Родители и деца

Мидер

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Re: Мидер

Пишување by marinadi on 13.01.09 15:25

Jas ne nosam mider, stomak si imam, ama kako nema da imam koga posle bremenosta zaradi mleko se zdebeliv 10 kg.
I da nosam i da ne nosam isto mi se faka
avatar
marinadi
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 37
Age : 38
Локација : Skopje
Поени : 17854
Registration date : 2009-01-11

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Anika on 13.01.09 15:32

Јас купив многу добар мидер од Чико ама многу ме стегаше, не можев да изрджам да го носам подолго од саат време и престанав да го облакам. Како што слабеев ми се повлече и стомакот, сега немам, и ист ми е како претходно пред да родам.

Anika
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1577
Age : 36
Локација : Skopje
Расположение : кисело весело
Поени : 18508
Registration date : 2008-12-05

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Sun on 13.01.09 16:17

posle poragajot si kupiv mider od struzanka i dobar e stega ubavo ,samo rabotata e sto koga dojdov od bolnica nemav tolkav stomak ko sto imam sega
avatar
Sun
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 717
Age : 35
Локација : skopje
Поени : 18486
Registration date : 2008-10-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Bela on 14.01.09 17:20

Јас носев појас после порагај, го купив од медика хелп, и као за два месеци ке се повлече стомакот, ама нема везе, дури сега почна да ми се повлекува (2см сега за сега) :cool!:
avatar
Bela
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 526
Age : 39
Локација : skopje
Поени : 18157
Registration date : 2008-11-28

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Ves on 14.01.09 20:52

Jas zakluciv deka nosenje mider nema da mi pomogne da go zategnam stomakot , moze samo vizuelno da mi go sokrie . Zatoa ne nosam , ke probuvam so vezbi i taka .

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Mimi22 on 14.01.09 21:06

Пошто се породив на +40 неподносливо ми беше да носам мидер и одкако залади го носев 2 мес (по иницијатива на сестра ми,ми го купи и ми се закани аконе го носам дека треба да и дадам пари колку што го купила а не беше баш евтин)ама ми се повлече доста стомакот.
avatar
Mimi22
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1399
Age : 34
Локација : Skopje
Расположение : odlicno
Поени : 18405
Registration date : 2009-01-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Damjana on 04.02.09 22:17

Jas se gledam - stomakot nekako mi stoi, ne se povlekuva. Se mislam dalil da go kupam onoj na medikus help. Go ima nekoj noseno?
avatar
Damjana
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1409
Age : 46
Локација : tuka sum...
Расположение : haos
Поени : 18819
Registration date : 2008-12-07

http://fotki.com/damjana

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by bella* on 04.02.09 22:56

Anika напиша:Јас купив многу добар мидер од Чико ама многу ме стегаше, не можев да изрджам да го носам подолго од саат време и престанав да го облакам. Како што слабеев ми се повлече и стомакот, сега немам, и ист ми е како претходно пред да родам.
И јас купив таков, ама толку беше крут, ме стегаше ужасно( а не ми беше мал). што неможев да го носам ни една минутка.
И еве го сега стои, за џабе си ги дадов парите, а беше околу 2000 денари :mad:
avatar
bella*
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 699
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 18948
Registration date : 2008-06-27

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Elizabeta82 on 23.02.09 18:12

Dali nekoj go ima miderot koj se prodava na TOP SHOP?

Elizabeta82
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 52
Age : 36
Локација : Skopje
Поени : 17663
Registration date : 2009-02-20

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Ves on 24.02.09 0:22

Јас имам носено хулахопки и боди од Slim Fit , меѓу тие производи сум видела и мидери , слични како на Топ Шоп, не знам за мидерот конкретно ама хулахопките и бодито дефинитивно само помагаа додека се носат.

Ves
Форумски зависник
Форумски зависник

Female
Број на мислења : 1410
Age : 40
Локација : Насекаде по малку
Расположение : Многу гушкање!!!!!!!
Поени : 19277
Registration date : 2008-09-16

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by bubamara on 24.02.09 0:26

Јас не носев мидер, пошто се породив минатото пеколно лето, а башка толку ме болеше епизотомијата, што едвај седнував и станував цел месец. Мм ми помагаше долен веш да облечам и не ни помислував да облечам нешто толку тесно.
avatar
bubamara
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 759
Age : 38
Локација : Skopje
Расположение : Ја сакам мојата сончка!
Поени : 19483
Registration date : 2008-06-02

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by lila_mk on 19.03.09 16:19

kakov mider koristevte poslem poragajot za da se sobere stomakot , vo bugarija obavezno mu kazuvale da nosat mider. tuka kaj nas ne kazuvale ama jas sakam da si kupam pa neznam kakov imate li nekoj predlog? da bide ubav, visok ,ne do sred stomak tuku da ti go sobere cel stomak i da e kvaliteten
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18731
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by mamicka on 19.03.09 16:45

Jas imav eden od NBB turski ama mn dobar, mislam deka bese 800 den
avatar
mamicka
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 412
Age : 43
Локација : Tetovo
Расположение : super
Поени : 19453
Registration date : 2008-03-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by D-r Lidija Pazdrijan on 19.03.09 16:48

Pa jas nenosev nisto slicno,super sum.Celo vreme pominav vo komforni trenjerki.
avatar
D-r Lidija Pazdrijan
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 3132
Age : 47
Локација : i ovde i onde
Расположение : super:)
Поени : 20219
Registration date : 2009-03-04

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by lila_mk on 19.03.09 16:50

lolipop напиша:Pa jas nenosev nisto slicno,super sum.Celo vreme pominav vo komforni trenjerki.

e nekoj genetika, nekoj mider hihi
avatar
lila_mk
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 787
Age : 40
Локација : skopje
Поени : 18731
Registration date : 2008-10-17

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by andjela pizelli on 19.03.09 17:16

jao,nisam nikad nosila,mozda sam grijesila....sada nosim labavi..da mi ne stiska stomak,da mi moze vishe hrane stati:( silent
avatar
andjela pizelli
ВИП личност
ВИП личност

Female
Број на мислења : 117
Age : 60
Локација : montenegro
Поени : 17646
Registration date : 2009-03-19

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by maci on 14.08.09 22:18

nikogas nemozam da nosam miderrrrrrrrr
avatar
maci
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 359
Age : 31
Локација : mk
Расположение : super i se nadevame na podobro
Поени : 18231
Registration date : 2008-12-26

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by kiki-riki on 01.11.09 11:01

maci напиша:nikogas nemozam da nosam miderrrrrrrrr
така и јас размислував, но откако прочитав овде се присилив да купам и да се обидам да го носам зошто стомакот после бременоста ми остана па некои луѓе мислат дека пак сум бремена, да не должам си купив од оние со ногавички а горе до под градите и на мое изненадување подобро се чувствував, а и подобро изгледа, па веднаш си купив уште еден, пробајте вреди
avatar
kiki-riki
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 768
Age : 38
Локација : мак
Поени : 16910
Registration date : 2009-09-29

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Nine on 01.11.09 11:09

Nikogas ne sum nosela mider no sega nosam gi kupiv dvata na topsop i super mi se eden peri drugi nosi Mnogu sum zadovolna a i poslabo se custvuvam flower
avatar
Nine
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 253
Age : 33
Локација : Ohrid
Расположение : Imame dve zapcina a drugi dve ni rastat :-)
Поени : 18031
Registration date : 2009-01-07

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by vasidora on 01.11.09 18:51

jas ke sum kuma na svadba za dve nedeli i kupiv eden svilen fustan od onie sto epten iscrtuvaat. i malku mi se poznavaa spojlerite a i kaj sto zavrsuvaat hulahopkit se poznava recka.
I sestra mi mi kazuva deka si kupila od tie miderite na topshop i jas i vikam abe aj ne zezaj nema sansi da ne se poznavaat spojlerite.
I preska go probuvam fustanot so toj miderot odozdole i so da vi kazam PREOBRAZBA ne se poznava rumbi-dumbi i bas onaka izgleda kako koga ke si gi zategnam spojlerite nanazad.
Pa i jas se mislam ke si kupam definitivno!!!!!!!!!
avatar
vasidora
Ветеран
Ветеран

Female
Број на мислења : 672
Age : 34
Локација : sk
Расположение : vo neizvesnost:)
Поени : 17154
Registration date : 2009-09-17

Вратете се на почетокот Go down

MIDER

Пишување by ketim on 03.11.09 22:57

Zvezdicka напиша:Izgleda nikoj nema mislnje ni sovet za mene :(
JAS DA TI KAZAM ISKRENO USTE KAKO DEVOJKA NOSAM MIDER BES TOA NE BI MOZELA A INAKU ZA VREME NA BREMENOSTA ISTO TAKA NOSEV MIDER NO ZA TRUDNICI POSLE PORODUVANJETO ISTO TAKA PRODOLZIV NO ZA NAMALUVANJE NA STOMAKOT POSLE PORODUVANJETO MISLAM DEKA E SAMO PRAVILNA ISHRANA PODOCNA VEZBANJE I NEPRETERANO VNESUVANJE PRVIOT MESEC NA TECNOST MISLAM ONOLKU KOLKU TREBA NA KRAJOT KE BIDE PRVO MALECKOTO POTOA TI NO GLEDAJ SE I SEBE SI A PO MOE MIDEROT NE E PRESUDEN ZA DA SE VRATI STOMAKOT POSLE PORODUVANJETO A GO NOSAM SKORO SEKOGAS ZARADI NAMALUVANJE NA OBLINITE

ketim
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 16396
Registration date : 2009-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by ketim on 03.11.09 23:01

Zvezdicka напиша:Curki jas nosam korset mider sekoj den iako seuste ne sum rodila. Moeto prasanje e do koga vo ranata bremenost moze da se nosi korset t.e do koga ne e opasno po plodot? Sto mislite vie?
ZVEZDICKE KUPI SI MIDER ZA TRUDNICI SUPER E

ketim
Случаен минувач
Случаен минувач

Female
Број на мислења : 39
Age : 38
Локација : kumanovo
Расположение : malku podobro
Поени : 16396
Registration date : 2009-11-03

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by mami29 on 27.11.09 20:41

Еве и јас денес си купив еден од НББ 650 ден, па ќе видиме, барем визуелно да прикрие нешто...
avatar
mami29
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 350
Age : 39
Локација : Скопје
Поени : 18677
Registration date : 2008-09-26

http://www.nagradniigri.com.mk

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Ostoun on 27.11.09 22:18

Jas nikogas ne sum nosela mider stomakot po poroduvanjeto sosema mi iscezna a so tenok fustan kako da oblecam mider koga ne sakame ni linijata od gakite da se poznava pa nosime tanga a kamoli mider???
avatar
Ostoun
Искусен член
Искусен член

Female
Број на мислења : 284
Age : 40
Локација : tetovo
Поени : 16810
Registration date : 2009-09-12

Вратете се на почетокот Go down

Re: Мидер

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот