Родители и деца

Рак и тумор модерни болести?!

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 07.11.08 12:03

Stefanija S. напиша:Wisna животот е тркало, има добри и лоши моменти. Немој никогаш да ја губиш вербата во Бог!
Тој е голем и прави чуда!
Моли се, молитвата да ја слушне севишниот!
Јас се молам за твојата мајка!

visnja ti si jaka osoba. ne potkleknuvaj sega koga si i naj potrebna na majka ti. teski se tie momenti no mora da se izdrzi. imas potpolna podrska od mene i od forumot. i se molam na boga za majka ti.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 07.11.08 13:34

Wisna,sto ima,dali te obavestile kako i e na majkati.
Se molam,Gospo da se proslavi kroz nejzinata bolest,i da ja izleci.Da ni dokaze i pokaze kolku e silata negova,i da go slavime za vek i vekova.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 09.11.08 13:20

Денес и прават (доколку не и напраиле веќе) испитувања на мајка ми поради што дошло до тоа да има јаки главоболки до тој степен да скока од кревет и да падне во кома... дали од лошата комбинација на лекови, дали од оток од зрачењето или пак она најстрашното.
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 09.11.08 13:40

Samo hrabro Wisna,znam deka e ova tesok moment za site vas,samo mora da bides hrabra za ljubov za tvojata majka.Se molam da i bidi podobro,i da ne e ona najstrasnoto.
Site sme so tebe.
:big hug: :kis heart:
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 09.11.08 14:00

Фала на поддршката.. се надевам и јас дека се испаднало добро :big hug:
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by vecki on 09.11.08 14:19

se nadevam deka ke i bide podobro navistina zalno ova sto se slucuva
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19965
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 10.11.08 19:23

Wisna,kako si i kako e majkati?
Pozdrav i podrska od site nas.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by marina_m on 10.11.08 19:58

wisna javi se site se zagrizivme za majka ti
avatar
marina_m
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1686
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18049
Registration date : 2008-10-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 10.11.08 22:24

Ej denes si dojde, a duri na 18 ke ja snimaat.. do togas i ja sum vo neizdrzila i grda neizvesnost. Se nadevam deka se ke bide ok.

Drzete i sreka na 18
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 10.11.08 22:31

Ma site ki i pusteme sreka,i ke se molime da bide se vo red.
A kako i e sega,podobra e ?
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 10.11.08 23:36

Има пречки во говорот полоши од претходно додека оздравуваше... се надевам дека колку толку ќе успее закрепне
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by hormonce on 11.11.08 1:03

Стискаме палци сите до 18, а тогаш ќе и ја пуштиме сета среќа!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18088
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 11.11.08 9:39

hormonce напиша:Стискаме палци сите до 18, а тогаш ќе и ја пуштиме сета среќа!
Vo potpolnos te potpisuvam hormonce,Wisna site sme so tebe.
:big hug:
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 11.11.08 12:17

hrabro visna so tebe sme . kako sto kaza hormonce ke stiskame palci i ke se molime se da bide vo red.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by bica on 12.11.08 19:36

ajde samo pozitivni misli site sme zaedno so tebe....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18287
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 14.11.08 12:37

Wisna,kako si i kako e majkati?
Pozdrav i podrska od site nas.
:big hug:
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by bica on 14.11.08 13:59

Вишна ајде кажини за да не не ставаш во мисла...сите те подржуваме и ти посакуваме се најдобро...........
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 33
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18287
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 14.11.08 14:29

Подобра е, два пати дневно прима инфузија, си одмара дома иако говорот сеуште не и е во функција како што и беше пред да се онесвести.. Ама јас сум преплашена од тоа што ќе кажат резултатите.

Иако сум преплашена што ќе биде среќна сум што ја имам сега
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 14.11.08 14:31

Bidi pozitivna i bidi srekna,site ke se molime rezultatot da bide vo red.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 14.11.08 14:35

Не можам да бидам баш позитивна и среќна, можам само да глумам ... сега се што можам е да бидам до неа и да ја сакам и да и помогнам додека ја гледам како се мачи
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 14.11.08 14:38

Pa na toa i mislev ama ne se izraziv kako sto treba.
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 14.11.08 14:45

Хехе фала ви многу на поддршката, срциња сте сите :big hug:
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 19.11.08 6:25

Wisna,kako si?
Kako e majkati?
Kako bese vcera ispituvanjeto?
Pozdrav
:big hug: :kis heart:
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20742
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by sonjamfk on 19.11.08 8:31

wisna sto ima novo od snimanjeto na majkati. kazuvaj cekameeeee.
avatar
sonjamfk
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2640
Age : 53
Локација : skopje
Поени : 18793
Registration date : 2008-07-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 19.11.08 18:54

Немаше снимање, а на контрола докторот кажал дека е подобра мајка ми... штетно било да се снима толку брзо после месец ипол зрачење.

Многу се налутив зашто не ја снимиле, ама се надевам дека е океј
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19017
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот