Родители и деца

Рак и тумор модерни болести?!

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Go down

Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by biljanag on 03.10.08 12:09

за разлика од порано се во подем овие болести
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=108&u=12577531
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=109&u=12577531
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=110&u=12577531

како да се заштитиме?
превенција редовно на контроли и самопреглед
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 19737
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Lili on 03.10.08 13:06

Mislam deka od golemo znacenje e i nesoodvetnata htana so ja jademe!Brzata hrana e majka na ovie bolesti,a nie vo nasiot brz zivot se poveke se svrtevne na brza hrana
Moj sovet e so poveke svezi salati...ovosje ,zelencuk antioksidanti!
avatar
Lili
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 953
Age : 34
Локација : veles
Расположение : ubavo..
Поени : 18438
Registration date : 2008-05-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 28.10.08 16:17

Уф не знам за модерно дали е или не... само сакам да се оправи мајка ми и да не ме напушти[/u]
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 28.10.08 16:37

kako e sega majka ti wisna?
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 28.10.08 16:41

Уффф не знам како ќе издржи сега по зрачењето. Правиме се само да биде подобро зашто докторот рекол дека не смее да се нервира секој ден што го живее и е од бога даден и можно е секој момент да се прошири пак. Сега ние водиме војна само да не се повтори... барем да издржи година две за евентуално втора операција :(
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by hormonce on 28.10.08 17:20

Немам зборови
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18083
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by vecki on 28.10.08 17:22

daj boze da bide se vo red kako gospod nikoj ne e
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 19960
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 28.10.08 17:44

Господ одамна е чкртнат кај мене. Се надевам дека мајка ми ќе издржи.. Верувам во мајка ми
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by ZeleniCka on 28.10.08 23:19

Se nadevam deka ke bide vo red majka ti Elence. Odamna ne sme se citnale, veruvam deka i ti si Ok.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 31
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 18490
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 28.10.08 23:21

Па јас се погледнав пред малце во огледало и ми виснале подочњаци. Си фалам очигледно на себеси, ќе пробам да избалансирам да бидам тука и за себе и за мајка ми. Не ми е сеедно, ама правам што можам. Се трудам, давам се од себе...
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Juni08_Andrea on 28.10.08 23:29

Wisna i posakuvam na majkati da ozdravi i sve ova da vi ostane samo kako los son.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 41
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19289
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Daki on 28.10.08 23:29

Daj Boze sto pobrzo da ozdrave majka ti Wisna toa ti go posakuvam od se srce. Koga imav 10 god. majka mi imase teska operacija i kriticno bese, no fala mu na Boga pomina. Mnogu e tesko, no toa e se sto ke ni donese zivotot mora da go podneseme. Samo da e so pominuvanje.
avatar
Daki
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 547
Age : 34
Локација : Skopje
Поени : 17985
Registration date : 2008-08-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 28.10.08 23:36

Само се надевам... а се плашам од тоа дека може туморот да се прошири пак. Ептен се плашам.. да не речам преплашена
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ilince on 29.10.08 16:54

Samo verba wisna drugoto ostanuva na vremeto i Boga
avatar
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1816
Age : 34
Локација : Prilep
Расположение : umorno no presrekno
Поени : 18633
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by macush on 29.10.08 17:35

Wisna zivotot nekogas znae da bide dosta surov so nas,a nie mora da bideme jaki i hrabri za da prodolzime ponataka.Imaj verba vo boga ne gubi ja,i bidi jaka zaradi majka ti.Ke dade gospod se nadevam se ke izleze dobro,
avatar
macush
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 978
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : :(((
Поени : 17878
Registration date : 2008-10-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 30.10.08 15:12

Јас сум јака заради мајка ми иако лелекам наоколу.

Btw јас одамна ја изгубив вербата во Бога, а за мајка ми се зависи од тоа како ќе издржи самата она, самиот нејзин организам
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.11.08 11:02

Утрово по мајка ми дојде брза помош
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Mama Ane on 07.11.08 11:05

:(:(:( Биди јака.. Се надевам ќе биде добра, се молам..
avatar
Mama Ane
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 5807
Age : 42
Локација : skopje
Расположение : во неизвесност
Поени : 19906
Registration date : 2008-11-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.11.08 11:06

Се надевам и јас... не ми се верува што ми се случува
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Ance-J on 07.11.08 11:16

Колку и да ти биде тешко никогаш не покажувај го тоа пред мајка ти,не дозволувај да ве надвладее болеста,бори се со последните сили ако треба.Имав таков случај во мојата фамилија и знам колку е тешко.
avatar
Ance-J
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 665
Age : 36
Локација : doma
Расположение : добро е
Поени : 18108
Registration date : 2008-09-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Stefanija S. on 07.11.08 11:19

Wisna животот е тркало, има добри и лоши моменти. Немој никогаш да ја губиш вербата во Бог!
Тој е голем и прави чуда!
Моли се, молитвата да ја слушне севишниот!
Јас се молам за твојата мајка!
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17788
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.11.08 11:22

Jaс се борам да издржам. Потајно се надевам, ама стравот е преголем во мене, не го покажувам иако постои...

А бог за мене... веќе одамна не постои. silent

Фала за поддршката :big hug:
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Stefanija S. on 07.11.08 11:26

Гушки за тебе! :big hug: :big hug: :big hug:
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 17788
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by lela on 07.11.08 11:29

Nemoj taka Wisna,da se otkazuvas od Boga,znam deka ti e tesko,i deka sega ni eden zbor ne moze da te utesi,veruvaj a nie ke se molime za tvojata majka da i bidi podobro.
Pisini kako i e.
:big hug:
avatar
lela
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4973
Age : 46
Локација : Germanija
Расположение : bezveza
Поени : 20737
Registration date : 2008-09-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by wisna on 07.11.08 11:35

Ќе ви пишам веднаш штом ќе ме известат.

Фала ви, баш сте срцки
avatar
wisna
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 612
Age : 29
Локација : Lost...
Поени : 19012
Registration date : 2008-02-08

Вратете се на почетокот Go down

Re: Рак и тумор модерни болести?!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот