator

Female
Број на мислења : 2282
Age : 45
Локација : Skopje
Расположение : весело
Поени : 20134
Registration date : 2007-11-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by vecki on 27.05.08 0:05

кога има фудбал мм оди да гледа со таткому децата му викаат епа тато сега сакаме и ние да гледаме нешто а фудбал не е за девојчиња
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20585
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by rich_bitch1 on 03.06.08 15:03

не сум лјубител на фудбалот,ама покрај мм почнав и јас некогаш да го гледам.па дури и ги научив иминјата на повеќе фудбалери.инаку братучед ми во германија има 19 год и веќе професионално се занимава со овој спорт,игра и за германски клуб ама не знам ич како се вика,има собрано еден куп медали,пехари и го има и по весници.убаво е што кај нив има услови каде децата да тренираат и да се усовршуваат,тој почна со тренинг од 8 годишна воздрат.овде малце потешко оди тоа.
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20178
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 03.06.08 17:27

а како се вика братучед ти РБ?
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by rich_bitch1 on 03.06.08 18:09

lola напиша:а како се вика братучед ти РБ?

Nenad Micevski
ке земам слика деновиве и од него да ставам да го видите flower
avatar
rich_bitch1
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2504
Age : 31
Локација : dreamland
Расположение : dobro e
Поени : 20178
Registration date : 2007-12-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 03.06.08 19:33

РБ Браво за братучед ти!! Јас многу ги почитувам спортистите. И брат ми играше фудбал во една екипа во нашиот град, но престана да се занимава со фудбал кога се запиша на факултет. Кога ке имаше утакмица секогаш одев да го гледам. Исто, многу сакам моите деца (здравје еднаш да ги родам) да бидат спортисти.
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19459
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by sanja83 on 07.06.08 22:39

Женички, гледате ли европско првенство фудбал? Јас си гледам и планирам цело првенство да го изгледам. Мој фаворит е Италија.
avatar
sanja83
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 715
Age : 35
Локација : Macedonia
Поени : 19459
Registration date : 2008-03-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by lola on 08.06.08 14:01

Јас едвај чекав да дојде 7 јуни и да почне првенството. Вчера ги гледав двата натпревари и да...планирам и јас сите да ги гледам. Ќе навивам за Италија и Хрватска, па ќе видиме до кај ќе стигнат...единствена желба ми е грчиштана да ги изгубат сите натпревари 🔨
avatar
lola
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 856
Age : 44
Локација : Скопје
Расположение : така
Поени : 19961
Registration date : 2007-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by eli on 08.06.08 14:17

Ја имаме истата желба лола и јас сакам да изгубат, иначе и јас сакам да гледам фудбал многу ми е интересно,сега ќе го гледам и европсково со нетрпение чекам да почне, најмерак ми е во друштво да гледам во кафич или домашна атмосвера со пиво Very Happy ќе навивам за Португалија и Шпанија Very Happy па Лола да видиме кој ќе победи моиве или твоиве хахахахаха
avatar
eli
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1033
Age : 31
Локација : Скопје
Расположение : Нестрпливо:)))
Поени : 19489
Registration date : 2008-05-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Фудбал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот