Родители и деца

Симптоми на бременост!

Страна 1 of 39 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by zbuneta on 19.09.08 14:50

Zdravo zenski,eve da Vi kazam deka denes treba da dobijam,tocno kako saat,I veke pocnaa da me bolat jajnicite.a takvo cuvstvo imav deka nema da dobijam.za zal.ima I ponekoja kafena kapka,za uste potazna da bidam.kazete deka ima sansi da sum bremena.....:(

zbuneta
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 20
Age : 38
Локација : tamu
Поени : 18475
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by hormonce on 20.09.08 2:41

Е,ако де.Па и да добиеш,што?А,па како мене да си,да добиваш еднаш во 5 месеци,а тоа? Од бетер,има и побетер...Вака барем си знаеш,ако добиеш,не си бремена,ако не (Дај Боже).Зошто толку се секираш,ќе биде еден месец.Расположи се.Ќе видиш дека наскоро и тоа ќе ни го кажеш.Не се разочарувај.Поздравче,збунета!
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18718
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by vecki on 20.09.08 2:45

ako ne si sega zdravje sledniot pat ne se razocaruvaj zivotot e pred tebe
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20595
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by zbuneta on 20.09.08 22:57

Da srcki dobiv,I imam strasni bolki ,pa I zatoa me nema od vcera.fala za podrskata...da se nakrenam I se slusame...ve baknuvam

zbuneta
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 20
Age : 38
Локација : tamu
Поени : 18475
Registration date : 2008-09-10

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by hormonce on 20.09.08 23:20

Ај,следниот месец да не добиеш,збунета! Neutral
avatar
hormonce
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1823
Age : 41
Локација : skopje
Расположение : блесаво!
Поени : 18718
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by veki22 on 07.10.08 23:32

i ti hormonce da ne dobies sledniot pat
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18602
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by winnie the pooh on 08.10.08 19:21

ajde zenski nema mesto za razocaruvanje, samo ne se opsednuvajte so toa i ke bide se vo red, poznavam licnost sto otkako se zapisa na kurs po nekolku jazici vednas zabremeni, samo angazmani sto poveke vo denot, i ke bide... ne se sekirajte
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18950
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by avanturistka on 10.10.08 20:22

jas koga sum bev bremena potocno koga ostanav isto me bolea jajnicite i stomak ko za dobivanje.taka da koa ja prasav doktorkata pred da mi napravi test taa mi kaza deka simptomite bile isti.

+zatoa netreba da se razocaruvate,isto znam edni prijateli nemaa deca
neznam kaj nebea skoro 6 7 go.i na kraj se otkazaa i resija da go
renoviraat stanot i zamislete togas ostana trudna.bidete optimisti vo
se.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19045
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by Sandra_Anja on 10.10.08 20:32

Jas nemav simptomi kako bolki vo jajnicite ili stomakot ili gadenje so povrakjanje. Imav izraziti vrtoglavici samo nekolku dena, napraviv test i dve crticki:)
Sekoj individualno
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19727
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by winnie the pooh on 10.10.08 20:38

i mene simptomite mi bea isti kako pred dobivanje, skros isti, a gradive posebno uzasno me bolea
avatar
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 783
Age : 35
Локација : doma sme se toplime
Расположение : razigrano
Поени : 18950
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by veki22 on 20.10.08 9:13

winnie the pooh напиша:i mene simptomite mi bea isti kako pred dobivanje, skros isti, a gradive posebno uzasno me bolea
да не се повторувам и плус ми се вртеше
avatar
veki22
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 457
Age : 32
Локација : skopje
Поени : 18602
Registration date : 2008-08-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 20.10.08 10:05

dobro e denes ne dobiv ajde ke cekam do 23.....me bolat mnogu gradite i nekako mi se oteceni...a i mnoguuuuuu mi se spieeee poslednive dve nedeli pa so Gospod napred ke vidime sto ke bide.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 20.10.08 10:41

ajde Stefi ke vidime ama neznam da ne se razocaram mi e strav.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by Stefanija S. on 20.10.08 10:48

Нема да се разочаруваме, нели?
Мене ми е исто тешко, два циклуса ми доцнеше , едниот 15 дена, сега 12, еднаш ми имаше дури и подрането 4 дена...нема предавање,како? За најсветото нешто што го очекуваме, за едно малечко, ништо на светот нема поважно. Главата горе, ние жените сме цврсти и јаки, низ се поминуваме гордо, низ сите препреки
avatar
Stefanija S.
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 141
Age : 37
Локација : pred kompjuter
Расположение : odlicno
Поени : 18423
Registration date : 2008-09-18

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by iskra on 20.10.08 12:39

Само без разочарување дечки. Се ќе биде, ви стегам палци на сите што сте во исчекување. Прекрасно е чувството и нема ништо поважно од тоа. Заради тоа без разочарување!Само напред со позитивни мисли, позитивна енергија и верба!Се ќе биде. Ви посакувам strk што поскоро.

Јас имав ситуации кога ми доцнеше и по две недели и тоа неколку пати а
и по 5-6 дена неколку пати, и сега кога ми доцнеше воопшто не помислив
дека сум бремена, мислев дека пак е истото. И воопшто не очекував.
Најважните нешта во животот бар кај мене дојдоа, некако неочекувано. А
се најпрекрасните нешта во мојот живот. Затоа само напред и уживајте.
avatar
iskra
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 38
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18448
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 20.10.08 12:47

e da...taka e sekogas......mene do sega samo ednas mi docnese deset dena.....a od togas redovno ajde ke cekam do 23 pa ke vidime....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by vecki on 20.10.08 15:45

vi drzam sreka na site sto ocekuvate nova daj boze da ne izraduvate
avatar
vecki
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4537
Age : 39
Локација : skopje
Расположение : екстра
Поени : 20595
Registration date : 2008-05-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 21.10.08 11:05

нешто страшно ме болат градите,ме утепаа киселини...а и поспана сум две недели...ајде трудници пред да останете трудни имавте вакви симтоми...помагајте.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by vedrana on 21.10.08 11:50

Секој организам си е различен.
Ама тие се едни од симптомите
avatar
vedrana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 585
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Feelings change - memories don’t., but we belive in God
Поени : 19428
Registration date : 2008-03-06

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 21.10.08 11:53

Дај Боже......ме фака паника...а страв ми е да правам тест.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by avanturistka on 21.10.08 11:55

ne se plasi biljana mene prvite dva testa mi se pokazaa negativni a sepak sum bila trudna 6 nedeli duri 3 se pokaza pozitiven i ja za da se uveram pravev preku krv ,samo napred ne se predavaj.

avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2072
Age : 39
Локација : so moite dve princezi :))
Расположение : :))
Поени : 19045
Registration date : 2008-10-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 21.10.08 12:04

па мислам и јас да направам преку крв после 23 ако не добијам до тогаш.....ама до 23 ке побудалам....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bella* on 21.10.08 12:39

Кога ја очекував последната моја менструација(која не ја добив) flower имав чуден исцедок прозирен и слузав ,незнаев што е тоа и кога не добив менструација сватив дека е тоа поврзано со бременоста, е сега незнам дали е тоа некој симптом што е нормален за сите или не, имав многу голем апетит,а тест купив clear blue кој се прави во било кое време од денот и имаше плусче :cheer:

biljana dzidrova напиша:па мислам и јас да направам преку крв после
23 ако не добијам до тогаш.....ама до 23 ке побудалам....
Подобро
ти е прво дома да си купиш тест, јас еднаш отидов во систина( ми
доцнеше 9 дена) скоро бев сигурна дека сум бремена, а кога сестрата ми
го даде резлутатот НЕГАТИВЕН мислев дека ќе паднам во
несвест, телефонот ми падна од раце и ми се распарчи, грозно чувство,
ем се засрамив пред сите таму што чекаа и ме гледаа како си ги собирам
деловите од телефонот,ем ми беше многу тешко што тестот беше негативен
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18968
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by bica on 21.10.08 12:57

ок прво домче па после крв......инаку и јас имам некој прозирен исцедок слузав ама сега незнам....а и зголемен апетииииит.....абе во све нешто си се наоѓам сеанезнам можеби е некоја суѓестивност.....
avatar
bica
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1082
Age : 34
Локација : ваму-таму и дома
Расположение : samo za moeto sonce Misel
Поени : 18917
Registration date : 2008-07-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by Natalija on 21.10.08 13:28

Mene me boli desniot jajnik. Bev kaj maticnata opsta doktorka da mi prveri nedaj boze da ne mi e slebo crevo. Mi rece deka ne e slepo, ama moze da e jajnikot i deka kaj i da e ce mi dojde. Navistina ne znam, dosega nikogas ne sum imala bolki vo jajnici pred da mi dojde. A ako do vecer ne mi dojde utre sigurno pravam test. Pa vie prvi ce doznaete.
avatar
Natalija
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1160
Age : 36
Локација : istocno od rajot
Расположение : nestrplivo
Поени : 18927
Registration date : 2008-08-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Симптоми на бременост!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 39 1, 2, 3 ... 20 ... 39  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот