Родители и деца
Не можете да се регистрирате на форумот бидејќи истиот е префрлен на сајтот

www.roditeliideca.com.mk 
HomeHome  ПорталПортал  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ВлезВлез  
Share | 
 

 Роденденски песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Lence
Редовен посетител
Редовен посетител


Female
Број на мислења: 125
Age: 43
Локација: ne kazuvam
Расположение: odlicno
Поени: 12737
Registration date: 2008-05-13

ПишувањеПредмет: Роденденски песнички   16.09.08 0:57

Vcera kerkami imase rodenden i vo skoloto ja prasuvale dali znae rodendenska pesnicka na makedonski da ispee. Neznam dali e stramota da kazam, no i jas ne znam. Ima li nekoi makedonski rodendenski pesnicki za deca. Bas bi sakala da znam. da ziveeme
Вратете се на почетокот Go down
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2086
Age: 35
Локација: skopje, makedonija
Расположение: арно убаво
Поени: 13957
Registration date: 2008-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   16.09.08 1:00

нека и е срекен роденденот а за песничка сега ке побараме
стави си тикер со твојата керкичка
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   17.09.08 23:54

зарем немаме македонски роденденси песни....

Најмили мои
мама и тато,
порасна веќе вашето злато,
роденден денес јас ќе си славам.............од супер ѕвезда старото
http://www.youtube.com/watch?v=vxNnObIPWa0
Вратете се на почетокот Go down
Ves
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1410
Age: 36
Локација: Насекаде по малку
Расположение: Многу гушкање!!!!!!!
Поени: 12882
Registration date: 2008-09-15

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   21.10.08 11:35

Aj jas ke sostavam nekolku , pa ke gi stavam na forumov , kako pomlada bev aktivna poetesa , potoa sakav da pisuvam knigi za deca Smile .. Bas mi e krivo sto na nieden rodenden ne sum slusnala decata da peat rodendenska p. na Mk. site se so Happy birthday to you .....
Вратете се на почетокот Go down
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 7238
Age: 31
Локација: domce so nence
Расположение: ok
Поени: 14516
Registration date: 2007-11-18

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   21.10.08 19:49

ајде Вес, баш ќе ни бидат добродојдени
Вратете се на почетокот Go down
Kikic
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 2003
Age: 33
Локација: skopje
Расположение: happppppppyyyyyyyyyy
Поени: 12525
Registration date: 2008-09-28

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   22.10.08 3:21

rodenden e denot
sto go cekame
cela godina cela godina
rodenden e denot
sto go sakame
najmnogu od se najmnogu od se
Ova e samo refrenot
Вратете се на почетокот Go down
http://www.glatkovdizajn.com.mk
Monika
Форумски зависник
Форумски зависник


Female
Број на мислења: 1728
Age: 38
Локација: Skopje
Поени: 12963
Registration date: 2008-07-20

ПишувањеПредмет: Re: Роденденски песнички   22.10.08 4:17

I mene ne mi se dopaga sto na rodendenite se pee samo happy birthday.
I me cudi kako do sega nekoj ne napravi nekoja takva pesna na makedonski.
Вратете се на почетокот Go down
aleksandra ickovska
Случаен минувач
Случаен минувач


Female
Број на мислења: 1
Age: 32
Локација: skopje
Поени: 10366
Registration date: 2009-08-15

ПишувањеПредмет: роденденска песна   15.08.09 5:01

Денес ми е роденден,гости многу сакам
ако некој не дојде ќе ми биде мака
торта мала направив,колач убав имам
денес ми е весел ден гости цел ден примам

Роден,роден ден денес ми е роденден
Роден роден ден денес ми е роденден

ова е многу убава и певлива песничка за роденден и ја има во некоја од книгите по музичко за основно и навистина незнам зошто никој не ја пее на роденден оваа песничка наместо англиската,затоа што сега кога славев роденден за мојата ќерка а полнеше 2 години кога и ја пееја таа се збуни бидејќи не разбираше што и пеат.
Вратете се на почетокот Go down
 

Роденденски песнички

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Родители и деца ::  :: -