Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Бебешко креветче - какво имате вие?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
АвторПорака
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2057
Age: 33
Локација: Скопје
Расположение: насмеана
Поени: 13312
Registration date: 2008-07-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   23.09.08 4:27

Nie imame drveno krevetce izgravirano so selfincinja, ednata strana se spusta na tri nivoa, aima i trkalca koi, sekako, mozat da bidat staticni. Spored mene, onie so fioka dole voopsto ne se prakticni, nema da ja koristis fiokata kako sto mislis. A, imame i transportno za navikendi, za po odmori i sl.
Вратете се на почетокот Go down
STAR *
Forum Detective
Forum Detective


Female
Број на мислења: 1596
Age: 32
Локација: Skopje
Расположение: еуфорично
Поени: 13165
Registration date: 2008-01-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   23.09.08 4:35

Јас го земав тоа за син ми за 4500 од кај пластичарите и скоро 2 год. го користи и немаме апсолутно никаква замера во делот на квалитетот , Адријан рипа во него , прави 300 глупости и креветчето е сеуште како ново, така да повеќе се плаќа брендот а квалитетот е ист само што разликата во цена е огромна што е нормално кај се што е брендирано.
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12553
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   23.09.08 10:38

Jadranka Davitkova напиша:
Нас минатата недела ни купија без да се договараме, најдобрите другари монтажно креветче, розово со мрежа, на две нивоа, со додаток за повивање на бебето и со балдахин! Исто така се склопува во торбица за патување!
Мн. ми се допаѓа, слично нешто како вие што ги опишувате и што сте ги пратиле на сликите!
Ама навистина горното ниво ми е мн. тенко и се мислам да не не е стабилно, па се распрашавме и ни кажаа дека во Треска имало душечиња по нарачка со димензии какви сакаш, па решивме да си купиме душече, ќе го ставиме на долното ниво и готово!!

http://i34.servimg.com/u/f34/12/24/03/12/graco10.jpg
Јадранка ако е баш вакво,нема потреба од душек по нарачка, flower душеци со тие димензии(100/75 см)се продаваат во крш-комерц во рамстор,ама нас ни рекоа дека бебињата треба да спијат баш на таква тврда подлога до 5-6 месеци,а потоа се купува душекот кој се става на второто односно долното ниво
Вратете се на почетокот Go down
moja Ina
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 617
Age: 34
Локација: skopje
Поени: 13054
Registration date: 2008-02-24

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   23.09.08 11:24

Ина има транспортно или монтажно креветче и и го купивме од причина што јас лично мислам дека е побезбедно. Брат ми има дрвено за внуките но и двете го користеја до неполна година потоа почнаа да се повредуваат во него. Во транспортните може слободно да скока и да се врти бебето без да се повреди. А како што напиша и Ане лесно е за чување откако ќе престане да спие Ина во него - спакувај го во торбицата и во плакар
Вратете се на почетокот Go down
Ane
Administrator
Administrator


Female
Број на мислења: 2289
Age: 42
Локација: Skopje
Расположение: весело
Поени: 13732
Registration date: 2007-11-14

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   23.09.08 21:12

vo red moze da se najde i kaj plasticarite nesto sto moze da se koristi i da bide so zadovolitelen kvalitet.
na primer od tamu kupiv kolicka za pogolem (posto moite sto ja kupija bese bas bebeska), lulaska (od onie so tenda sto moze i mnogu malo da sedi vo nea ), relaksator, dubace i dr. taka sto ne mi e biten brendot za da se pravam vazna i da se dokazuvam (mada i finansiite ne mi go dozvoluvaat toa)
ama za kervetceto go gledav kaj plasitacite, i ova sto go kupiv taka sto sporedba ne moze da se napravi. prvo vo materijalot od koj se napraveni tie tamu, e mnogu tenok (mislam na stranicite) sienjeto isto e nekvalitetno.... barem taka bese koga jas gi gledav.
mozebi potoa donesle nekoi so podobar kvalitet.
pokraj toa mene mi kaza drugarka mi (koja isto taka go kupila od kaj plasticarite) za neprijatno iskustvo - im raspukalo po stranicite i dolu sipkata sto e pod krevetceto se svitkala.

taka sto koga nekoj ke ti kaze takvo nesto - pari ne se gledaat, tuku bezbednosta na deteto.

inaku koga potporasna nikola i trebase da se spusti dole kupivme dusece. taman dojde da ne bide zalepen za zemja. oti toa sto go imaat ne e dusek i e navistina tenko.
e duseceto e od MK proizvodstvo, znaci ne ni e brendirano. Very Happy:D:D:D

***********************************************************************************************************************************

Вратете се на почетокот Go down
okce
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 232
Age: 39
Локација: Strumica
Расположение: ekstra
Поени: 13547
Registration date: 2007-11-25

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   29.09.08 9:43

E jas pak za krevetceto.Kaj majstorot sto go poracavme ne bese uste pocnal i podobro , a tatko mi bidejki e sofer od Sofija imase doneseno katalogce so krvetcinja i edno epten mu se dopadnalo i bas kako sto sakavme nie i ajde go poracavme i eve eden del denes stigna,a drugiot utre zdravje Boze pa sega da go pokazeme kakvo e krevetceto sto go kupivme i e podarok od moite roditeli,od drugite baba i dedo ke imame kolicka.
http://i31.servimg.com/u/f31/13/01/52/16/george10.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   29.09.08 10:31

ние имаме такво монтажно-мрежасто креветче.
има плус корпа-лулка во него, која максимално ја искористивме првите два месеци Милена спиеше во неа, ја лулав а сега служи како корпа за играчки.

Креветот е убав, има можност за попуштање во должина, само да ви кажам незнам детево мое како успеа на едно место заварена шипка да скрши хехехе, инаку навистина многу повеќе ми се допаѓа од дрвените од една причина, не ми страв да ја оставам сама во него да скока и рипа, неможе да се повреди, е сега ептен ако се удри во тие украсните топки од страните.

Го плативме 6000 денари во 26 јули-свекрвата го купи.
Слика накнадно ќе ставам, сега немам нет, несака да работи ова за слики
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13509
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   29.09.08 12:27

Imame i drveno i montazno http://www.servimg.com/image_preview.php?i=160&u=12223675
http://www.servimg.com/image_preview.php?i=161&u=12223675
Jas ne sum za da go stavam deteto da spie vo tie montaznite posto nema dusece.Do sega go koristam za preslekuvanje a ponataka mozi i za da si igra vo nego.Sega da sum ne bi go kopila posto i za igranje ne veruvam deka kuzne kolku ke go iskoristam,sekoe dete saka na pod da si igra.
Moj sovet e ako zemate drveno obavezno da se spusta stranicata zasto polesno ke vi bide za stavanje i zemanje na bebeto.
Eve strana za montazni krevetcinja.
http://www.toysrus.com/family/index.jsp?categoryId=3225353
Вратете се на почетокот Go down
Kinky
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 3821
Age: 39
Локација: во земјата на чудата
Поени: 13319
Registration date: 2008-08-25

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   29.09.08 20:46

Pa bas i ne se preporacuva da bide so stranica koja se spusta.
Na pocetok na majkata i e prakticno, ama racunaj deka toa bebe ke ima i godinka, i dve:), a togas ke znae samo kako da ja spusti ogradickata i da se prekaci preku nea, sto ne e mnogu bezbedno.

Inace, niedno krevetce ne se prodava so dusek, dusekot dopolnitelno se kupuva.

Nie go zamenivme drvenoto so montazno, zatoa sto Aleksej mnogu si go udirase glavceto i se budese preku nok. Novoto krevetce go spasi. Go plativme okolu 50 evra, vo TC Biser, marka Baby Star.
Istoto dusece go stavivme.
Вратете се на почетокот Go down
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2586
Age: 38
Локација: Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение: Prednovogodisno!
Поени: 13509
Registration date: 2008-01-11

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   30.09.08 3:50

Neznam mozi ima nekoi koj lesno se spustaat.na naseto,nema sansi da go spusti posebno koga e vnatre vo nego. samo nekoj od nadvor so pritiskanje na nogata na ogradata togas se spusta.ne e tolku bas lesno.
Za sega ni stoi spustena ogradata i dusekot krenat najgore posto e mala pa nemozi da stanuva.a pokasno ke go spustime dusekot najdolu.a koga toa ke potporasne togas i kakva ograda da ima toa ke saka da izleguva samo.koga dojdov ovde ziveev so edni prijateli koi imaa 3-4 godisna kerka taa sekoja vecer ke stanese i samata ke se prefrlese preku ograda za da odi kaj majka i vo soba.i namerno i ostvavaa spustena ogradata barem ako se prefrluva neka bide toa ponisko a ne da skoka preku visoko.
I ovde dusekot se kupuva nahnadno.ali za tie montaznite ako se za spienje ke se proizvedusa dusek za niv.Mene ne mi izgleda bas stabilno.andrea so 7 kg koga ke ja preslekvam na nego i se raskloca, uste sega, celo go mrda.
ovde do sega, ne sum slusnala, tie montaznite da gi koristat mesto krevetce.
ako si go cuka glavceto ima stranici da se stavat pa nema kaj da se cuka.
sekoj neka si pravi kako sto mu odgovara.
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   30.09.08 7:33

Se soglsuvam Vesna, deteto ke preskokne sekva ogradicka samo da stane pogolemko i poaktivno ehhehehe kakov saka neka e krevetceto toa ke go najdes nadvor od nego
Вратете се на почетокот Go down
avanturistka
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2072
Age: 36
Локација: so moite dve princezi :))
Расположение: :))
Поени: 12630
Registration date: 2008-10-02

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   13.10.08 2:37

jas imam dve krevetcinja i od dvete sum zadovolna,ednoto mi e na ciko drveno so jogi dusek a drugoto mi e na gracco i e na dve nivoa i za bebence i za pogolemo dete .ednoto mi e za spalna a dr za dnevna soba a ova sto mi e za dnevna se sklopuva i mzam da go nosam sekade so mene.
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   15.10.08 7:48

jas go koristev moeto drveno krevetce .MM go prefarba i mu kupivme novo dusece od treska bidejki e pogolemo krevetceto od standardnite dimenzii pa go pravevme po naracka sega go koristi i jatrva mi i nema gajle uste koj znae kolku bebinja ke prespijat vo nego.
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
verce
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1392
Age: 29
Локација: Imperija Kocani :)
Расположение: super
Поени: 13580
Registration date: 2008-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   19.10.08 7:54

Nie na pocetokot kupivme lulka krevetce drveno no mnogu slatko.Ama ne se pogodi bas mnogu Hristijan do 1,5 godina spiese vo nego ,posle vo pogolemo od mm ne kupuvavme novo .Koga se rodi Stefani lulkata ja popravivme i spiese vo nea ekstra e sega ama veke mala i e pa gi staviv vo krevet zaedno da si spijat.Preporak od mene da ne kupuvate kako jas mali krevetcinja demek sto se lulade dobri se ama brgu gi izrastuvat sega za Stefani na 2 godini e veke malo.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12713
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 7:37

nie vcera go kupivme krevetceto http://www.chipolino.com/showpop.php?product=1715
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12713
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 7:38

go zedovme vtoroto rozovo so griavo
Вратете се на почетокот Go down
Ilince
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1816
Age: 30
Локација: Prilep
Расположение: umorno no presrekno
Поени: 12853
Registration date: 2008-07-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 7:44

Sanja preubavo e
isto kako tvojata cerkicka veruvm ako e pluknata na mama prava lepotica
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12653
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 7:51

I nie gledavme vakvi krevetcinja,mislam vo Ramstore,samo uste ne sme resile dali da kupime takvo ili drveno.Sakam da te prasam Sanja dali na ovie krevetcinja moze da se stavi dusek, bidejki onoj sto ide so niv e mnogu tenok i tvrd.
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12713
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:02

mozi da se stavi dusek koga ke napolni 6 meseci bebeto taka ni rekoja a kolku pari gi gledavte vo ramstor vo sk ??
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12713
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:04

ilince fala za ubavite zborovi i ti ke si imas kerkicka samo ziva i zdrava da e mozam da zamislam kolku si presrekna sto ke bidi lepotica na mama
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12653
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:10

Mislam deka bea okolu 16.ooo den.Imaat i sijalicka kaj glavceto,edna pregrada za presoblekubanje,ubavo vo sekoj slucaj,samo neznam kolku e udobno duseceto.A zosto vi rekle deka posle 6 mes.moze da se stavi dusek?
Вратете се на почетокот Go down
sanja_
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 567
Age: 25
Локација: Bitola
Поени: 12713
Registration date: 2008-05-28

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:13

pa zosto ubavo bilo na potvrdo da spie do 6 meseci posle toa nivo se vadi i se stava dusek ova nema sijalicka kaj glavceto nie go zedovme 6600 den mozebi ne zboruvame za istoto ..
Вратете се на почетокот Go down
sonja
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 45
Age: 38
Локација: skopje
Расположение: odlicno
Поени: 12653
Registration date: 2008-05-15

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:22

Istite se,samo mislam deka ovie vo Ramstore bea na Graco.
Вратете се на почетокот Go down
Viktorija78
Искусен член
Искусен член


Female
Број на мислења: 524
Age: 36
Локација: Doma
Поени: 12045
Registration date: 2008-09-13

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:29

I jas se mislev za vakvo krevetce na pocetokot, ama posle se oluciv za drveno, doblizeno mi e do spalnata, a enata strana mu ja izvadivme taka si e spoeno .
Вратете се на почетокот Go down
bella*
Ветеран
Ветеран


Female
Број на мислења: 699
Age: 33
Локација: Skopje
Поени: 12553
Registration date: 2008-06-26

ПишувањеПредмет: Re: Бебешко креветче - какво имате вие?   06.11.08 8:33

Не се истите креветчиња, chipolino е кинески бренд кој очигледно ги копира бебешките производи како колички, креветчиње .релаксатори итн. од веќе познатите и афирмирани брендови како chicco, maxi-cosi, graco.....и затоа кога ќе ги споредите еден до друг ќе ја видите разликата
Вратете се на почетокот Go down
 

Бебешко креветче - какво имате вие?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 12Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  ::  :: -