Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Бебешко креветче - какво имате вие?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
maskoe
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 161
Age: 31
Локација: stip
Расположение: sekogas super
Поени: 11946
Registration date: 2008-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 23:02

nie kupivme pred 2 nedeli krevetce od encimenci na bertoni e ama nema vrska preslatko e i so vika sanja ni vleze vo srce.ne e bitna markata.
Вратете се на почетокот Go down
nikolina008
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 310
Age: 31
Локација: nekade
Расположение: podobro
Поени: 12075
Registration date: 2008-09-10

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 23:33

Nie prvo imavme drvena korpa, pletena.Jas i bart mi sme spiele vo nea, ja koristevme nekoi 4 meseci a sega od etrvami go koristime krevetceto.Drveno e no e dosta zacuvano, (decata na etrva mi spija so niv na krevet i nikogas vo krevetce).
Inaku imame i montazno, potocno imame igralna samo so edno nivo i toa dusece koe e tamu e dosta tenko.Ja koristevme na odmor, odlicno ni posluzi.
Mislam deka sega montaznite krevetcinja se poprakticni, imaat poveke delovi koi olesnuvaat mnogu raboti, lesno se sklopuvaat i mozes da gi nosis sekade.Sepak ako veke imas nema potreba za kratko vreme da davas pari.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   07.11.08 4:00

Не реков дека креветчињата од chipolino не чинат,туку сакав да кажам дека има битна разлика во пластиката , материјалот и изработката
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   07.11.08 10:22

sunshine напиша:
Еми мислам дека вакво нешто е фина идеја за да го навикнеш детето да си спие во голем кревет. Види го можеби Милена е мала за него ти најдобро си знаеш.
http://www.mebel.com.mk/img/big/mebel03.jpg

бескрајно сум ти блаходарна за идејава, веднаш ќе барам некој да ми го направи, ете баш такво сакам

ФАЛАААААААА
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   07.11.08 23:20

прашав за креветчето во фирмата кај што се произведува
кошта 400 евра само кревече без душек иработевно од масивно дрво бука
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13590
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   07.11.08 23:52

baby24 напиша:
Lea spie vo vakva lulaska sega lulaska lulaska pa zdravje koga ke poporasne planirame vo golemo krevetce da si ja stavame,sega za sega ova nie mnogu prakticno malku zalulja i ke si zapie.
Babu24 nema potreba da ja menuvas i nie imame ista takva samo drvo boja Smile jas za takva pisuvav vo prethodnite postovi.Preslatka e moite do 18 meseci spiea vo nea.Moze maana i e samo sto nemozea podolgo da spijat vo nea pa moravme drugo krevetce da kupuvame .Vo drugite krevetcinja dete moze da spie do nekoi 4-5 godini a vo ova ne.
Вратете се на почетокот Go down
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13590
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   07.11.08 23:58

Emi mnogu skapo tie toa krevetce 400 e auuuuuuuu.Pogledaj na www.mebel-vi.com tamu i po naracka prevat,sigurna sum deka od 200 evra nema poveke da te cini.Moze deka e Skopje pa e tolku skapo,ovie imama i vo Sk salon.Nie od tamu kupuvame cesto.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 0:24

овие креветчиња ги прават во Штип а имаат продажен сало и во Скопје, ама да како што кажа верче скапо ми е, може исто вакво некој мајстор приватно да ми го направи за поефтино
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12508
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 0:52

како се вика еми фирмата што ѓи прави во Штип
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 8:13

Погледнете ги овие мени лично ми се допаѓаат
http://www.lipmancanada.com/images/SCT008.jpg
http://www.amazon.com/gp/product/images/B0007YDD30/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=165796011&s=baby-products
http://www.livingincomfort.com/php/ProductPictureShow.php?sitekey=lic&product_id=61957&t=1124215200
Инаку и ние на ќерка ми и нарачавме таков сличен кревет, но без простор за излегување,со димензии 200 на 90 иако ќерка ми е само 4 месеци. Затворен ќе биде од сите страни со зидови и плакар ,а од предната страна ќе биде затворен со медијапан и мрежичка, па ќе видиме каков ќе излезе, ќе биде готов околу средината на декември,тогаш ќе го сликам и ќе ви го покажам
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12545
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 8:18

sakam sliki od krevetcinja aj neka prati nekoj!
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 8:27

какви креветчиња бебешки или детски сакаш? flower
Вратете се на почетокот Go down
winnie the pooh
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 783
Age: 32
Локација: doma sme se toplime
Расположение: razigrano
Поени: 12545
Registration date: 2008-08-24

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 9:01

bebeski
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 12:14

http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00789.jpg
http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00790.jpg
http://i379.photobucket.com/albums/oo235/biba5rova/DSC00791.jpg
Ова е нашето креветче, на Graco e, има светло на него, смирувачки мелодии , звуци и вибрации.
Плус има две нивоа, ако планирате да го користите кога ќе потпорасне, а може да се користи и како мрежа да деца.
Се пакува во торба, ама тоа веќе го знаете.Кога го купувавме бевме во голема недоумица, дали да купиме вакво или дрвено!А сега ми е мило што баш вакво избравме
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 12:21

beti 24 напиша:
како се вика еми фирмата што ѓи прави во Штип

http://www.mebel.com.mk/
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14526
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   08.11.08 12:22

бела, ми се допаднаа креветчињата детски што си ги поставила

изгледа накрај ќе искомбинирам од повеќе и ќе си направам сама какво сакам, фала ти за сликите, посленото ми е најубаво
Вратете се на почетокот Go down
analazarevska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 34
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 12202
Registration date: 2008-08-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   09.11.08 2:27

За бебешко креветче кога требаше да купиме дома имаше војна.Јас сакав монтажно ,а мм дрвено.Земавме монтажно и сите сме задоволни,ја оставам сама во креветче и не мислам дали ке се чукне од дрво,туку слободно си скока
п.с монтажното е подобро,поефтино и излегуваш од клишето на дрвено стандард креветче
Вратете се на почетокот Go down
beti 24
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1057
Age: 31
Локација: домче со Марко
Расположение: најсрекна на целиот свет
Поени: 12508
Registration date: 2008-07-07

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   09.11.08 22:20

Emi напиша:
beti 24 напиша:
како се вика еми фирмата што ѓи прави во Штип

http://www.mebel.com.mk/
еми татко ми работи таму многу се скапи за квалитет не сумјам но прво и основно ќе се изначекаш додека да ти го направат презафатени се некој приватен ќе ти го направио за дупло помалку пари
Вратете се на почетокот Go down
Emilija
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2700
Age: 37
Локација: Скопје
Расположение: со тројцата мускетари
Поени: 13169
Registration date: 2008-07-11

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   09.11.08 22:34

Emi напиша:
бела, ми се допаднаа креветчињата детски што си ги поставила

изгледа накрај ќе искомбинирам од повеќе и ќе си направам сама какво сакам, фала ти за сликите, посленото ми е најубаво

Еми а што не земете обичен детски кревет, па после ставете оградица. Има оградици за кревети во Грција а тука не знам дали некаде се продаваат. Ако нема може да се направат многу лесно. Вака ќе имаш кревет за кога ќе порасне. Преоден кревет според мене е само трошење пари за џабе.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 821
Age: 34
Локација: Skopje
Расположение: Prekrasno :)
Поени: 12741
Registration date: 2008-07-22

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 5:32

Знаете ли каде има избор на дрвени бебешки креветчиња?
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12563
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 6:38

Вo mothercare во рамстор има најголем избор на дрвени краветчиња, мене таму ми се допадна едно бело креветче на кое му се спушташе едната страна, многу убаво изгледа, мислам дека уште го имаат , а цената му беше околу 12000 денари.[/b]
Вратете се на почетокот Go down
NatalijaS
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 502
Age: 33
Локација: skopje
Поени: 11872
Registration date: 2008-11-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 7:03

Jas imam platneno krevetce na sklopuvanje i super mi e, so mreza, prodzirno e, go gledam bebeto i toa mene, a ne moze da se udri kako vo drveno krevetce.
Вратете се на почетокот Go down
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13322
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 7:07

Ima i vo Bebe centar ubav izbor, okolu 11-12.000 denari, mnogu ubavi. nie od tamu zemavme, ednata strana se spusta, a ima izgravirano i delfincinja.
Natalija, za da ne se udira bebeto, postojat postelini so ogradici, za da ne moze da se povredi bebeto
Вратете се на почетокот Go down
snezanab.f
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 17
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 11690
Registration date: 2008-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 7:12

najgolem izbor na drveni krevetcinja, odozdolu so fioki i moznost da se niskaat ima vo Fatina mebel(toa vazi za Sk)
Вратете се на почетокот Go down
snezanab.f
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 17
Age: 36
Локација: skopje
Поени: 11690
Registration date: 2008-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   26.11.08 7:13

cenata im e okolu 9000den,
Вратете се на почетокот Go down
 

Бебешко креветче - какво имате вие?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -