Родители и деца

Што со цвеќињата во зима?

Go down

Што со цвеќињата во зима?

Пишување by OLGICA on 04.10.08 19:47

jas sum golem ljubitel na cvekinja no prostorot ne mi dozvoluva da imam mnogu cvekinja.a osobeno zimata nemam kade da gi cuvam .imam mesto samo za nekolku .kako se spravuvate vie idali na zima vi mrznat
avatar
OLGICA
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 100
Age : 35
Локација : bitola
Поени : 18905
Registration date : 2008-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by sonja colakova on 04.10.08 19:53

jas porano gi nosev kaj maka mi vo zima a na prolet si gi zimav.
za da ne mrznat ednas mesecno vo vodata za polevanje stavam sjaj za sadovi.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18773
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by bibe85 on 07.10.08 15:12

ние во зима ги чуваме во подрум а бидејќи немаше лани голема и студена зима сите ни преживееа. а соња колку сјај ставаш на колку вода ова досега не сум знаела
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18921
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by sonja colakova on 07.10.08 19:42

Многу малку на 10 литри вода 2 супени лажици сјај.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18773
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by bibe85 on 08.10.08 11:33

а го ова го тураш на било кои цвеќиња или само на некои мислам да не е штетно за некои
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18921
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by sonja colakova on 08.10.08 20:46

само на собни цвекиња. Оние сто се за во двор или балконски на пролет им ставам кристали пред да почнат да растат.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18773
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by bibe85 on 09.10.08 11:31

е соња ајде сега веќе кога почна кажи какви кристали и како ги ставаш многу ме интересира
avatar
bibe85
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1010
Age : 33
Локација : Кичево
Расположение : naj naj srekna
Поени : 18921
Registration date : 2008-08-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by Girl***** on 09.10.08 16:57

И каде да ги купиме и мене ме интересира ова
avatar
Girl*****
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 247
Age : 32
Локација : skopje
Расположение : не многу добро
Поени : 18869
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by Sandra_Anja on 09.10.08 17:00

Nie zaedno so komsiite si go ukrasuvame vlezot so cvekinjata vo zima:)
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19992
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by sonja colakova on 10.10.08 10:25

Кристалите ми ги дава комшика на сестра ми ,мажот и работи во праркови и зеленила. Незнам дали се продаваат. Ќе прашам и ќе ви кажам.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18773
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by lela on 25.10.08 0:09

Takvi kristali bi trebalo da ima vo site cvekari,ima i za sobni i za cvekinja vo dvor ili balkon.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21637
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by sonja colakova on 26.10.08 23:46

За сите цвекиња. Посебно добри се кога садите на пролет. Многу се појаки и по здрави. За цветовите да не зборам. денес бев кај мајка ми таа дворот и е полн со хризантеми. Им ставила кристали прекрасни се во сите бои.
avatar
sonja colakova
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 577
Age : 40
Локација : skopje
Расположение : љубопитно
Поени : 18773
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by mmilena2 on 16.02.09 18:53

сакам да почнам да одгледувам цвекиња...имам семе,веке го насадив во саксии..се прашувам сто ке се случи ако го ставам на балкон....дали е право време за тоа,ако не,кога да го сторам тоа:?
avatar
mmilena2
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 4
Age : 37
Локација : СК-дома
Расположение : родителско:)
Поени : 17955
Registration date : 2009-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by vecki on 16.02.09 22:22

kolku sto znam negde okolu sredinata na mart ja si pravam leicka so seme sto mislam deka i na tvojte im e rano za nadvor
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20860
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by mmilena2 on 17.02.09 10:24

Ти благодарам Вецки...и јас мислев така само не бев доволно сигурна...никогаш не сум се грижела за цвекиња па така да ова е ново за менеSmileМалку ме буни времево,на прошетките низ парковите.веке гледам цвекиња па затоа се запрашав дали е правото време да ги изнесам моите насадени семенцаSmile
,
avatar
mmilena2
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 4
Age : 37
Локација : СК-дома
Расположение : родителско:)
Поени : 17955
Registration date : 2009-02-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by fibimk on 08.04.09 22:13

Nie na zima site cvekinja gi pribirame vo hodnicite i vo sobite pokraj prozor!Nekoi gi ostavame nadvor ama gi pokrivame so najlon i kebe za da ne smrznat!
avatar
fibimk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2158
Age : 44
Локација : Makedonija
Расположение : voglavno OK
Поени : 19189
Registration date : 2009-02-25

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by marina**** on 18.11.09 1:51

jas cvekinjata gi cuvam vo dnevna,gi imam dosta,probav vo hodnik no nema dovolno svetlina bidejki ziveeme vo stan,,,sto mislite stetno li e sega vo zima da bidat vo dnevna bideki poveketo vreme i nie go pominuvame vo istata?????
avatar
marina****
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 304
Age : 29
Локација : Germanija
Поени : 17765
Registration date : 2009-04-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by Mama Ane on 18.11.09 8:25

И татко ми веќе сите ги прибра, што во дневна што по скали, како во џунгла да си кога ќе влезеш Smile
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 20806
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by lela on 18.11.09 9:14

Kaj mene na sekoe pendjere imam golema mermerna plata taka da site mi se vneseni i staveni po pendjerinja.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 21637
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by beti.liz on 18.11.09 9:18

lela напиша:Kaj mene na sekoe pendjere imam golema mermerna plata taka da site mi se vneseni i staveni po pendjerinja.
Taka be dusice da se vratime na nasite mali nesta sto ne pravat srekni.Cvekinjata se site obnoveni si humus presadeni sega neka miruvaat zimava
avatar
beti.liz
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 843
Age : 43
Локација : Skopje
Расположение : se trudam da e ok
Поени : 18001
Registration date : 2009-05-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by nata on 18.11.09 10:04

И јас сите ги внесов дома кои во дневна кои во ходник се снајдов некако па фала богу Филип не ги фаќа душа мамина вика тие на мама се
avatar
nata
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 517
Age : 46
Локација : makedonija
Поени : 17920
Registration date : 2009-05-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by Балоска on 03.12.09 16:42

lela напиша:Takvi kristali bi trebalo da ima vo site cvekari,ima i za sobni i za cvekinja vo dvor ili balkon.
Кристалите се викаат КРИСТАЛОН и ги има за цвеќиња кои цветаат и се во розева боја и за цвеќиња што не цветаат е во сина боја.Може да се најде во сите земјоделски аптеки
avatar
Балоска
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 14
Age : 64
Локација : Bitola Makedonija
Расположение : vedro
Поени : 16964
Registration date : 2009-09-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Што со цвеќињата во зима?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот