Родители и деца

Љубов - врска - брак

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by SonjuS* on 10.02.09 14:57

ete toa ti se vika ljubov na prv pogled...
edna i edinstvena...
bravo Dina
avatar
SonjuS*
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2925
Age : 32
Локација : Домче се досадувам
Расположение : најпрекрасно
Поени : 19436
Registration date : 2008-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Dragana on 10.02.09 15:13

ВО врска со мм бевме 3 год и некој месец а во брак сме усте некој месец и 4 год имаме една мала дусичка Никола и така ни поминува денот.
avatar
Dragana
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 855
Age : 32
Локација : domce
Расположение : HAPPY
Поени : 19453
Registration date : 2008-07-22

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by ZeleniCka on 10.02.09 15:29

SonjuS* напиша:ete toa ti se vika ljubov na prv pogled...
edna i edinstvena...
bravo Dina


Mene pa ic ne mi e okej taka da mi bide nekoj prv i cel zivot od 15 godini da sum so nego. Ne znam zosto, bi se ugusila Smile Mislam deka pozreli se vrskite vo koi se ima poveke zivotno iskustvo.
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19370
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by dina on 10.02.09 21:47

Да да 9 години мислам, баш така прва љубов, една и единствена, а и така и си сакав, па и ми се исполни. Ако звучат многу овие веќе 10 и пол години сепак ние не сме ги ни осетилеSmile .
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Sun_shine on 17.02.09 13:48

Mene ne mi e tolku bitnoo kolku ke trae vrskata..samo nekjam da se zaboravam.....sakam da bidam mlada mama....Smile jas sum kratko vo vrska no gledam deka imame razbiranje za se...za ziveenjeto zaedno..ako imam moznosti zosto da ne....a za kolku vreme treba da se stapi vo brak neznam da kazam.....nikogas ne e rano za toa
avatar
Sun_shine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 355
Age : 30
Локација : Скопје
Расположение : tazno
Поени : 18374
Registration date : 2008-12-30

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by MamaMaja on 17.02.09 14:03

Бевме во врска многу кратко, месец дена, почнавме заедно да
живееме и же се венчавме одма да немавме објективни причини
зашто тоа не можевме да го направиме (војната во бивша ЈУ и
документации, позиви за војна и слично). Без разлика кога се
венчавме, после година дена, за почеток на бракот си го рачунаме
почетокот на заедничкиот живот.
Отогаш еве 18 години, три деца и супер ни е!
avatar
MamaMaja
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1124
Age : 45
Локација : Скопје
Расположение : Детективско!
Поени : 18534
Registration date : 2009-01-27

http://www.mmm.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by kavadarcanka on 17.02.09 14:03

Бевме во врска 1,5 год. и свативме дека сме еден за друг најдовме првин
стан а потоа за 1 месец се зедовме па после еден месец останав бремена
и ја родив ќеркичката, во брак сме 6 год. и два месеци но поради работата на мм сме разделени се слушаме секој ден по пола саат на моб. и се чувствувам како да сме дечко и девојка и стануваме уште повеќе заљубени едноставно си недостигаме еден на друг
avatar
kavadarcanka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1176
Age : 38
Локација : kavadarci
Расположение : Феноменално
Поени : 19467
Registration date : 2008-07-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by dina on 17.02.09 18:54

Леле кавадарчанка, јака ти душа како издржуваш раздвоена од сопругот, јас би побудалеле. Ние во овие 10,5 години колку што сме заедно само два пати сме биле раздвоени по 10 дена и тоа порави апсолвентските турнеи, а иначе мислам дека секој ден се гледавме кога бевме во врска, а одкако сме во брак нормално дека се гледаме секој ден. Фала му на бога што ранотата на мм не му е таква да мора да патува.
avatar
dina
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 205
Age : 34
Локација : Скопје
Расположение : одлично
Поени : 18565
Registration date : 2008-10-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by BubeM on 20.02.09 2:00

Ние бевме во врска 7 години. Почнавме да размислуваме да живееме заедно (јас почнав Smile ) онака 1-2 години, како што јас си планирав..... Ама се случи да останам бремена, па набрзина веридба, свадба... и дојде на свет моето ангелче!!!!
Еве скоро една година сме во брак и супер ни е!

BubeM
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1116
Age : 40
Локација : Скопје
Поени : 19129
Registration date : 2008-11-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by DijanaP on 26.09.09 20:44

So segasniot decko se znam od 2000godina - drugari bevme od isto drustvo.
2006 pocnavme da ideme-prva ljubov i zaedno sme veke 3 godini 5 meseci i 19 dena, ne sum protiv zaednickiot zivot pred brak, no decko mi e protiv toa...ali toa se razlicni svakanja.A se nadevam i da si ostaneme zaedno pa za nekolku godini i svdbicka.
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17751
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Goddess^ on 20.10.09 13:10

Kinky напиша:Se slozuvam so mama, nema nisto loso dvajca da ziveat zaedno nevencano, samo sto nema da mozat da gi soprat malogragjanskite jazici ako ne daj Boze odlucat deka ne se za brak:-).

Кај мене не се случи еднаш, туку 2 пати да живеам со некого и после некое време да се скараме

Со првиот живеевме заедно 6.5 години, во врска бевме скоро 7, со вториот во врска скоро 2.5 години, а 2 години заедничко живеење и пак се скаравме Можете да замислите кои притисоци ги поминав во тие 9 години, за 2те можни мажачки....како и да е, со ММ сме заедно 9 месеци, од кои 4 заедно живееме, 2 сме верени, и следната среда ќе се регистрираме

Нема правила.....тоа што сум живеела со некој, и сите тие препреки кои сум ги поминала (без разлика на оговарањата) ме направија личност каква што сум, да препознавам добар од лош, да си се препознавам самата себе и така бев сигурна, уште од првиот ден, дека ММ е ТОЈ, па немаше потреба да се чека со години
avatar
Goddess^
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 233
Age : 38
Локација : Sk
Расположение : Одлично! :)
Поени : 16995
Registration date : 2009-10-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Zvezdicka on 20.10.09 13:36

So mm pocnavme da ziveeme zaedno 1 nedela od koga se zapoznavme. Sega toa ne bese nekoja ziveacka bas posto jas patuvav na faks a on rabotese pa ustvari ziveev po avioni.
9 meseci od koga se zapoznavme se vencavme i od togas eve 6 godini i 5 meseci so prviot bebush na pat Smile
avatar
Zvezdicka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1683
Age : 37
Локација : Königstein
Расположение : Trudnicko :)
Поени : 19916
Registration date : 2008-08-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Mama K on 20.10.09 14:03

Со мм точно на датата кога правевме една година врска правевме веридба,а после 2 месеци и свадба...инаку скоро нон стоп бевме заедно,само што преспивав кај моите...станување,пиење кафе,доручкување(тогаш веќе ручек 2 саат попладне ) спремање и ќе ме земеше па се до 3,4,5 саат по полноќ пак ме носеше дома...така скоро цела год...неможевме еден без друг и така решивме да не праиме само идими дојдими и си се земавме..во брак сме 7 ипол год и супер ни е сега за сега се надевам и во иднина

Mama K
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 416
Age : 37
Локација : Skopje
Расположение : Пресреќна=)=)
Поени : 17994
Registration date : 2009-03-14

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by prettygirl on 20.10.09 14:12

Во врска сум 1 година и 9 месеца , супер ни е па здравје боже, во лето ќе правиме свадба
avatar
prettygirl
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 71
Age : 28
Локација : Skopje
Расположение : Nervozno momentalno..
Поени : 17600
Registration date : 2009-05-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by DijanaP on 20.10.09 14:13

daj boze na site sto im e ubavo da si docekaat svadbi
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17751
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by adi on 20.10.09 14:35

So mm zaedno bevme vo vrska 9 godini,ne ziveevme zaedno prethodno,no jas mnogu cesto ostanuvav kaj nego na spienje, no se odnesuvav kako gostin,a vo brak sme 1godina i 4 meseci
avatar
adi
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 616
Age : 34
Локација : vamu-tamu
Расположение : koga kako
Поени : 17301
Registration date : 2009-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Anica82 on 20.10.09 14:50

Mojot tiker se` kazuva
Vo vrska sme skoro 12 god (sega vo dekemvri)...i do sega se nemame razdeleno ni ednas. Sega vo sept. se verivme i svadba ke pravime vo maj...a togas vece ke sme zaedno celi 12 god i 5 meseci
avatar
Anica82
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Kumanovo
Расположение : конфјузед
Поени : 17070
Registration date : 2009-08-15

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by makresanska on 20.10.09 14:59

So mm bevme vo vrska 9 godini i 1 sme sega vo brak znaci 10 godini sme zaedno.
A zaedno ziveeme 2.5 godini i super mi e sakam da kazam nisto ne mi se smeni posle svadbata se e isto
avatar
makresanska
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1825
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : sega za sega umorno
Поени : 19215
Registration date : 2009-02-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Nine on 20.10.09 15:24

Nie vo vrska bevme 6 godini od koi 3 ziveevme zaedno zatoa sto studiravme ama na posebni fakulteti.Mnogu ubav bese zaednickiot zivot na studii a za site toa bese WOW zaednickiot zivot ni gi pokaza nasite dobri i losi strani doblesti i mani koj sto saka i sega vo brak mi e mnogu polesno zatoa sto znam sto toj ocekuva od mene a i jjas od nego Sega edinstvena mana e toa sto ziveeme so negovite roditeli no se nadevame za brzo deka ke ziveeme sami flower
Vo brak sme 6 meseci i imame 3 mesecno bebe flower
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 33
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 18296
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by NONE-BT on 22.10.09 12:12

во врска бевме скоро 5 годидни пред да направиме свадба. тој живееше со неговиот брат и секоја вечер бев таму само што е преспивав, во 2-3 часот кога ќе се разбудев мораше да не носи дома. откако се зедовме се раатисаа комшиите, умот му го имавме извадено со брчењето на колата секоја вечер Very Happy
avatar
NONE-BT
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 230
Age : 37
Локација : tuka negde
Расположение : superiska
Поени : 17519
Registration date : 2009-06-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Pipolino on 22.10.09 12:17

nie vo vrska bevme 2 i pol godini i si ziveevme zaedno, a vo brak sme 5 god i pak si ziveeme zaedno Smile
avatar
Pipolino
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1432
Age : 41
Локација : Skopje
Расположение : se gura nekako
Поени : 18829
Registration date : 2009-02-01

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Mama Vase on 22.10.09 20:40

kaj nas bese skolski-najdobri drugari(tuka ljubovta pocna)-vrska-brak
a najinteresno bese toa sto i dvajcata prethodno imavme dolgi vrski i si sluzevme kako ramo za placenje eden na drug.
i begavme zaedno od skolo
avatar
Mama Vase
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1437
Age : 42
Локација : Skopje,MK
Поени : 19054
Registration date : 2009-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by DijanaP on 22.10.09 21:45

offfff i decko mi mi bese ramo za placenje-dedeka bevme drugari, si kazuvavme eden na drug,maebeti,desavanja, ama posle........smetase eden period, ali posle volku vreme zaedno toa e zad nas i voopsto ne se zamaram,ziveam so mototo: AKO NEKOJ OD NEGOVITE BIVSI MU BILA DOBRA NEMASE SEGA JAS DA BIDAM POKRAJ NEGO
avatar
DijanaP
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2515
Age : 27
Локација : Skopje.............na stolce :)
Расположение : zaljubena
Поени : 17751
Registration date : 2009-08-23

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by vasidora on 25.10.09 11:48

So mm bevme vo vrska 7 ipol godini + 1 godina zaednicko ziveenje pred braka + 2 godini brak = okolu 10 ipol godini zaedno
lelee kako letnaa
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17419
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Rocka on 25.10.09 14:01

DijanaP напиша:AKO NEKOJ OD NEGOVITE BIVSI MU BILA DOBRA NEMASE SEGA JAS DA BIDAM POKRAJ NEGOEh.......

Ne e bas taka :P

Mozebi toj ne bil dovolno dobar za bivshata ?
Mozebi ti si mu se nasla kako drugarsko - zenska uteha?
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19822
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Љубов - врска - брак

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот