Родители и деца

Рак и тумор модерни болести?!

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 09.12.08 19:30

Размислувај позитивно колку и да ти е тешко знам дека си растргната на сите страни ама мисли дека и на мајка ти ќе и биде помило кога ти си поведра.И знај дека сите сме тука за тебе
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 09.12.08 22:30

Луѓе па далеку од тоа дека јас плачам пред мајка ми... јас тука свесна сум дека зрачам со негативна енергија, ама зарем мислите дека си дозволувам да бидам ваква пред мајка ми? Секако дека не. Ни преостанува само уште една мала надеж.. ако не ја биде, само ќе се поздравам и дури тогаш ќе застанам до нејзе и ќе плачам и тажам. Вака не, вака сум позитивна и насмеана.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 09.12.08 22:39

Bravo Wisna,sekoja ti cest,samo taka treba i kolku da ti e tesko sekogas moras da bides pozitivna.
Nadez sekogas postoi.
Vi posakuvam da uspeete da ja pobedite bolesta na majkati.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by BiljanaM on 18.01.09 0:25

Многу е мачно знам.Тетка ми скоро си замина.43 години беше се измачи.Два пати на града па гинеколошки,на раката и на крај на бели дробови ја задуши.Не сакам да те плашам Вишна ама кај секој е различно.Тета беше негативна.Ја кутна за кратко време.Падна во депресија.Беше јака жена ама за болеста не.Кога ја вратија од Ск мајка ми знаеше дека ке си ја изгуби сестрата.Си ги остави децата мали.Падна во кома стварно беше зално.Морфиум и ...
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 17828
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 19.01.09 3:12

Не ме плашиш ти мила, јас веќе и онака од завчера сум преплашена. Резултатите од контролата испаднаа лоши :(
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 20.01.09 15:41

zar se tolku losi. visna samo hrabro,nie sme so tebe.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by verce on 20.01.09 15:44

Nezna sto da ti kazam i sekoja podrska sto mmozam da ti ja upatam bi bila malku.Samo hrabro optimisticki vo sekoj del od seundata mora da se razmisluva.
avatar
verce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1392
Age : 32
Локација : Imperija Kocani :)
Расположение : super
Поени : 19495
Registration date : 2008-02-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 20.01.09 15:46

Туморот се шири, а оваа вест ме сруши. Џабе е да ми рече некој стој цврсто на нозе кога едноставно и нозете ми се скршени. Преплашена сум. Ја губам мајка ми, а мислам дека ќе полудам ако ја изгубам... Не сакам да се случи тоа, не можам ниту храбра да бидам, при секој спомен мене само солзи ми навираат. Веќе надежта стомилиони пати ме зезна, не знам дали имам сили веќе да се фаќам за остатоци од конци
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 20.01.09 16:14

Wisna se sto ke ti kazeme mozebi ke ti izgleda prazno i zaludno...no sakame da znaes deka sme tuka za tebe...ne e lesno ,ne mozime da kazime deka vo celost te razbirame....ne mozeme da se stavime na tvoe mesto...samo hrabro niz iskusenijata na zivotot....imas neizmerna poddrska
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 20.01.09 16:19

Фала ви... секогаш сте ми давале поддршка.. премногу ви фала
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by ElenaJo on 20.01.09 16:24

wisna напиша:Туморот се шири, а оваа вест ме сруши. Џабе е да ми рече некој стој цврсто на нозе кога едноставно и нозете ми се скршени. Преплашена сум. Ја губам мајка ми, а мислам дека ќе полудам ако ја изгубам... Не сакам да се случи тоа, не можам ниту храбра да бидам, при секој спомен мене само солзи ми навираат. Веќе надежта стомилиони пати ме зезна, не знам дали имам сили веќе да се фаќам за остатоци од конци


Мора да бидеш храбра ама мора знам како ти е, ја изгубив сестричката за 1 месец, еден кобен месец беше премногу кратко за се. Најподлата болест што може да постои во светот. Мора да внимаваш пред неа. И јас иако ја знаев вистината бев како заслепена и верував во некое чудо но животот е таков нема правда и правила мора да си храбра мора пред неа најмногу затоа што уште една грижа не би била добра за неа.

Пробав да се оттргнам од сите, ми пречеа сите што на некој начин беа среќни, немој да тргнеш по тој пат никаде нема да стигнеш...имав среќа да имам многу луѓе покрај мене, навистина добри пријатели едно да знаеш секој доаѓа и си заминува со своите проблеми, се враќа на својот живот а јас и моето семејство остануваме со болкатаЕдно е сигурно, можеби за некој ке звучам премногу круто и сурово но мора да издржиш мора да си храбра, пред се човекот живее додека го спомнуваат така да мораш да издржиш, обидувај се пред неа да си храбра, весела позитивна, знам тешко е... никој не може да влезе во твоја кожа.


Повеќе не можам да пишувам затоа што плачам и не можам да се смирам.

Времето тече но болката секогаш ми е истата.
avatar
ElenaJo
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 84
Age : 37
Локација : Тетово
Расположение : Super, rasteme :) ....
Поени : 17555
Registration date : 2008-12-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 20.01.09 16:37

Срце, јас сум позитивна пред мајка ми и насмеана, ама онака кога сум сама не можам да ги сопрам солзите. Ништо не може да ме насмее од срце откако го слушнав тоа.

Сакам само да можам да те гушнам сега додека плачеш... знам дека тоа нема да ги врати сите среќни мигови назад но барем ќе знаеш дека не си сама и ќе тргнеш напред.. колку можеш.

Досега од блиските пријатели никој не ме сослуша и ниту ме изгушка, сите сакаат само да ме насмеат.. но мене тоа не ми треба и ко за беља почнав да се повлекувам ко полжав во својата куќарка. Благодарна сум им многу за сиот труд што го вложуваат... но овој период ми е најдобро да сум сама затоа што јас најдобро се разбирам. Позитивноста во мене се поништи со нула, само можам да глумам позитивна... а болкава ме растргна, мислам и ти тоа добро го знаеш. Јас сум збунета и не сум свесна баш каде сум и што сум, само знам дека е многу... ПРЕМНОГУ тешко. Знам дека утеха нема, но сепак сум многу благодарна за поддршката.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by vecki on 20.01.09 20:20

wisna stvarno mi e zal za celo tvoe semejsto sto mora da pominuvate niz ovaa bolka potpolno te svakam kako se osekas
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lidija29 on 20.01.09 20:35

Elena Jo i Wisna me rasplacivte i mene, zivot e supov i ni udira non stop slakanici...i od ova koza vo druga beganje nema...a nemam ni jas zborovi so koj bi mozela da ve utesam...ako smetate deka na bilo kaj nacin mozam da vi pomognam, slobodno iskontaktirajte me na privatniot mail
avatar
lidija29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 440
Age : 39
Локација : Prilep
Расположение : ок
Поени : 17471
Registration date : 2009-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by BiljanaM on 22.01.09 0:55

if you lose some parent if you lose some friend just remember death is not the end

Covek vredi onolku kolku sto e spomnat .Ke te spomnuvam mila teticko
avatar
BiljanaM
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 727
Age : 31
Локација : Radovis
Расположение : never better
Поени : 17828
Registration date : 2009-01-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by macush on 22.01.09 1:33

Wisna i Elena potpolno ve razbiram kako vi e,zal mie mnogu za toa sto vi se slucuva.Ne se trudete da gi soprete solzite,isplacete se toa e podobro.Ne dozvoluvajte bolkata da vi go nadvladee razumot,bidete hrabri kolku sto mozete poveke. Znam deka nema zborovi koi mozat da ve utesat,toa go znam od licno iskustvo,ama zivotot e takov,ponekogas premnogu surov i toa mora da go svatime.Samo treba mnogu sila za da prodolzi.
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 18013
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Juni08_Andrea on 08.02.09 21:58

Denes majkami mi kaza deka ocuvot, ima rak na belite drobovi. 😢
Jas utre odam na snimanje na debeloto crevo,posto i tatko mi umrel od toa,pa ovde velat deka mozi da e nasledno.Od snosti ne smeam da jadam nisto,samo voda,sok.Sega se napiv apcinja,posle treba nekoj prasak,za procistuvanje i od vecer od polnok ne smeam nitu voda da piam.Malku mi e strav posto snimanjeto e so celosna anestezija i plus mora i mm da doaga so mene posto ne smeam da vozam, a Andrea nema koj da ja cuva pa ke mora i nea da macime nekolku sati na bolnica.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19424
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by hormonce on 08.02.09 22:06

Ајде,со среќа! Мораш така да постапуваш со храната и клизмата,поради анестезијата,Ако пиеш вода,може да повраќаш после тоа,затоа стрпи се,јас скоро 3 дена бев без храна пред и после операција.Кај нас гастроскопија прават на живо,ц ц ц! Ајде со лесно и дај Боже се да биде во ред.Немате ли некоја пријателка да ја причува Андреа?
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by danielaval on 08.02.09 22:17

пред некојден разбрав дека мој бивша колешка има рак на матката бевме толку блиски многу ми е жал не само за неа туку и за сите други што се соочуваата со оваа болест ја вратиле од скопје без никака операција бидејќи било премногу доцна за операција ракот бил во доста напредна фаза кутрата секогаш беше насмена и со позитивна енергија
avatar
danielaval
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 369
Age : 34
Локација : скаде по малку
Расположение : кога како
Поени : 17739
Registration date : 2008-11-21

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Juni08_Andrea on 08.02.09 22:34

Fala Nate,ke bide vo red,posto i ne osekam nisto,ali ete moralo da odam.Aj mozi ke namalam nekoe kilce,ama utre vecer zatoa ke nadohnadam,od bolnica pravo vo restoran hhahaaa
A za Andrea,poveketo se na rabota,da sakame mozi i ke da najdeme nekoja, ama mm veli da ne ja ostavame i mislime i nea.Ako nema potreba da cekaat ,ke si dojdat do doma,pa posle da me zemat.Ajde se nadevam se ke bide ok.
Daniela stavrno mi e zal za prijatelkati.Aj gospod da i pomozi.
Sto e ova,sekoj vtor umira od toa,kako ne najdoja nekoj lek.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19424
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Goca on 08.02.09 22:56

Juni08_Andrea(Vesne) so sreka utre pa se ke bide vo red,i ubavo e da si vodis kontrola ke si bides po raat.
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19699
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by avanturistka on 09.02.09 14:53

juni ajde se da bide kako sto treba ke te mislime,pisi koga ke se vratis.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 09.02.09 15:15

Ajde Vesna da ni pisis kako pomina
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Juni08_Andrea on 09.02.09 15:16

Fala vi zenski,ve sakam i vi posakuvam mnogu mnogu zdravje...Malce se plasam od celosna anestezija ali se nadevam sve ke bide dobro.Kako sum zedna ali ke izdrzam da ne se napijam voda.Ke pisam kako ke pominam.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19424
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by vecki on 09.02.09 15:17

vesna samo bez strav ke vidis se ke bide vo red
te cekame da kazes kako si pominala
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот