Родители и деца

Песна на денот

Страна 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Rocka on 11.09.08 18:22

Ne otvaram linkovi bez NASLOV :PPPPPPPPPPPPPPP
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19557
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 12.09.08 5:17

Vlado Janevski - Sto i da e ke pomine
https://www.youtube.com/watch?v=jU--C48AyCE&feature=related

Malecok bev i uste ne znaev
Deka placat i vozrasni
Odednas glej vrz mojot hartien zmej
Kapnaa solzi na majka mi
Vosocni lica olovna tisina
I prekrieni ogledala
Eve gi barem broj donese stariot moj
I tivko sepna najmila


Refren:
Ne ti e lesno znam mislis svetot se raspadnal
No sekoe loso za dobro e
Sto i da e ke pomine

Stoime vljubeni jas i ti kraj onoj januarski voz
I zelba v oci tvoj maslinesti
Do Mostar da napravis most
Okolu nas ko pijani glasovi
Peat:"oj masino stoti pat"
Mesto zakletva ti rekov zborovi
Stom pojdam da ostanat

Refren:
I ne ti e lesno znam mislis svetot se raspadnal
No sekoe loso za dobro e
Sto i da e ke pomine


Nasata ljubov uste zivee
Ima ime i angelski lik
Zbuneto stoi na pragot na stvarnosta
So svoite rozovi kosmari
A tvoeto srce kako lavica
Nad nea bdee i noki i dni
Mesto prispivna so stara vistina
I brises prvi solzi ljubovni


Refren:
Ne ti e lesno znam mislis svetot se raspadnal
No sekoe loso za dobro e
Sto i da e ke pomine

Bolkata ne znaci da se predades zatoa ne placi
Me imas mene i gusni me sto i da e ke pomine/x2
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Rocka on 12.09.08 10:55

Ah obicna, tolku li ti e loso?
avatar
Rocka
Форумски зависник
Форумски зависник

Male
Број на мислења : 2093
Age : 48
Локација : www
Расположение : на располагање
Поени : 19557
Registration date : 2008-09-03

http://www.phpbbplanet.com/offtopic

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by ZeleniCka on 12.09.08 12:16

Лелеееее Мими! Толку имам плачено на песнатаааааа :(
avatar
ZeleniCka
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1718
Age : 32
Локација : Лаблана - Крањ :(
Расположение : Кул
Поени : 19105
Registration date : 2008-08-15

http://www.igranazborovi.blogspot.com/

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by biljanag on 12.09.08 12:52

https://www.youtube.com/watch?v=2LTLEVC-sfQ
ova e definitivno the best vo cel svet veke nekolku meseci i toa ima nekolku verzii!!!!!!!
preslusajte nema da zazalite
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by biljanag on 12.09.08 12:54

https://www.youtube.com/watch?v=0hcSZpaSJ9Y&feature=related
sigurna sum nema da najdete posmesna pesna od ovaa
i nema da prestanete da se smeete denes
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Misticia on 12.09.08 13:24

biljanag напиша:https://www.youtube.com/watch?v=0hcSZpaSJ9Y&feature=related
sigurna sum nema da najdete posmesna pesna od ovaa
i nema da prestanete da se smeete denes

оваа ми ја донесе брат ми на стикче и се смеев цела недела дури во мозок ми влезе
ем се бели ем дебели.................Smile
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by biljanag on 12.09.08 13:26

ama i na vtora strana e ken li huihihi
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Misticia on 12.09.08 13:30

https://www.youtube.com/watch?v=sprbX5wu2ks&feature=related
еве „нешто на кирилица“
avatar
Misticia
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1007
Age : 38
Локација : Скопје
Расположение : бррррр
Поени : 18948
Registration date : 2008-08-31

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by biljanag on 12.09.08 13:45

РОКА ти ги видов песните не ги читав сите но ми се допаднаа
негативно што ми дава сосема друга слика за тебе е црната позадина мислам дека би било подобро да ја смениш
твојата уметничка душа може тоа поинаку го гледа сепак ова е мое мислење
здружи се со вишна и она има прекрасни песни

само напред
извинете ако е офф топиц
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by sonja28 on 12.09.08 18:04

://www.youtube.com/watch?v=zZbHz7_lfOQ
emotivno sum povrzana so pesnata. Me potseka na svadbata kumot ni ja peese za vecerata.

sonja28
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 188
Age : 38
Локација : MKD
Поени : 18606
Registration date : 2008-08-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 12.09.08 20:49

Off topic: Rocka i ZeleniCka, imam mala "nastinka", no i toj period se nadevam ke pomine pobrzo.
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Emi on 12.09.08 21:17

ТВОИТЕ ОЧИ-ВЛАДО ЈАНЕВСКИ
Твоите очи како зрели сливи
паѓаат врз мене
Твоите очи пак ме прават слеп
Надвор е утро
Излегуваш од мојата соба
тивко, и на прсти, како лопов
со мојто срце в џеб

Кога спиеш те гледам
топла, пожелна и мека
и не можам да не мислам
кој чека да му се вратиш ти

Твоите очи
пак ме пратат, ум ми матат
Твоите очи
Слабост ми се проклети се

Твоите очи како летни дождој
паѓаат врз мене
Твоите очи најдобро ги знам

НЕМОЖАМ НА ЅОУТУБЕ ДА ЈА НАЈДАМ????
avatar
Emi
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 7238
Age : 35
Локација : domce so nence
Расположение : ok
Поени : 20911
Registration date : 2007-11-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 12.09.08 21:29

Emi i jas ne moze da najdam na youtube ama najdov link od kaj moze da se spusti ako sakas eve ti. http://www.vladojanevski.com.mk/default-bk.asp?ItemID=4A3FA76606DD864DAC3E6690618E826F
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 16.09.08 5:15

Denes si slusam Ceca - Pile https://www.youtube.com/watch?v=qH-wN2k2ZWk&feature=related


Ovo je svet za pametnije
ovo je put za neke hrabrije

A moje srce je pile drhti od straha kada grmi
nezno k'o svila na kaldrmi
a moje srce je pile pokislo, zuto i malo
sto je kraj orla jednom zaspalo

Ref.
Nijedan nije ti bio ni blizu niti ce ko
a ja sam sa svakim otisla predaleko
al' ne stignes nigde kada te slome i sruse ti sve
leti dalje sam, dole ne gledaj, ne

Moje suze prema tebi padaju
moje suze prema tebi padaju
moje suze padaju na gore

Ovo je svet za neke vaznije
ovo je put za neke snaznije
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by biljanag on 16.09.08 8:24

dali ja znae nekoj pesnata za pticite od dzimi of kako rekoa prezime zaboraviv
sabajlevo si ja svirkase soferot no sigurno e nekoja postara ama mi vleze vo glava sigurno e ubava
avatar
biljanag
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2086
Age : 39
Локација : skopje, makedonija
Расположение : арно убаво
Поени : 20352
Registration date : 2008-01-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by baby24 on 21.09.08 1:17

Denes ja slusnav pesnava od Backstreet boys- Helpless when she smiles mnogu super pesnicka
https://www.youtube.com/watch?v=dd01HqhtOSQ
avatar
baby24
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1682
Age : 35
Локација : na rabota pa domce i obratno
Расположение : odlicno
Поени : 18958
Registration date : 2008-07-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 21.09.08 1:40

Natasha Bedingfield - Soulmate

Incompatible, it don't matter though
'cos someone's bound to hear my cry
Speak out if you do
you're not easy to find

Is it possible Mr. Loveable
is already in my life?
right in front of me
or maybe you're in disguise

Who doesn't long for someone to hold
who knows how to love you without being told
somebody tell me why I'm on my own
if there's a soulmate for everyone

Here we are again, circles never end
how do I find the perfect fit
there's enough for everyone
but I'm still waiting in line

Who doesn't long for someone to hold
who knows how to love you without being told
somebody tell me why I'm on my own
if there's a soulmate for everyone

If there's a soulmate for everyone

Most relationships seem so transitory
They're all good but not the permanent one

Who doesn't long for someone to hold
who knows how to love you without being told
somebody tell me why I'm on my own
if there's a soulmate for everyone

Who doesn't long for someone to hold
who knows how to love you without being told
somebody tell me why I'm on my own
if there's a soulmate for everyone
If there's a soulmate for everyone
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by mac@ on 25.09.08 16:57

densena pesna mi e cry-rihana slusnete ja!
avatar
mac@
Редовен посетител
Редовен посетител

Female
Број на мислења : 160
Age : 29
Локација : Doma
Расположение : KOGA,KAKO
Поени : 18611
Registration date : 2008-08-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 26.09.08 23:20

https://www.youtube.com/watch?v=JuzswRpQhCI
Lizz Wrigh- My heart

My heart my head my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am to you

My heart my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am

When you're gonna pick up the phone and call me
Tell me I can come over

I got my ticket and my bags are packed
My coat is hangin' over my shoulder

Time is passing and it's getting late
This heart of mine just can't wait

And after all that we've been through
I maybe get there and I'll give it to you baby

My heart my head my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am to you

My heart my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am

Standing by the window and lookin' out
My heart is turning I want to shout

You're complicated I don't want to complain
The way you're acting can you explain

Why all this love is wasted on you
Can I live with all that is you

You say you love me silence I can't hear
All I want is to be near you baby

My heart my head my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am to you

My heart my mind my soul
My feelings over you

My tears my touch remember all that I am

I'm looking for a reason to stay true

Looking for our love
Looking at me and looking at you

And even if I could turn away and then
I see that I'm falling in love again

Some times I wanna give you up
Some times I want to leave you alone
Some times I want to run away
And some times I want you to come back home
Come home to me yeah yeah baby
I know I know you'll be good for me
Come home come home
Yeah baby
I'm right here baby
Come home to me
Yes I'm right here baby

Yeah all I am to you
I know you feel me baby
Yeah yeah
Come on come on
Home to me
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 30.09.08 2:56

Песна на денот ми е Гога Секулич- Девојке девојке
https://www.youtube.com/watch?v=E7UDB23RwrM

Devojke, devojke dve na svaki dan
i nikad neces biti bolestan
za ruke devojke, svaki dan po dve
i cao, cao, cao, doktore

U ovom gradu sve sami pacijenti
svako od njih misli jedino na seks
i svi su ludi ko adolescenti
pozovite im odmah doktora za stres

Oni nose uske farmerke
i hormona imaju za stek
oni loze se na devojke
a seksa nigde ni za lek

Ref. 2x

U ovom gradu sve sami negativci
u svakom drugom cuci neki manijak
i svi su ludi, slabi su im zivci

pozovite im odmah doktora za mrak
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Juni08_Andrea on 30.09.08 3:03

Mimus eve i ja si najdov dobra pesna.Mi se svigaat nejzinite pesni.
https://www.youtube.com/watch?v=zbG9uhCV64Y&feature=relatedVracas se, kazu, ali ne sam
dobro meni biti nece
da ne bi mozda da zaigram
ja od radosti i srece

Stavicu lanac na kapiju
sve u korov nek zaraste
da mislis, niko ne zivi tu
ako na pamet ti dune
da stare svodimo racune

Ref.
Volela bi sestra da joj dodje brat
da okrene jagnje svom bratu u cast
samo ja ne bih volela
da te vidim vise nikada

Voleo bi drugar da mu dodje drug
da nocima ture okrecu u krug
samo ja ne bih volela
da te vidim, ja bih umrla

Vracas se, kazu, ali sa njom
dobre vesti su, zar ne
samo je tuga u srcu mom
jos uvek krivim te za sve

Ref. 2x
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19904
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Juni08_Andrea on 30.09.08 3:05

A ovaa mozi 2 god, ja slusam i nikako da mi se zdosadi.Me podseka na nova 2007 vo chicago.
https://www.youtube.com/watch?v=YjVkuEaJy_w
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19904
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by obicna on 30.09.08 3:12

Vesna za mene se novi ovie pesni ama se super. Mene ova sto ja staviv maz mi mi ja pusti denes ko si dojdiv od rab i bas ubavo me nasmea. Smile
avatar
obicna
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 4100
Age : 36
Локација : Дома си е дома
Расположение : Секое лошо за добро е. Што и да е ќе помине...
Поени : 20489
Registration date : 2008-07-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Juni08_Andrea on 30.09.08 3:26

Na youtube nema sto nema,od pesni za sekoja dusa ,zaebancii,svadbi,...odlicen sajt.
I jas prv pat ja slusnav taa pesna sto ja stavi ti.
avatar
Juni08_Andrea
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 2585
Age : 42
Локација : Tamu kaj sto mi e najubavo!!!!
Расположение : Prednovogodisno!
Поени : 19904
Registration date : 2008-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Песна на денот

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 17 Previous  1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот