Родители и деца

Рак и тумор модерни болести?!

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 19.11.08 18:59

Mozebi e taka podobro,nema zosto doktorot da ne zboruva vistina.Se molime sekoja den da i bide se podobro i podobro na majkati.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 20.11.08 8:45

vremeto ke pokaze visna. nase e samo da se molime da e podobra.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 21.11.08 14:57

Oф лелеее, пак ја боли глава... се надевам дека не е сериозно, ама па се мачи вака со тие ужасни главоболки
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 22.11.08 10:51

E oва веќе не се трпи, премногу ми е страв.. Имам потреба да се испразнам.

Мајка ми повторно ја боли ужасно главата, се надевам дека нема повторно се да заврши со напади, онесвестување, викање брза помош. Па аман, уште колку пати ќе треба да го гледам овој филм? Барем да знам со сигурност од што и се случува ова, само тоа сакам. Зарем е премногу? Јас разбирам дека не треба да паничам, но не ми е убаво вака, навистина не знам дали ми верува некој, но јас се изморив.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 22.11.08 11:08

lele visna jaka ti dusa.teski se tie momenti no moras da izdrzis . poradi majka ti. sto vikaat doktorite zosto e toa taka i do koga ke bide , znaat li nesto.taman mislevme deka se sredi so majkati, a toa pak. izdrzi visna so tebe sme.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 22.11.08 11:11

Можно е заради промена на времето ко што вели татко ми, ама ја секогаш си имам на резерва...
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 24.11.08 22:40

Wisna kako e sega majkati?
Nisto nemas kazano veke par dena,dali prestanaa bolkite i sto velat doktorite?
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 24.11.08 22:46

Wisna ako ne ti e macno ili tesko kaj i e primarniot karcinom na majka ti?
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18768
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.12.08 19:36

Штотуку дознав... на мајка ми не ќе да и останува уште многу од животот :b heart: pale 😢
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by avanturistka on 07.12.08 19:37

lele bas mi e zal .............neznam sto da kazam.....samo nadezta posledna umira....ostanuva samo da se nadevame,wisna bidi hrabra

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 18545
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.12.08 19:46

Не можам веќе да бидам храбра, мајка ми тивко заминува, деновиве и ние ќе се селиме, не знам веќе главава кај ми е... Испаднаа огромни кавги и денес го слушнав тоа.. Се ми се сруши, цел свет. Ќе ми треба време да оздравам
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Goca on 07.12.08 19:54

wisna navistina nemam drugo sto da kazam osven zalam,...zalam sto mora da proagate niz tezok periot,pronajdi vo nesto sila iako mozam samo da pretpostvam kolku e tesko.....
avatar
Goca
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1126
Age : 38
Локација : Makedonija
Расположение : fine
Поени : 19699
Registration date : 2007-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by jasmina i ace on 07.12.08 19:56

ti ja pruzam cela sila sto ja imam da ostanes prisebna i negubi verba cudni se patistata na gospod
avatar
jasmina i ace
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 558
Age : 34
Локација : bitola
Расположение : promenlivo
Поени : 17928
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Viktorija78 on 07.12.08 20:21

wisna mnogu mi e zal za ova sto ti se slucuva ,bidi hrabra gospod e so vas ,i nie so tebe
avatar
Viktorija78
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 524
Age : 39
Локација : Doma
Поени : 17960
Registration date : 2008-09-13

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.12.08 20:25

Fala vi mnogu...
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Emi on 07.12.08 21:28

вишна мила, жал ми што ти се случува ова, незнам како да ти помогнам, многу ми е жал
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 34
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20431
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 08.12.08 8:23

visna mnogu mi e zal sto ova ti se slucuva. nemokna sum da ti pomognam. bidi hrabra moras da soberes uste maklu hrabrost .
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18923
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 08.12.08 11:09

Давам се од себе Smile

Фала ви многу што сте со мене :big hug:
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by vecki on 08.12.08 11:13

wisna stvarno mi zal za ova sto ti se slucuva
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20095
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by hormonce on 08.12.08 15:47

Не знам што да кажам! Жално! Немој да веруваш ако ти викаат дека умира,ти го кажав неколку пати моето искуство,давај и надеж и сила да се разбуди,да живее!!! Уффффф многу боли ова,знам! Биди храбра!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18218
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Freya on 08.12.08 16:38

Wisna mnooogu mi zal za ova sto ti se slucuva :(( ama znam deka ti si hrabra i ke izdrzis a mnogu ubavo ti kaza i hormonce
avatar
Freya
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1446
Age : 41
Локација : makedonija
Расположение : energicno
Поени : 18555
Registration date : 2008-06-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 08.12.08 21:03

Neznam sto da kazam osven deka mi e mnogu zal za toa sto vi se slucuva.Najdi sila i bidi hrabra vo ovie teski momenti,i sto poveke bodrija majkati.Zelbata za zivot, optimizmot i verbata vo Boga mozi cuda da napravat.
Sakam da ti kazam eden primer na takva zena,moja komsivka kaj majkami,zenava imas par navrati rak koj metastazirase,ama tolkava zelba i verba vo Boga ima sto sekoj pat se slucuva cudo i zenava e izlecena.A da ne preteram veke 3-4 pati i se ima metastazirano.
Samo hrabro site sme so tebe.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 08.12.08 21:23

Па да, бев јас под негативно влијание, сепак додека мајка ми е со мене ќе се надевам колку и да е безнадежно. Не се откажувам од неа се додека нејзиното тело не откаже. Подобро ли звучам вака? Smile
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19147
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by georgina on 08.12.08 21:37

Wishna дури сега ја отворив оваа тема и прочитав за твојата болка. Знам дека ни приближно не можам да почувстувам како ти е , па само ти посакувам што подолго време да бидеш со мајка ти. Секој момент е драгоцен. И секогаш да бидеш позитивна, постојат и чуда на овој свет.
avatar
georgina
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 371
Age : 43
Локација : Negotino
Поени : 18155
Registration date : 2008-08-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 09.12.08 8:02

wisna напиша:Па да, бев јас под негативно влијание, сепак додека мајка ми е со мене ќе се надевам колку и да е безнадежно. Не се откажувам од неа се додека нејзиното тело не откаже. Подобро ли звучам вака? Smile

Taka dusicke,samo pozitivno,sepak cuda se slucuvaat.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20872
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот