Родители и деца

Паричен надомест за прво родено бебе

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by kateee on 30.11.09 17:59

i moite uste gi nema ovoj mesec.dali nekoj dozna sto e rabotata?

kateee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 36
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 17666
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by zence on 02.12.09 15:38

Vcera vo opstina K.Voda mi rekoa deka kasnat so dodatokot i deka slednata nedela ke isplatat
avatar
zence
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 147
Age : 45
Локација : Skopje
Поени : 18654
Registration date : 2008-08-24

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by kateee on 02.12.09 18:34

fala za informacijata zence.

kateee
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 95
Age : 36
Локација : sk
Расположение : 5
Поени : 17666
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by bibic on 02.12.09 22:15

zence напиша:Vcera vo opstina K.Voda mi rekoa deka kasnat so dodatokot i deka slednata nedela ke isplatat
Kasnat so isplata za ednokratna pomos za rodeno dete ili voopsto za drugite dodatoci, mislam na vtoro i treto rodeno? Zasto cudno mi e Opstina Kisela voda da kaze za pari koi se od budzetot odnosno od fondot. Daj boze da e taka!
avatar
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 216
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : vedra i nasmeana
Поени : 18390
Registration date : 2008-10-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by Annabel on 02.12.09 23:52

http://www.vreme.com.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=1&EditionID=1880&ArticleID=127852
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 16874
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by Annabel on 04.12.09 23:56

Annabel напиша:Јас во саботата испратив e-mail до општина центар, зашто не ми е јасно дали се дава еднократна парична помош и за второ родено дете и кои документи се потребни, штом ќе добијам одговор веднаш ви пишувам (сега ми стигна инфо дека пораката ми е прочитана - read reciept, па да видам колку брзо ќе ми одговорат.

Еве го и одговорот што го добив (ако сметаме од понеделникот - ми одговорија За 4 дена):


"Poctivani,za dobivanje informacii za
koristenje na paricen nadomest za vtoro dete treba da se obratite
do megugradski
centar za socijalni raboti na grad Skopje na tel. 3 297 700
So pocit,

Opstina Centar-Skopje"


Сеуште не сум се јавила, но се надевам ќе ни биде од корист
avatar
Annabel
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 378
Age : 40
Локација : Skopje
Расположение : Super esenko
Поени : 16874
Registration date : 2009-09-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by bibic on 18.12.09 14:49

Imate nekoja informacija za paricniot nadomest? Mislat da davaat ili da ne se nadevame?
avatar
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 216
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : vedra i nasmeana
Поени : 18390
Registration date : 2008-10-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by Sandra_Anja on 18.12.09 14:52

Jas pojma nemam okolu nadomestocite. Mi vikaa i mene koga se porodiv, ama ne bev zainteresirana. Neka zimaat na tie sto im treba.
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19707
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by bibic on 18.12.09 14:57

Pobarano e mislenje od onie sto imaat informacija!!!
A paricnata pomos ne e za tie sto im treba tuku za tie sto gi sleduva, a go sleduva moeto dete! Parite se sekogas dobredojdeni bez razlika kolku i da imas.
avatar
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 216
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : vedra i nasmeana
Поени : 18390
Registration date : 2008-10-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by Sandra_Anja on 18.12.09 14:58

Vo red de, i mene mi sleduvalo, ama ne sum prifatila.
Ne mi bese namerata pogresno da me razberes
avatar
Sandra_Anja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2057
Age : 37
Локација : Скопје
Расположение : насмеана
Поени : 19707
Registration date : 2008-07-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by bibic on 18.12.09 15:00

Ne te razbrav pogresno, da ne begame od temata, me interesirase dali pocnale da davaat, bas ubavo bi mi dosle pred NG, a komu ne, neli?
avatar
bibic
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 216
Age : 39
Локација : Skopje
Расположение : vedra i nasmeana
Поени : 18390
Registration date : 2008-10-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Паричен надомест за прво родено бебе

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 13 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот